Haritamızın Mihenk TaşlarıGEZEGENLER

Gezegenler şüphesiz bir çok açıdan hem de Astronomi ve Astrolojiyle ilgileniyorsanız tabiki oldukça önemli ve ilgi çekici bir alandır. Tabi ki evrenin mükemmel yaratılışına hayran kalmamak ve merak beslememek elde değildir. Öyle ki her gezegenin bu eşsiz sistemde bir görevi vardır. Nihayetinde ise tüm gezegenlerin anlamı ve amacı olduğunu da gözden kaçırmamak gerek.

Gezegenlerin ; Dünyamızın içerisinde bulunduğu Güneş sisteminin bir parçası olduğunu ve aynı sistemi paylaştığımızı biliyoruz. Büyük enerji kaynağı Güneş’in etrafında kendine has ve özel yörüngelerinde dönerler. Böylece gezegenler, evrenin akışını ahenkle sağlamaktadır.

Astrolojide en sık Güneş Tutulmaları, Dolunaylar ve Merkür Retroları ile gezegenleri sıkça duymak mümkün.

Aşağıdaki yatay ve küçük görselli bantta Güneş’ten uzaklıklarına göre gezegenlerin dizilimini görüyorsunuz! Bu mucizevi sistemde tüm gezegenlerin haritamıza başka bir renk getirir. Peki ya sizlere gezegenlerin bizi sandığınızdan daha fazla etkilediğini söylesek?

Gerek bizlerin doğum haritasında gerek ise transit haritalarda gezegen hareketleri hayatımızı şekillendirir. Böylelikle yorumlamalar yaparız. Tüm astroloji danışmanlıkları gezegenler, burç yerleşimi ve birbirlerine yaptığı açılar sayesinde yapılır.

Sizler için Mitolojik, Astronomik ve Astrolojik bir çok bilgi hazırladık! Aşağıdaki listede gezegenler ve etkileri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_top_divider.png

Gezegenler ve Etkileri

Gezegenler Astrolojik faktörlerin açıklamasında oldukça önemli bir yer tutar. Her bir gezegen bir veya iki burcun yöneticisi olarak tanımlanır. Bu gezegenlerin hareketleri, retroları, kurduğu açı ve bağlantılar da oldukça önem taşır.

Sıkça duyulduğu üzere Astrolojik yorumlarda “Bu yılın en şanslısı x burçları” söylemlerine rastlamışsınızdır. Bu yorum kendine “şans, bolluk, bereket, büyüme ve genişleme” gibi özellikler atfedilen Jüpiter’in bahsedilen burçta seyrettiğini ifade eder. O yıl Jüpiter’i ağırlayan burç “şanslı” ve “bereketli” olarak nitelendirilir. Benzer şekilde “sert öğretmen” sıfatı adledilen Satürn transiti esnasında “sorumlulukların artması, hayati olayların yaşanması, dönüm noktalarına gelinmesi ve yapılanma” şeklinde yorumlanır. Merkür Retrosunun hayatımızdaki eski durumları tekrar piyasaya çıkarması ve elektrikli aletlerimizi trollemesini de unutmamak gerek! 🙂

Hangi gezegen tek başına ne anlama gelir diye soracak olursak aslında Astronomik, Mitolojik ve Astrolojik açıklamaların birbirleriyle tam örtüşmediğini görebiliriz. Bu sebeple gezegenler ve etkilerinin kapsamına her açıdan bakılmadan tam bir yanıt verilemez. Dolayısıyla gezegenleri kavramak için bu üç yönlü bakış açısını ve detayları incelemek oldukça faydalı olacaktır!

Lütfen sayfayı aşağı kaydırarak incelemek istediğiniz gezegen görselinin üzerine tıklayın!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_top_divider.png