http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/seperator-yeni-mavi-pembe-01.png

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu

Ya da Kuzey Ay Düğümü 9.Evde
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/seperator-yeni-mavi-pembe-02.png

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu - Kişilik ve Geçmiş Yaşamları

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu insanı birçok yaşamını öğretmen, yazar, hatip ve satıcı olarak geçirdi. Bir başka anlamda başkalarının nasıl düşündüklerini anlamanın önemini bilirdi. Öğretmenler, öğrencilerinin düşünce sürecini anlamadıkça ve bilgiyi öğrencinin kabul edebileceği bir biçimde vermedikçe başarılı olamazlar. Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu insanı bu enkarnasyona herkesin bakış açısını görebilme yeteneğiyle geldi. Ama bu süreçte o kendi gerçeğiyle teması yitirdi. Şimdi o kendi ruhsallığıyla bağ kurmalı ve kendisini yeniden keşfetmelidir.

Anlama yeteneği, bu insanın herkesle her konuda konuşabileceği anlamına da gelir. Çünkü o konuşma yeteneğine sahiptir. Diğer kişinin kafa yapısını anlar. Saatler boyunca havadan sudan konuşur. Ayrıca dostça sohbet ve kabullenme yoluyla diğer kişinin kendisini rahat hissetmesini sağlar. Ama o diğer insanların kafa yapılarının farkındadır. Çoğunlukla onların fikirlerine tercüman olmakta aşırıya kaçar. Anlaşılmak için, diğer kişinin sözcükleriyle konuşması gerektiğini düşünür. Böylece çok geçmeden gerçekte ne söylemek istediğini unutur. Bu yüzden, o sezgisinden bir şey aldığında  direkt olarak söylemelidir. Onu düzeltmeye ya da tercüme etmeye çalışmamalıdır.

Toplumla özdeşleştiği geçmiş yaşamları;

Ona başkalarına güvenmeyi bel bağlamayı öğretmiştir. Ama şimdi sezgisini “mantıkla açıklamaya” çalışmadan- kendisine güvenmelidir. O sezgiye mantık uyguladığında, kafası daha da çok karışır. Bu süreç bu insan için çok acı vericidir. O içsel olarak o denli çatışır bir hale gelir ki sağlam bir temelinin olmadığını hisseder. O herhangi bir kararın lehte ve aleyhte olan yanlarını görür. Yani olası tüm sonuçlan düşündükten sonra, bu ona bir “kazanmama” durumu gibi gelir.

Tüm bu süreç kayıpla ilişkilidir. Oysa bu insanın gerçekte istediği, bir şey kazanmaktır. O hedefine odaklanmalıdır. Ayrıca başkalarını düşündüğünde istediği şeyi elde etmesine kimin yardımcı olabileceğiyle ilgilenmelidir. İroni şu ki o kesin bir karar verdiği anda evren onu destekler. Ayrıca her şey kusursuz bir biçimde yolunda gider! Ancak, bu noktaya erişene dek o çevresindeki insanları çıldırtır. Çünkü her kararı tanıdığı herkese danışmak ister. Onun iyi dostları, bu insanın çılgınca, “mantıklı” bakış açılarının ardında aslında neyi aradığını anlayabilir. Yine de sevgiyle onu ilk ve sezgisel bilişine yönlendirebilirler.

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu insanı;

Hayallerine ulaşmak için sandığından daha fazla yardıma ihtiyaç duyar. Hedeflerine erişmek için direkt olarak evrenden gelecek- ruhsal yardıma ihtiyaç duyar. Eğer o buna açıksa bu enkarnasyonda ihtiyacı olan yardımı alır. O, hayallerine doğru ikinci basamağa çıkabilmek için altta ki basamağı bırakması gerektiğini öğreniyor. Kayıp, daima daha büyük kazancın bir parçasıdır. Bağımsız bir yaşam tarzının yararlarını elde etmek için, o ebeveynlerine bağımlılığı bırakmalıdır; bir terfinin yararlarını elde etmek için, eski işini bırakmalıdır. O kazanmaya odaklanmalıdır: Hedeflerine doğru ilerlerken ve spontane içsel kilimlerini izlerken yeni bir gelişim, yeni bir çevre ve yeni insanlar kazanmaya.

