Astrolojide Evler

Bir doğum haritasında 12 adet ev bulunur ve en temel anlamıyla bu “evler” bizlerin yaşam alanlarını ifade eder.

Evler” kavramı Astrolojide sıkça karşımıza çıkan ve astrolojiye ilgi duyanlar tarafından merak edilen konulardan biridir.

Bir doğum haritasında 12 adet ev bulunur ve en temel anlamıyla bu “evler” bizlerin yaşam alanlarını ifade eder. Saat 9 yönünden saat yönüne doğru dizildikleri ve sıra aldıkları kabul edilir.

Burçlar ve gezegenler tek başına bir enerji ifade ederken, “evler” ise bu enerjilerin hayatımızın hangi alanında ortaya çıkacağını ifade eder.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/astrolojide-EVLER-13-1.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_top_divider.png
Evler konusunu detaylandırmadan önce;

Temel olarak köşe evlerin (daireyi artı şeklinde kesen 1-4-7-10.evler) ekstra önem taşıdığını söyleyebiliriz. Astrolojinin bir çok alanı tarafından (Klasik, Modern, Ezoterik, Hermetik, Karma..vs) kişinin hayatının temel sütunlarını anlatır. Yaşam, köklenme, birliktelik ve hayatta yer edinme kuramları ilişkilendiririz. Ayrıca yine astrolojik açıdan bu evlerde bulunan gezegenlerin kendini daha fazla ortaya koyabildiğini biliriz.

İkincil evler olarak nitelendirilen evleri; 2-5-8-11.evler olarak baz alırız. Bu evler içerisinde bulunan gezegenlerin kendilerini ortaya koyma oranlarına %50 değer biçeriz. Son olarak üçüncül evleri ise (3-6-9-12.evler) %25 olarak değerlendiririz.

Ayrıca köşe evlerin bölünmesiyle 4 kadran 4 ayrı hayat alanını elde ederiz.  Detaylandırmamız gerekirse bireysel, temel çevre, sosyal çevre ve toplumsal alan olmak üzere gruplandırırız. Gezegenlerin toplaştığı bu kadranları incelemeye önem veririz. Çünkü bir kişinin hayatında hangi alanlardan daha fazla temanın yaşanacağı hakkında bilgiyi bu şekilde alırız.

Şimdi hep birlikte 12 evin kendi başına yansıttığı anlamlar vetemsil ettikleri hayat alanlarına göz atalım!

Birinci Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Birinci-Ev-160x160.png

Koç burcunun doğal evidir. Çok kişisel bir alan, dış görünüş, hayat hakkındaki fikriniz ve diğerlerinin sizi nasıl gördüğüne bu evden bakarız. Ayrıca genel sağlık, kendini gerçekleştirme için yapılan her türlü girişim ve bunun alt motivasyonlarını bu evle çözümleriz.

Ayrıca bulunduğu burçtan bağımsız olarak Merkür haritanın bu evinde mutludur.

İkinci Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Ikinci-Ev-160x160.png

Boğa burcunun doğal evidir.  Para konuları, kazancınız, maaşınız ve kendinize biçtiğiniz değer konularını bu evle ilişkilendiririz. Ek olarak para üretme beceriniz ve sahip olduğunuz mülkleri buradan görebiliriz.

Üçüncü Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Ucuncu-Ev-160x160.png

İkizler burcunun doğal evidir. İletişim çevresi, sık sık görüştüğümüz kişi, arkadaş, kardeş ve kuzenleri bu evle ilişkilendiririz. Ek olarak yazı-evrak işleri, ticari faaliyetler, satış – pazarlama ve kısa yolculukları da buradan görebiliriz.

Ayrıca bulunduğu burçtan bağımsız olarak Ay haritanın bu evinde mutludur.

Dördüncü Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Dorduncu-Ev-160x160.png

Yengeç burcunun doğal evidir. Ev, yuva, ebeveynler, aile meseleleri, aile mülkü, özel hayat, güvenli alanınız ve alışkanlıklarınızı bu evle ilişkilendiririz. Saklı bir ev olduğundan bazen konuların fazla köklendiğini ve köklerinde derin meseleler olduğunu söyleyebiliriz.

