Venüs Aslan burcunda 2022

Ağustos 10, 2022by ecem0

Venüs Aslan burcunda 2022

Venüs Aslan burcunda bizlere neler getiriyor?

Aşkta iddialı ve gururlu zamanlar!

11 Ağustos’ta sevgi, ilişkiler ve para gezegeni Venüs Aslan burcuna geçiyor! 

Bir süredir Yengeç’in anaç, empatik, kolay gücenen, çekingen ve güvenlik isteyen tonlarında seyreden sevgi ve maddi isteklerimiz; artık Aslan’ın parlak, candan, sesli, gururlu, yönetken ve iddialı tonlarına bürünüyor! 5 Eylül’e kadar da Aslan burcunda seyrine devam edecek!

Venüs astrolojide nasıl sevgi bağları kurduğumuzu ve nelerden kazanç sağladığımızı ifade eder. Sevme şeklimiz, zevklerimiz, hoşumuza giden şeyler, ilişkilerdeki beklentilerimiz, değerlerimiz, estetik algımız ile de ilgilidir. 

Aslan burcu ise;

Astrolojide canlılık, neşe, ego, kimlik, yöneticilik, motivasyon, çocuklar ve sahne sanatlarını – ek olarak altını – anlatır. 

Venüs Aslan geçişiyle beraber sevgi ilişkilerimizde parlamak, göz önünde olmak, sevmek beğenilmek, alkışlanmak, takdir edilmek, eğlenmek ve yaratıcı davranmak eğilimlerinde olacağız. Keyif veren, güzel görünen ve bizi mutlu eden şeylere para harcamakta bonkör davranırız. Tatil döneminin tam ortasındaki bu geçiş güçlü çekimlerle başlayan ve gelecek vaadeden ilişkileri ya da mevcut ilişkilerin keyfi aktivitelerle canlandırılmasını anlatabilir. 

Gölge anlamda ise tembel, hoyratça para harcayan, kendine aşık ve üst tonlardan “sevgi” ve “para” için baskı yapan yansımaları da olabilir.

Burçlar bu geçişten nasıl etkileniyor?

Bu etkiyle ateş burcu grupları Koç, Aslan ve Yay bu geçişten oldukça keyifli sosyal ve maddi fırsatlar yakalayabilir. 

Terazi ve İkizler burçları da ikincil şanslı gruptan! Eğer gerekli eforu sarfedebilirlerse fırsatları yakayabilirler!

Boğa, Akrep ve Kova burçları bu geçişten muhalefet eden, onları harekete geçiren ya da uğraştıran tonda etkilenecektir. 

Yengeç, Başak, Oğlak ve Balık burçları ise kendi özel gündemlerine eğilebilir ya da diğerlerinin hayatlarında yan rollerle etki alabilirler. Bu geçiş burçlarını görmeyen durumda olacak.

Venüs Aslan bizlere candan, keyifli ve neşeli zamanlar getirsin!

Ağustos 2022 Aylık Burç Yorumlarını Youtube Kanalımızda uzun uzun anlattık!

Astroloji'de Venüs

SİMGESİ

Popüler astrolojide en çok konuşulan konulardan biri şüphesiz Venüs gezegenidir. Doğası gereği ve insan olmanın verdiği bir merak doğrultusunda bu sevgi, aşk, keyif ve haz gezegenini daha çok irdeliyoruz.

Venüs gezegeni astrolojide keyif,haz,aşk,sevgi,güzellik gibi kavramları anlatır. Venüs ile beğeniriz, aşık oluruz. Mars ile bu beğeninin üzerine gider mücadele ederiz. Bunların yanı sıra Venüs küçük paraları da anlatan bir gezegendir. Yine güzellik konularını açarsak estetik, giyim, kuşam gibi her türlü konu da Venüs’ün etki alanları içerisinde yer alır.

Sanatsal faaliyetleri de unutmamak gerekir. Venüs’ün olduğu yerde estetik, estetiğin olduğu yerde Sanat olur anlayışı vardır. Bununla beraber sanatın her alanından bahsetmek mümkündür. Bu nedenle kendisine ‘’ilham perisi’’ de diyebiliriz. (Resim, müzik vb)

Venüs gezegeni aşk, estetik, ikili ve sosyal ilişkile ile ilgilidir. Ek olarak şehvet ve tutkularda bu konularla iç içe geçer. Bundan farklı olarak kişinin kazançları, maaşı ve maaşını kazandığı göstergeleri de Venüs’le ifade ederiz. Bununla birlikte cinsellik, çekicilik, barış ve huzur, memnuniyet, mutluluk ve keyif veren her şeyi bu kapsama dahil ederiz. Bunların başında müzik, sanat, giyim kuşam, her türlü süs eşyası ve donatılar, parfümler, kozmetik ürünleri, takılar gibi kişisel zevk ve yaklaşımlar hakkında bilgil alırız.

Kişisel bir gezegen olması nedeni ile haritamızdaki kavramları daha özel hale getirebilme özelliği varır. Venüs’ümüz hangi burçta ise sevgi anlayışımız o burcun özelliklerine göre şekillenir.

Boğa ve Terazi burcunda yönetici konumda olan Venüs Koç ve Akrep burçlarında ise zararlı çalışır. Güçlü konumda olduğu Balık burcunda mükemmel çalışarak yaratıcılığı ve koşulsuz sevgiyi ön plana koyar. Başak burcunda ise düşük pozisyondadır.

Bir burçta ortalama 19 gün kalan Venüs’ün retrolarını da unutmamak gerek. Merkür retroları gibi Venüs retroları da hayatımızı yakından ilgilendirir ve etkisini görmek kaçınılmazdır. Retro konumda olan Venüs ilişkileri çıkmaza sokar, bozulma yada kopmalara sebebiyet verebilir. Yine ufak tefek kazanç konularında bizi zorlamasını da bekleyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!