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu insanı sorumluluk duygusunu arzu ettiği bir tepkiyi uyandırmaktan, içsel rehberlik alma yeteneğinin doğru bir kanalı olmaya yönlendirmelidir. Hizmet görevlisi olmak yerine, bu enkarnasyonda o başlatıcı olmalıdır. Yapması gereken tüm şey sezgisel olarak hissettiği şeyin doğru olduğuna güvenmektir. Ayrıca sezgisel yolunu izlemeye karar vermektir. Nihayetinde onu gerçekleştirmenin en iyi yolunu bulmak için mantığını kullanmaktır.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/GECMIS-YASAMLAR2-01.png
Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu İnsanı için

Geliştirilmesi Gereken Nitelikler

Bu alanlardaki çalışma gizli yeteneklerin ve becerilerin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

 • Sezgiye, olacakları önceden bilme yeteneğine ve görünmez rehberliğe güvenme,
 • Yüksek Bilinç’ten konuşma,
 • Spontane olmak bir özgürlük ve serüven duygusu geliştirme,
 • Sansürsüz açık sözlü iletişim,
 • Kendine itimat etme,
 • Tek basma ve doğada zaman geçirme,
 • Sabır,
 • Sezgisel dinlemek sözcüklerin ardındaki anlamı işitmektir.
Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu İnsanı için

Geride Bırakılması Gereken Eğilimler

Bu eğilimlerin etkisini azaltmaya çalışmak yaşamı daha kolay ve zevkli kılmaya yardımcı olacaktır.

 • Başkalarının ne düşündüğü konusunda sonradan fikir yürütme,
 • Kararsızlık,
 • Sürekli olarak daha çok bilgi arama,
 • Başkalarının duymak istediklerini söyleme,
 • Sezgisel bilişi mantıkla geçersiz kılma,
 • Dedikodu yapma,
 • Sabırsızlık ve hemen yanıtlar isteme,
 • Başkalarının kendisiyle ilgili algıları dâhil, kendininkiler yerine başkalarının algılarına güvenmektir.
Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu İnsanı Aslında Ne İster?

Bu insanın aslında istediği şey, güvenle kendisi olurken, başkalarıyla birleştiğini hissetmektir. O, çevresindeki herkesin onunla tam aynı fikirde olmasını herkesin onun bakış açısını anlamasını, onu kabul etmesini ve desteklemesini ve olumlu güdülerini fark etmesini ister. Bunu başarmak için, insanların onun gibi düşünmelerini sağlamaya çalışır. Başkalarını anlama yeteneğini kullanarak, bu insan başkalarının fikirlerini değiştirip onunla uyuşmaları için gereken sözleri söyleyebileceğini düşünür. Ama bu bir işe yaramaz; o hedeflerine ulaşmak için dikkatini kendi gerçeğine odaklamalıdır.

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu insanı sezgisel olarak hissettiği sözleri söylediğinde, kendisini içinde bulduğu durumla uyum içine girer. O yüksek benliğinden yaşadığı ve konuştuğunda, uygun olmayan arkadaşlar geri çekilir. Böylece uygun olan yeni insanlar belirirler. Bu insan kendi yüksek gerçeğine uygun olarak hareket etmelidir. Böylece aynı şekilde uyumlanmış olan diğer insanlar onu doğal olarak anlar. Nihayetinde aynı ruhsal değerleri paylaştıklarından kendine güvenilir arkadaşlar bulur.