Beşinci Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Besinci-Ev-160x160.png

Aslan burcunun doğal evidir.  Aşk, çocuklar, kişisel projeler, hobiler ve yaratıcılık gerektiren işleri bu evle ilişkilendiririz. Ek olarak hayattan aldığınız keyif, riskli yatırımlarınız ve çok yakın arkadaşları bu evle ifade ederiz.

Ayrıca bulunduğu burçtan bağımsız olarak Venüs haritanın bu evinde mutludur.

Altıncı Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Altinci-Ev-160x160.png

Başak burcunun doğal evidir. Fiziksel sağlık, günlük rutinlerin akışı ve çalışma ortamımızı bu evden inceleriz. Ayrıca iş arkadaşları, ofis işleri ve hizmet gerektiren durumlara da buradan bakarız. Özetlemek gerekirse emek gerektiren ve zaman alan işler alanı olarak tanımlarız. Ek olarak evcil hayvanlar ve ebeveynlerin kardeşlerini de bu evle ilişkilendiririz.  En nihayetinde burada hep efor vardır ve bir şeyler pek tercihimize göre ilerlemeyebilir.

Ayrıca bulunduğu burçtan bağımsız olarak Mars haritanın bu evinde mutludur.

Yedinci Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Yedinci-Ev-160x160.png

Terazi burcunun doğal evidir.  Diğerleri, eş, partner, ortaklar, karşımızda duran kişiler ve rakiplerimizi bu evle ilişkilendiririz. Ayrıca bize meydan okuyanlar, önemli sözleşmeler ve diğerlerinin hayatında olan önemli olayları da bu evle açıklarız. Ek olarak bizim diğerlerinden beklentilerimiz ve diğerlerinin bizden beklentileri konularını buradan anlamlandırırız.

Sekizinci Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Sekizinci-Ev-160x160.png

Akrep burcunun doğal evidir. Başkalarının paraları, eşin gelirleri, banka kredileri, borçlar, nafaka ve alacaklar konularına buradan bakarız. Ayrıca diğerleriyle kurduğunuz özel ilişkilerin özel sır saklama veya gizlilik depolama alanı olduğunu söyleyebiliriz.

Dokuzuncu Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Dokuzuncu-Ev-160x160.png

Yay burcunun doğal evidir. Yüksek eğitim, medya, uzak seyahatler ve hukuksal konuları bu evle ilişkilendiririz. Ayrıca yabancılar, yurtdışı, hayat görüşünüz, size eğitenler ve danıştıklarınız konuları da buradan görürüz.

Ayrıca bulunduğu burçtan bağımsız olarak Güneş haritanın bu evinde mutludur.

Onuncu Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Onuncu-Ev-160x160.png

Oğlak burcunun doğal evidir. Kariyer, itibarınız, mesleki ve toplumsal sorumluluklarınızı bu evden görürsünüz. Ayrıca toplum içindeki etiketleriniz ve meslek alanındaki faaliyetleriniz de bu konuya dahil ederiz. Başka bir deyişle toplumda edinmek istediğiniz yer, aile mesleği ve işi bu evle anlamlandırırız.

Onbirinci Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Onbirinci-Ev-160x160.png

Kova burcunun doğal evidir. Gruplar, portföyünüz, arkadaş çevreniz, ilgi alanını veya aynı mesleği paylaştığınız çevrenizi bu evle açıklarız. Ayrıca hayalleriniz, umutlarınız ve yeni hayat planlarınız gibi konuları temsil eder.

Ayrıca bulunduğu burçtan bağımsız olarak Jüpiter haritanın bu evinde mutludur.

Onikinci Ev

Astrolojide Evler
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/11/ASTROLOJIDE-EVLER-Onikinci-Ev-160x160.png

Balık burcunun doğal evidir. Bilinçaltı, kontrolü elimizde olmayan ve bizim dışımızda gelişen durumları bu evle ifade ederiz. Diğerlerinin bizden habersiz yürüttüğü gündemler, geri planda kalma ve inzivaya çekilme temaları vardır.  Burada da olan bitenden haberdar olamayabiliriz. Belki de farkında değilizdir ya da arka planda hareket eden ve gizliliğe ihtiyac duyan bizizdir.

Ayrıca bulunduğu burçtan bağımsız olarak Satürn haritanın bu evinde mutludur.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!