http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/seperator-yeni-mavi-pembe-01.png

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu

Ya da Kuzey Ay Düğümü 1.Evde
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/seperator-yeni-mavi-pembe-02.png

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu - Kişilik ve Geçmiş Yaşamları

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu insanı birçok geçmiş yaşamında başkalarını desteklemiştir. Aslında bu konuda doğal bir yeteneğe sahiptir. O geçmiş enkarnasyonlarda ev kadını, sekreter, danışman ve yardımcı olmuştu. O, başkalarına enerji ve destek veren “sahne arkasındaki” kişiydi. O destek verirken tüm kimliğini, gücünü ve olumlu enerjisini aktarmış olduğundan, bu desteklediği kişileri daha büyük ve güçlü kılmıştı.

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu insanı “aile reisi” olarak da birçok yaşam geçirmiştir. Bu yüzden enerjisini yakın çevresinde bulunan insanlarla kaynaştırmaya alışıktır. Başkalarını başarıyla desteklemek için, o muazzam bir farkındalık ve duyarlılık geliştirmişti. Onun araçları, diğer kişinin herhangi bir durumdan zaferle çıkmasını sağlayacak sevgi, güvence verme, yumuşak teşvik edici sözler ve güvendi. O, diğer kişiye odaklanırdı. Böylece her ne zaman partnerinin güvenden yoksun olduğunu ya da desteğe ihtiyaç duyduğunu görse, hemen onun yardımına koşardı. Yani bu insandan bir şey istenmesi gerekmezdi. O başkalarının gereksinimlerine karşı duyarlıdır ve kendi işini bırakıp onların yardımına koşar.

Muazzam derecede sevecen ve cömert bir ruh geliştirmiştir. Yani vermeye, “takım oyuncusu” olmaya ve kendisini düşünmeden başkalarını desteklemeye alışmıştır. Geçmiş yaşamlarında çok verici olmasına karşın, onun bir de gizli bir güdüsü vardı. Bu da; O bir takımın parçasıydı ve eğer partneri başarılı olursa, bu onun da yaşamını sürdürebilmesini sağlardı. Bu insan, partnerinin ruh halini uyumlu tutarak, partnerinin ona karşı iyi ve cömert davranmasını sağlıyordu. Böylece, tüm dikkatini partnerine verebilmek için kendi gereksinimlerine aldırış etmez olmuştu. Bir başka anlamda her şey partneri güçlü ve hoşnut tutmanın çevresinde merkezlenmişti.

Geçmiş yaşamlarda;

Bu sistem çok iyi işledi ama bu enkarnasyon bu şekilde işlemek üzere düzenlenmemiştir.Başkalarını destekleme sürecinde, bu insan kendi kimliğini yok etti. Bu enkarnasyonda onun kaderi kendi titreşimlerinin gücüyle temasa geçmektir. İşte bu yüzden, o açıkça yardım istemeden partnerinin onun gereksinimlerini karşılayacağına güvendiği her seferinde, düş kırıklığına uğrar. Aslında bu onun yararınadır, çünkü başka birine güvenip dayanması kendi gücüyle yaşayabilme yeteneğini deneyimlemesini engeller. Böylece şimdi o başkasını güçlendirmek için kendi kimliğini feda ettiğinde, kaybeder beklediği ödüller gelmez. Onun bu hayatta kendini yeniden keşfetmesinin zamanı gelmiştir.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/GECMIS-YASAMLAR2-01.png
Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu İnsanı İçin

Geliştirilecek Nitelikler

Bu alanlardaki çalışma gizli yeteneklerin ve becerilerin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

 • Bağımsızlık,
 • Kendinin farkında olmak,
 • Kendi itilimlerine güvenmek,
 • Cesaret,
 • Yapıcı bencillik,
 • Aşırıya kaçmadan vermek,
 • Kendini ruhen beslemek’tir.
Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu İnsanı İçin

Geride Bırakılacak Eğilimler

Bu eğilimlerin etkisini azaltmaya çalışmak yaşamı daha kolay ve zevkli kılmaya yardımcı olacaktır.

