http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Balık Burcu Özellikleri

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

20 Şubat – 20 Mart dönemi arasında doğan kişiler “Balık Burcu” olarak nitelendirilirler.

Balık Burcu, Yükselen Balık Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Balık Burcu Temel Özellikleri

Balık Dönemi
20 Şubat – 20 Mart
Glifi / Sembolü
İki Balık – İkisi de farklı yönlere yüzer fakat birbirlerine bağlıdırlar. Doğadaki dualiteyi sembolize eder.
Yönetici Gezegeni
Jüpiter
Bu Burçta Düşer
Merkür
Bu Burçta Yücelir
Venüs
Niteliği
Değişken
Elementi
Su
Haritadaki Doğal Evi
12.Ev
Cinsiyet Enerjisi
Dişi (Kadınsı)
Karakteri
Soğuk ve Islak
Tepkisel Eğilimi
Soğukkanlı (Yavaş tepki veren)
Vücuttaki Bölge
Ayaklar, ayak bilekleri
Mevsim Tanımı
Kış mevsiminin son demi, buzlar çözülür ve toprağı nemlendirir, günler uzamaya, sıcaklıklar artmaya başlar. Tohumların toplandığı mevsim.
Arketipi
Kahin, Büyük Hayırsever
Gölge Özelliği
Değişken, Bağımlı
Aydınlık Özelliği
Empatik, duygudaş, şefkatli
Hayattaki Odağı/Amacı
Kendini aşmak, Büyük Ruhla bağlanmak
Uyumlu Değerli Taşlar
Sitrin, Pirit, Akuamarin
Zıt Burcu
Başak
Anlaşması Zor Burçlar
İkizler ve Yay
Dost Burçlar
Yengeç ve Akrep
Destekleyen Burçlar
Boğa ve Oğlak

Balık Burcu Hakkında

Güneş burçlarında hatırlamamız gereken bilgi; Güneş’in haritanın doğal lordu olarak tüm gezegenleri kendi amacı doğrultusunda çalıştırmasıdır.

Diğer burçlardan farklı olarak Balık burcu insanı Güneş’i yerine “Yükselen Burcunu” egosu olarak deneyimleme eğilimi gösterecektir. Bu nedenle burçlarınızı incelerken hem Balık burcunu hem de Yükselen burcunuzun özelliklerini de incelemeniz gerekir.

Doğum haritanızda Güneş burcunuz Balık ise diğer tüm gezegenler yükselen burcunuzla birlikte sizin “kendinizi aşma, sezgilerini en yüksek frekansta kullanma, birleşme, diğerlerinin hayatına yardım etme” tutkunuz doğrultusunda çalışacaktır.

Balık burcu bu hayata “kendini aşmak ve evrenle bütünleşmek” için gelmiştir.  Tabiatta kış mevsiminin son dönemidir. Buzlar çözülür, toprak nemlenir, soğuk havalar yerini güneşli ılık günlerle paylaşır. Sıcaklıklar yükseldikçe doğa uyanmaya hazırlanır ve insanların içine “umut” dolar. Bu da bu burcun tabiatının sembolizmasıyla eşleşir. Balık burcu kişileri aşkın, empatik, duygudaş, karşılıksız verici, duyarlı, diğeriyle bütünleşmeye hazır, kendini adayan bir profil çizer.

Bu yaşam onlara göre yaratıcının mucizesidir ve bu sebeple Balık burcu kişileri “şuan yaratıcıyla bağlantıdayım” bilinciyle yaşar. Özveri, sarmalayıcı olma, sevecenlik, sempatiklik, mistisizm ve sezgisellik tanım ve temaları önemser. Bu sebeple hayat temalarında mutlaka “yaratıcı”yı, “inançlı ve karşılıksız sevgiyi” ve “özveri”yi içeren çerçeveler olacaktır. Ayrıca doğum haritalarında 12.evi temsil ettiğinden kadersellik, hastane, ruhsal danışmanlık, hayır işleri gibi sosyal destekler, elimizde olmadan hayatımızı değiştiren büyük olaylar, diğerlerinin hayatlarından bizim hayatımıza bağlanan konu ve temalar da verecektir.

Gölgesinde Balık burcu insanları

fazla diğerlerine bağımlı – hatta kendini onların kabını benimsemiş ve onlarla özdeşleşmiş bulan, kandırılması kolay, kafası karışık, hayalci, sınır koymayı bilemeyecek kadar verici ve manipülasyona açık olabilir. Bazı farklı kombinasyonlarda Balık burcunun dualitesi uç noktayı bularak “zalim, acımasız, mazoşist, madde bağımlılığı gösteren” eğilimler ortaya çıkabilir. Katı ve acımasız gerçeklikten, duygusal yoksunluktan korkarlar. En basit anlamda sezgi akışı, bağ paylaşımı,kendisine karşı hoşgörü kesildiğinde dünya durur.

Balık burcu insanlarının öğrenmesi ve geliştirmesi gereken özellikler; diğerleriyle göbek bağlarını kesip, bağımsızlığını geliştirerek kendini diğerlerinden ayırmak, hayaller denizinde kaybolmadan esinlendiği fikirleri gerçek hayat düzlemine taşımak ve kaçmadan dünyanın diğer yüzünden de alması gereken derslere katılmaktır.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!