HaritamızdaRETRO GEZEGENLER

Olması ne anlama gelir?

Retro gezegenler doğum haritamızda bulunuyorsa bu ne anlama gelir?

Pek çoğumuzun -özellikle astroloji ile yeni tanıştığımızda- çekinerek veya korkarak öğrenmeye çalıştığımız bilgi “haritamızda retro gezegen olup olmadığı”dır. Venüs Retrosu, Mars Retrosu, Merkür Retrosu gibi kişisel gezegenlerimizin neden böyle olduğunu merak ederiz.

Öncelikle şunu söyleyelim; retro gezegenler olsun ya da olmasın; haritamız bizim bu yaşama en uygun halimizdir. Keşke öyle olsaydı ya da keşke böyle olsaydı desek de, aslında bizim özümüzün ve varoluşumuzun bu haritayla anlam bulduğunu anlamalıyız.

Temel bir bilgi olarak Güneş ve Ay retro olmazlar. Biz onları “ışıklar” olarak niteleriz. Retro olabilen gezegenler ise Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüto’dur.

HaritamızdakiRetro Gezegenler nasıl iyileştirilir?

Retro gezegenler nasıl iyileştirilir? Bu soruya yanıt olarak şunu söyleriz; iyileşmek oldukça görecelidir. Bunun “kötü bir şey olduğu” algısından çıkmalıyız. “Aslında bu retrom ne anlama geliyor” kısmına odaklanma yapacağımız en mantıklı şeydir! Çünkü kendinizi keşfetmek ve bu retro gezegenin nasıl davrandığını anlamak aslında iyileşmekle eşdeğer bir farkındalık sağlar!

Retro gezegenlerinizi incelerken hayat hikayenizi de göz önünde bulundurun. Merkürünüz retro ise aslında odağı yüksek bir Retro Merkür’e ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. Yoksa hayatınızın pek savruk geçeceğini keşfedebilirsiniz. Belki de Venüs Retrosu size bu hayatta en arzuladığınız şeyleri yıllar sonra verecektir. Öyle ki erken verdiğinde çarçur etmeyesiniz! Hayatı ve astrolojiyi böyle algılamaya başladığınızda, eminiz ki siz de bizim gibi yıldızların gizemli dünyasında daha fazla bilgi edinmek isteyeceksiniz!

Şimdi haritamızdaki retro gezegenler konusunda detaylı bilgileri inceleme zamanı!

Aşağıda gezegenlerimizi bir slider haline getirdik, okumak istediğiniz retro gezegenin üzerine tıklamanız yeterli!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_top_divider.png