Yükselen Burçlar ile Hayata nereden bakıyoruz?

YÜKSELEN BURÇLAR – PERSONA – SOSYAL MASKE

Astrolojide belki de kendi burcumuzdan daha önemli bir burcumuz var ise bu kesinlikler yükselen burcumuzdur.

Yükselen burçlar doğum yerimiz ve doğum tarihimize göre enlem/boylam hesabına göre ortaya çıkan bir hesaplamayla bulunan noktalardır. Herkesin anlayabileceği şekilde söylemek gerekirse; Dünyaya geldiğimiz,ilk nefes aldığımız andır.Yani aslında hayata başlangıç çizgimizdir.

Kuzey Düğümü Boğa Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/TARHCE-YAN-GORSEL-01-1-360x640.png

Yükselen Burçlar Hakkında

Yükselen burçlar, Güneş burcumuzdan özellik bakımından daha önem taşır. Çünkü astrolojide öngörülerimizi yükselen burçlar tespitine göre yaparız. Harita bu çizgi sayesinde şekillenir ve diğer gezegen yerleşimleri ile birlikte size özel halini alır. Bu sebeple aynı burca sahip kişiler aynı hayatı yaşamaz ya da genel hatları ile aynı özelliklere sahip değildir.

En önemlisi yükselen burç bir gezegen değildir. Bunun yanı sıra yükselen burcun hayatımıza kattığı fiziksel özelliklerde mevcuttur. Astrolojide yükselen burç 1. Ev dediğimiz alanın da başlangıcıdır ve 1. Evin genel anlamı ‘’ben’’dir. Yani fiziksel özelliğimiz, karşı tarafın bizi nasıl gördüğü, ilk intiba dediğimiz kısımdır. Hatta biri ile tanışırken önce yükselenlerimizin tanıştığını söylemek yanlış olmaz. Bu nedenledir ki aradan zaman geçtiğinde ‘’ilk gördüğümüz an ve hissettiğimiz’’ ile tanıdıkça farklılaşan özellikler birbiri arasında farklılık oluşturacaktır. Öncesinde enerjimizin tutmadığı ancak sonrasında tanıdıkça sevdiğimiz insanlarla bu bağlamda basit anlamıyla ‘’yükselen uyuşmazlığı’’ yaşıyoruzdur.

Bizi biz yapan yükselen burcumuzdur ve fiziki özelliklerimizi, dış görünüşümüzü, genel sağlık durumumuzu yükselen burcumuza gelen etkiler sayesinde detaylandırabiliriz. Günlük, aylık, yıllık burç yorumlarının da yükselen burçlar kavramına göre yapıldığını unutmamak gerekir.

Sizin hayatı ve dolayısıyla da başkalarının sizi nasıl gördüğüne dair bir perspektif sağlar. Bu yaşamınızda kutsal güneş burcu görevini başarmanız için size verilen bir araçtır. Hedeflerinize ulaşmak için yararlanabileceğiniz, emrinizde olan kozmik armağanlarınızla ilgili önemli ipuçları verir. Yükselen burcumuza göre fiziki ve tepkisel özelliklerin nasıl şekilleneceğini aşağıdaki sekmelerden inceleyebilirsiniz.

Yükselen Burçlar Yükselen Koç Burcu

Koç Burcu, Yükselen Koç Burcu

Kişi atletik ve enerjik ama aynı zamanda narin bir yapıda olabilir. Yüzünde çil olma olasılığı yüksek olup, utanınca kızaran bir cildi vardır. Saçlar genellikle kuru ve kabarık olur.

Mars’ın yönetiminde olan Koç burcu ani iniş, çıkışları da beraberinde getirir. Hızlı olmak, risk almak, öfke kontrolü önemlidir. Öncü bir burç olması sebebi ile de başlatma enerjileri oldukça yüksektir. Dışa dönük ve ben merkezcidir. Sabırsız olma özelliği nedeni ile kazalara açıktır.

Odak noktasında olma arzuları taşırlar. Hayat ile sürekli yarışırlar. Yer yer çocuksu davranışlar sergilerler. Çoğunlukla oyun oynamayı severler.