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu İnsanı İçin

Yetenek ve Meslekler

Eğilimler ve Yatkınlıklar

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu insanı son derece sezgiseldir. Psişik alanlarda adeta yükselir.  Sezgisel farkındalığıyla başkaları için medyumluk ve psişik “okuma” yapabilir. O yabancı ülkelerle ilişkileri içeren durumlarda da son derece başarılı olur. Bu insan yeteneklerini çözümler bulmak için kullanmalıdır. Böylece hem çok mutlu olur hem de parasal yönden çok başarı kazanır. İyi seçimler şunları içerir: Avukat, dinî ya da ruhani lider, profesör, yayıncı ya da reklamcılık alanında bir iş fikirleri kitlesel bir düzeyde yayabileceği ya da inandığı bir davayı destekleyebileceği herhangi bir yol.

Bu insan, başkalarının ruh hallerini anlama konusunda doğuştan yeteneklidir, bu yüzden o, çoğunlukla, olası sonuçları ve tehlikeleri önceden görür. O sezgisel olarak gördüğü gerçekleri dile getirdiğinde, doğal iletişim becerisi herkesin kazançlı çıktığı bir durum yaratır. Eğer başkalarının nasıl düşündüklerini anlamanın önemli olduğu mesleklerde çalışırsa sonuçta başarılı olmayabilir. Ayrıca bildirmenin hedef olduğu mesleklerde mutsuz olur. Sıradan konulan öğretmek ya da ilhamdan çok olguyla ilgili projeler yazmak onun huzursuzluğunu ya da beklenmedik biçimde incinme korkusunu artırır. Doğuştan gelen yazma/konuşma yeteneklerini yüksek gerçekleri iletmek ve uygulamak için kullandığında o daha iyi durumda olur.

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu İnsanı İçin

Kaçınılması Gereken Tuzak / Sonuç

Dikkat Edilmesi Gerekir

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu insanının Aşil topuğu zihinsel güvenliktir (“Eğer başkalarının ne düşündüklerini anlayabilir ve sonra benim fikirlerime katılmalarını sağlayacak doğru şeyi söyleyebilirsem, kendimi her zaman güvende hissedeceğim”). Bu onu sonu gelmez bir bilgi arayışı tuzağına düşürebilir (“Eğer yeterince bilgi elde edebilirsem, ‘gerçeği’ bulabileceğim ve o zaman ne yapacağımı bileceğim”). Ama bu dipsiz bir kuyudur: O, asla, insanların zihinlerini onlara doğru şeyi söyleyeceğinden emin olacak kadar okuyamaz.

O kontrolü bırakmalı ve kendi sezgisine kulak vermelidir. Onun dürüstlüğünü ortaya çıkaracak şey kendi gerçeğine itimat etmek ve ona uygun davranmasıdır. Bu da aradığı güvenliği ve iç huzurunu kazanmasına yardımcı olacak doğru insanları ona çekecektir. Sonuçta, o “gerçek”in ne olduğunu bilecek kadar yeterince bilgiye (malumata) asla sahip olamayacaktır. Bir noktada Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu insanı mantığı aşıp sezgisine ulaşmalı ve daha yüksek gerçeğinin ona söylediği şeyi sergilemelidir, ironi şu ki o ruhsal rehberliğine inanıp güvendiğinde, çevresinde olup bitenleri de doğru olarak algılayacaktır.

Kuzey Düğümü Boğa Burcu
Kuzey Ay Düğümü Yay Burcu İnsanı için

İyileştirici Onaylamalar

 • “Kendi gerçek duygumu izlediğim zaman, kazanırım.”
 • “Olaylar vuku bulurken, sezgim bana doğru yolu kendiliğinden gösterecektir.”
 • “Başkalarının kendileri olmalarına izin verdiğimde, özgürüm.”
 • “Sezgime güvendiğimde ve o anda aklıma geleni dile getirdiğimde, kazanırım.”
Önemli Not
Teşekkürlerimizle...

Bu yazı dizisi Değerli Astrolog Jan Spiller tarafından yazılan (Akaşa Yayınevi tarafından çevirisi basılan) “Ruhsal Astroloji” kitabından derlenmiştir. Yolumuza ışık tuttuğu için kendisini saygıyla anıyoruz.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

  YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!