 • Kendini başkalarının gözleriyle görmek,
 • Güçten düşürücü diğerkâmlık,
 • Bay ya da Bayan “İyi İnsan” olmak,
 • Haktanırlığa ve adalete saplantılı bağlılık,
 • Ortak-bağımlılık,
 • Dışsal uyuma bağlılık,
 • “Kısasa kısas” zihniyeti’dir.
Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu İnsanı Aslında Ne İster?

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu insanı aslında sevdiği bir partnerle birlikte mutluluğu, uyumu, hakkaniyetli eşitliği ve desteği deneyimlemek ister. Tüm bunlar için onun önce kendi kendisinin partneri olması gerektiğini anlamalıdır. Kendisini tanıdığında, ona sevinç veren ve ruhen daha çok besleyen şeyleri yapmaya başlar. Böylece kendisini güçlü, güvenli ve destek alan gibi hisseder. Kendisine karşı daha adil davrandıkça, aradığı denge ve adalet duygusunu hissedecektir. Ancak o noktada iki bireyin de mağduriyetsiz ve eşit olarak paylaştıkları sağlıklı bir partnerlik kuracaktır.

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu İnsanı İçin

Yetenek ve Meslekler

Eğilimler ve Yatkınlıklar

Bu insan, başkalarının öğüt ve tavsiyeleri tarafından sınırlanmadan, “kendi işini” kendi itilimlerine göre yapabilmelidir. O lider, yenilikçi ve öncüdür. Onun, kendi içgüdülerini izleyebileceği bağımsızlığı sağlayan bir mesleğe ihtiyacı vardır. Örneğin, cerrahlık, teknisyenlik ya da girişimcilik gibi, inisiyatif ve bağımsız hareket gerektiren mesleklerde başarılı olacak.

O, geçmiş yaşamlardan gelen ve diğer kişinin bakış açısını görebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca adaleti sağlamak için diplomatça tartışıp anlaşma eğilimi vardır. Başarılı olmak için, doğuştan gelen bu yeteneği kullanabilir. Ancak, arabuluculuğu nihai hedef olarak gören mesleklerde, tartışıp anlaşma yeteneğini kendi bağımsız hedeflerine ulaşmak için kullandığında olduğu kadar enerjik değildir.

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu İnsanı İçin

Kaçınılacak Tuzak / Sonuç

Dikkat Edilmesi Gerekir

Kafasını adalete saplantılı bir biçimde takmış olmasıdır. (“Hayatta kalmam herkesin bana adil davranmasına bağlıdır;” bu düşünce onun sağlam bir zemine basmadığım işaret etmelidir.) Bu insan çok verici bir yapıdadır. Ama onun adalet ve mutlak haktanırlık gereksinimi dipsiz bir kuyudur. O, hiçbir karşılık alamayacağını bilir. Fakat kendisine göre bir rahat noktanın sınırında durup kendisine karşı “adil davranmaya” başlayabilir.

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu insanı insanının kaçınması gereken tuzak; ideal ve kendini adamaya hazır bir partner için bitmez bir arayışı sürdürmemeli. “Mükemmel partneri bulmalıyım. Ancak böyle kendimi kendi içimde tam hissedeceğim”. Fakat bu tamlık duygusunu yalnızca bireysel olarak kazanacaktır. Yani o partner ne kadar harika olursa olsun, bu tamlık duygusu bir ilişkinin yan-ürünü olmayacaktır.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/inner_single_service_yenisite-02-320x320.png
Kuzey Ay Düğümü Koç Burcu İnsanı

İyileştirici Onaylamalar

 • “Kendime güvenip itilimlerimi izlediğimde, herkes kazanır.”
 • “Başkalarını desteklemeden önce kendimi ruhen nasıl besleyebileceğimi öğrenmeliyim.”
 • “Gerçekten kendim olarak başkalarına en iyi şekilde yardım edebilirim.”
 • “Her zaman iyi olmamak mümkündür.”
 • “Kendime karşı adil olmam bana bir denge ve güç duygusu sağlar.”
Önemli Not
Teşekkürlerimizle...

Bu yazı dizisi Değerli Astrolog Jan Spiller tarafından yazılan (Akaşa Yayınevi tarafından çevirisi basılan) “Ruhsal Astroloji” kitabından derlenmiştir. Yolumuza ışık tuttuğu için kendisini saygıyla anıyoruz.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

  YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!