Yükselen Burçlar Yükselen Boğa Burcu

Boğa Burcu, Yükselen Boğa Burcu

Kişi kısa boylu ancak sağlam bir vücut yapısı ile kilo alımına meyilli bir yapıları vardır. Dünyavi zevklerden mahrum kalmak istemez. Dokunmayı sever ve keyif verici her şeyden zevk almasını bilir.

İnatçı yapısı ile başarıya ulaşması kaçınılmazdır. Ancak düşüncelerini kolay değiştirmez. Yöneticisi Venüs ile maddi / manevi güvenliği ön planda tutar. Bu sebeple çevresine ‘’cimri’’ izlenimi verebilir. Halbuki para harcamayı da en az kazanmayı bildiği kadar iyi bilir. Harekete geçme konusunda gecikebilir. Tembelliğe meyilli olabilir.

Dayanıklı, kibar ve muhafazakar bir yapısı  vardır.

Yükselen Burçlar Yükselen İkizler Burcu

İkizler Burcu, Yükselen İkizler Burcu

Kişi canlı, konuşkan, neşeli, pratikliği ile öne çıkar. Etkileyici bir ses tonu vardır. Ellerini fazla kullanır. Hızlı yürür. İletişime fazlasıyla önem verir. Meraklı yapısı ile zaman zaman çevresini rahatsız edebilir.

Her şeyi öğrenmek ve uygulamak ister. Sabırsız olduğu için çabuk sıkılır. Ancak vaktini boşa geçirmekten hoşnut olmaz. Esprili hali ile sosyal çevrelerinde aranırlar. Eğitim almayı, okumayı, yazmayı sever. Aynı zamanda kısa seyahatler yapmak hoşlandığı aktivitelerdendir. Yeni insanlar tanımak, her konuda bir fikri olması en temel özelliklerindendir.

İnsanlarla iletişimi kuvvetlidir. İyi bir satış/pazarlamacıdır. Merkür’ün yönetiminde olması susmayan bir zihin vereceğinden sürekli düşünme haline bağlı olarak huzursuz ve uykusuz olmaları muhtemeldir.

Yükselen Burçlar Yükselen Yengeç Burcu

Yengeç Burcu, Yükselen Yengeç Burcu

Kişi yuvarlak hatlı bir vücuda sahiptir. Besleme güdüleri oldukça fazladır. Adeta anne rolü üstlenmiştir. Bu sebeple kendini hemen belli etme özelliği vardır. Empati duygusu gelişmiştir ve biriktirme özelliği vardır. Eşyaları, duyguları biriktirir. Buna zaman zaman içine atar da diyebiliriz.

Geçmişi unutma konusunda zorlanır sürekli anıları canlandırırlar. Geleneksel bir yapıları vardır. Aile, ev, yuva, çocuklar her şeyden önemlidir. Biriktirme özellikleri sayesinde tutumlu olurlar.

Ay’ın yöneticilik hakimiyetinde olması nedeniyle değişken ruh halleri zaman zaman zor durumda kalmalarına sebep olabilir. Hassas yapıları sayesinde çabuk alınır. Ayrıca çevresine bunu belli etme-etmeme konusunda çelişkiye düşer.

Yükselen Burçlar Yükselen Aslan Burcu

Aslan Burcu, Yükselen Aslan Burcu

Kişi kemikli bir yapıya sahiptir. Elleri ve ayakları vücuduna oranla küçüktür. Dikkat çekici saçları vardır ve genellikle açık renklidir. Yüzü genellikle yuvarlak ve topludur.

Canlı bir hali vardır. Ancak Güneş yönetiminde olması ile ego,kibir ve gurur gibi kavramları fazlasıyla karşı tarafa hissettirir. Güzel giyinmeyi, lüksü ve dikkat çekmeyi sever. Çocuklarla arası genellikle iyidir.

Sahnede olma arzusu ile odak haline gelmek ve övgü duymak için yaşar. Çabuk öfkelenen bir yapısı vardır. Sabit burç olarak inatçı,direten karakteri verir. Çevresine karşı oldukça cömerttir. Bir sorun ile karşılaştığında uzlaşmak veya çözmek yerine uzaklaşmayı tercih eder.

