http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yay Burcu Özellikleri

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

22 Kasım – 21 Aralık dönemi arasında doğan kişiler “Yay Burcu” olarak nitelendirilirler.

Yay Burcu, Yükselen Yay Burcu, Yükselen Yay 2023
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yay Burcu Temel Özellikleri

Yay Dönemi
22 Kasım – 21 Aralık
Glifi / Sembolü
Gökyüzüne nişan almış bir ok ile yükseklere ulaşmak sembolize edilmiştir. Kanatlı ve İnsan başlı bir At Adam (Sentor) sembolizması da yüce amaç duygusu taşımasıyla beraber içgüdüsel bir yapıya sahip olmasını simgeler.
Yönetici Gezegeni
Jüpiter
Bu Burçta Zararlı
Merkür
Bu Burçta Güçlü
Jüpiter
Niteliği
Değişken
Elementi
Ateş
Haritadaki Doğal Evi
9.Ev
Cinsiyet Enerjisi
Eril (Erkek)
Karakteri
Sıcak ve Kuru
Tepkisel Eğilimi
Tezcanlı (Çabuk tepki verebilen)
Vücuttaki Bölge
Kalça, karaciğer, safra kesesi
Mevsim Tanımı
Sonbaharın son demi, soğuk havaların habercisi, ateşle ısı yaymak için odunlar toplanıyor. Bir başka anlamda toprak içindeki tohumları canlı ve sıcak tutmaya calışır. Çünkü “kışın gelmesi” ileri görüşlülüğü “içindeki ateş ve umudu” canlı tutma güdüsü verir.
Arketipi
Misyoner, Yüce Rahip
Gölge Özelliği
Üstünlük taslama, kendini kayırma
Aydınlık Özelliği
İyimserlik ve inanç aşılayan
Hayattaki Odağı/Amacı
Keşfetmek, yayılmak, aşmak,
Uyumlu Değerli Taşlar
Sitrin, Kuvars, Lal, Pirit
Zıt Burcu
İkizler
Anlaşması Zor Burçlar
Başak ve Balık
Dost Burçlar
Koç ve Aslan
Destekleyen Burçlar
Kova ve Terazi

Yay Burcu Hakkında

Güneş burçlarında hatırlamamız gereken bilgi; Güneş’in haritanın doğal lordu olarak tüm gezegenleri kendi amacı doğrultusunda çalıştırmasıdır. Doğum haritanızda Güneş burcunuz Yay ise diğer tüm gezegenler sizin “ufukları genişletmek, keşfetmek, hayatın anlamını bulmak ve herkese duyurmak” tutkunuz doğrultusunda çalışacaktır.

Yay burcuyla ilgili en önemli durum özellikle gelişim çağlarında bir idol belirlemeleri ve onun gibi olma alt bilinciyle ilerlemelesidir. Saygı duyduklarında fanatik olabilir. Aynı zamanda bu idolleri gibi yaşamak ister. Örneğin bir yazarın kitabını okuyan genç bir yay burcu kendi gözünde idealize ettiği roman kahramanının karar ve yaşam tarzını benimseyebilir. Böylece yetişkinliğine kadar o kahramanın hatırası silinse de alt bilincinde onun yaşam kararlarını uygulayabilir. Bu sebeple özellikle gelişme çağındaki gençlerin nasıl bir ortamda büyüdüğü, otorite figürleri büyük önem taşır.

Yay burcu bu hayata “hayatın anlamını bulmak” için geldi. Tabiatta sonbahar mevsiminin son demleri ile ilişkilendiririz. Havalar ılıktan soğumaya dönerken toprak derinliklerini sıcak tutarak “kışa hazırlık” yaratır. Aslında bu da bu burcun tabiatının sembolizmasıyla eşleşir. Çünkü Yay burcu kişileri ışık – umut – inanç taşıyan, motive eden ve yüksek değerlere sahip kişilerdir. Ayrıca asil davranan, bilge, hevesli ve şansına (her daim iyi amaçlar taşıdığında şans onu bulur) güvenlidir.

Bu yaşam onlara göre keşfedilmesi,

Anlamlara ulaşması, ufukların genişletilmesi ve herkese duyurulması gereken bir yerdir ve bu sebeple Yay burcu kişileri “şuan ve burası ötesinde olana inanıyorum ve dünyayla paylaşmak için onu arıyorum” bilinciyle yaşar. Derinlemesine öğrenmek, adaletli olmak, seyahatle kültür edinmek, inançlı olmak, insanlığa ve yaratıcıya hürmet, uzun vadeli planlar yapmak gibi kavramları önemser. Bu sebeple hayat temalarında mutlaka “yabancılar, yabancı kültürler”i, “anlam arayışı”nı ve “genişleme, büyüme ve öğrenme-yayma”yı içeren çerçeveler olacaktır. Ayrıca doğum haritalarında 9.evi temsil ettiğinden seyahat, din, inançlar, öğretiler, yol gösterenler, hukuk, spor, meslek bilimi öğrenimi gibi temalar da olacaktır.

Gölgesinde Yay burcu insanları fazla kibirli, övüngen, gösteriş düşkünü ve dış görünüşüne takıntılıdır. Ayrıca zayıflığını itiraf edemeyen, küçük düşmekten korkan yanları vardır. Ek olarak herşeyi bildiğini düşünür ve yalana eğimlidir. Normal, sıradan bir özelliği olmayan kişi olarak nitelendirilmekten ve küçük düşmekten korkarlar. En basit anlamda inanacağı bir amaç veya taşıdığı bir değer kalmadığında dünya durur.

Yay burcu insanlarının öğrenmesi ve geliştirmesi gereken özellikler; sıkıldığında sıyrılıp gitmek veya kestirip atmak yerine sabredip odaklanarak öğrendiklerini içselleştirmek, gösterişten uzak – yalnızca değerli ve önemli olduğu için öğrenmek ve bunları paylaşmak (yaymak)tır.

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!