Yükselen Burçlar Yükselen Başak Burcu

Başak Burcu, Yükselen Başak Burcu

Kişi genellik uzun boylu olur. Çevresinde sürekli eleştirel yapısı ile tanınır. Dakik ve planlıdır. Planını sekteye uğratacak herhangi bir şey olduğunda çileden çıkar. Yöneticisi Merkür ile mantığı sayesinde hızlı düşünür ve çabuk karar verir.

Yaşam alanlarında her şey onun istediği şekilde olsun ister. Kendi kontrolünün dışında olan her şeye karşı temkinli ve tedbirlidir. Aile ve özel hayatları konusunda oldukça dikkatlidirler. Temiz, özenli giyinirler. Ayrıca sağlıklı beslenme konusunda titizlerdir. Bunun yanında araştırmacı ve sorgulayıcı bir kişilikleri vardır.

Mükemmeliyetçi yapıları işlerin ters gitmesi durumunda felakete yol açabilir. Saygı duyar ve saygı görürler. Çalışmak onlar için keyif veren bir eylemdir.

Yükselen Burçlar Yükselen Terazi Burcu

Terazi Burcu, Yükselen Terazi Burcu

Kişi güzel ve yakışıklıdır. Uzun kirpikler yuvarlak ve güzel bir yüzü vardır. Venüs’ün yönetiminde olduğundan estetik ve güzel görünmeyi her zaman bilir. Makyajsız çıkmaz ve her zaman kibar ve naiftir.

Sanatsal işlerle uğraşmayı sever. Resim, müzik gibi etkinliklerle kendini geliştirir. Entellektüel bir yapısı vardır. Kaba davranışlar ona göre değildir. Hayatta  hep dengeyi bulmaya çalışır. Adalet onun için çok önemlidir. Her konu ve durumda adaletli olmaya çalışır. Öncü burç olması sebebi ile de ilişki kurmak için ilk adımı atabilme cesareti vardır. Bundan çekinmez.

Karşı tarafın ne istediği, ne söylediğini her zaman çokça önemser. Aşk, sevgi ve ikili ilişkiler hem ön planda olacaktır. Kişileri barıştırma, ilişki terapisti olma konusunda da başarılıdır.

Yükselen Burçlar Yükselen Akrep Burcu

Akrep Burcu, Yükselen Akrep Burcu

Kişi kalın telli, dalgalı saçlara sahip olabilir. Vücut yapısı kırılgan değil aksine güçlüdür. Etkileyici gözleri vardır. Yükselen burçlar içerisinde kendini kamufle etmeyi başaran tek burç olabilir. Mars’ın yönetiminde olarak cinsel çekiciliğini mutlaka kullanır. Kadınlarda koyu renkli makyajlar,erkeklerde siyah kıyafetleri sıkça görebiliriz.

Karşısındaki kişiyi etkilemeyi bilir ancak kendi duygularını iyi gizler. Hırsının kurbanı olmamak için temkinli olmaya çalışır. Sezgileri oldukça güçlüdür ve yanılma payı çok azdır. Kriz çözen bir kişilik verir veya bu tarz işlerde çalışabilir. İlişkilerinde şüpheci ve kıskanç olabilirler.

Cinsel konularda bilgili ve deneyimlidir. Bu sebeple erken yaşta cinsellikle tanışması muhtemeldir. Kolay kolay unutmaz ve hiç umulmadık anda içinde biriktirdiklerini açığa çıkartır.

Yükselen Burçlar Yükselen Yay Burcu

Yay Burcu, Yükselen Yay Burcu, Yükselen Yay 2023

Kişi uzun boylu, sağlam bir vücut yapısı vardır. Hayatının çeşitli dönemlerinde kilo almaya meyillidir. Saç dökülme sorunları yaşayabilir. Yönetici Jüpiter sayesinde coşkulu, neşeli ve eğlenmeyi seven bir imajı vardır. Felsefik yönü sebebi ile açık sözlülüğünü konuşturur.

Araştırmayı, gezmeyi, öğrenmeyi ve öğretmeyi sever. Din, felsefe, hukuk alanlarında bilgilidir ve hayatına bu şekilde yön vermeyi hedefler. Geleceğe dair her zaman umudu vardır. Ateş grubunda olması ile atılgandır ve özgürlüğüne düşkündür.

Yer yer bazı konu ve düşüncelere karşı fanatizm geliştirebilir. Maceraperest ruhuyla riske girmekten korkmaz. Ayrıca aşırıya kaçma eğilimi gösterebilir.

Yükselen Burçlar Yükselen Oğlak Burcu

Oğlak Burcu, Yükselen Oğlak Burcu

Kişi kısa, zayıf ve belirgin kemik yapısına sahiptir. Genellikle asabi bir görüntü verir. Omuzlar düşüktür. Metanetli, duygudan uzak bir tutum sergiler. Yöneticisi Satürn ile her zaman tüm ilişkilerinde sınırlarını korur. Çoğunlukla otorite olmak için çalışır ve olur da.

Birçok alanda yetenekli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zeka ve tecrübelerini kullanarak karmaşık durumların içinden çıkabilirler. Gösterişi sevmeyen, tutumlu, sorumluluk sahibi, düzenli bir hayatları vardır. Hayatlarının her alanında kurallar koyar ve bu kurallara kendileri de uyarlar. Ayrıca empati konusunda zayıf olmalarına karşın hayatta her alanda başarı sahibi olabilirler.

Az ve öz dostlukları vardır. Aslında kendilerine faydası olmayan hiçbir şeyin peşinden gitmezler. Yaptığı her hamlenin bir iz bırakmasını ister ve hayatı satranç oynamaya benzetir. Stratejik davranışlarının sebebi genellikle bu benzetme sebebiyledir.

Yükselen Burçlar Yükselen Kova Burcu

Kova Burcu, Yükselen Kova Burcu

Kişi vücudu ve giyim tarzı ile sıradan olmamak için varlığını sürdürür. İlk görüşte marjinal tarzından anlaşılabilecek kadar dikkat çekici olacaktır. Bunu etkiyi iki yöneticisinden biri olan Uranüs gezegenine bağlayabiliriz. Kelimenin tam anlamı ile farklı olmak ve farkı ortaya koymak için dünyaya gelmiş gibidir.

Bunun yanı sıra hümanist bir kişiliği olması sebebi ile iyilik yapar. Yani insanlara fayda sağlayabilecek her alanda görev almaktan kaçınmaz. Orijinal fikirleri dikkat çekicidir ve uygulanabilir. Ayrıca topluluklar ile işbirliği içerisinde olmayı sever. Ek olarak entellektüel bir kişiliği vardır.

Bir diğer yöneticisi Satürn’ün kural koyucu yapısını toplumsal konuları öne çıkartarak, herkes için en iyisini istemek ve yapmak için kullanır. Gerekirse o kuralları yıkar ve fayda sağlayacak yenilerini koyar.

Yükselen Burçlar Yükselen Balık Burcu

Balık Burcu, Yükselen Balık Burcu

Kişi genellikle normalden kısa boylu, dolgun yüz hatlarına sahiptir. Gözleri genellikle ‘’hülyalı’’dır. Yöneticisi Neptün’ün etkisidir bu özelliği. Genel olarak çevresinde tüm olanları kabullenen bir yapı verir. Ayrıca sezgileri kuvvetlidir, rüyaları çıkar. Koşulsuz ilgi ve sevgi verir.

Genellikle mantığı ile değil duyguları ile hareket ettiği için mutsuz olur, kırılır. Bir diğer yöneticisi Jüpiter sayesinde kilo alımına ve her şeyi büyütme eğilimine sahiptirler. Çevrelerine karşı fazlasıyla duyarlıdır.

Her şeyden önce hayallerden sıyrılıp, realist düşünce yapısını hayatına katması gerekir. Sanatsal faaliyetlerle ilgilenebilir, başarılı olabilirler.

Çok Yakında

Çok yakında yeni açılan Youtube kanalımızda 2022 Yükselen Burç yorumlarınızı izleyebilirsiniz!

HAKKIMIZDA

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09.png

Ecem Onay & Cansel Halil

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram number=”6″ target=”_self” gap=”small” cache=”15″ username=”astrolojitalks” columns=”2″ hashtag=”” responsive=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” animation=”no_animation” el_id=”” el_class=”” el_style=””][/bt_bb_instagram]