Merkür Başak burcunda 2022

Ağustos 4, 2022by ecem0

Merkür Başak burcunda 2022

Pragmatik, iş bitiren ve detaycı iletişimler zamanı!

4 Ağustos’ta iletişim gezegeni Merkür kendi yönettiği Başak burcuna geçiyor! Bir süredir Aslan burcunda gümbür gümbür devam eden ve ben merkezci yönelimli iletişim tonları, şimdi analizci, detaycı, iş bitiren ve çözümcü Başak burcunun tonlarına bürünüyor! 26 Ağustos’a kadar da Başak burcunda seyrine devam edecek.

Merkür astrolojide düşünce, iletişim, karar verme, konuşma, öğrenme, haber alma, merak etme gibi zihinsel süreçlerimizi yönetir. İkizler ve Başak burçlarını yönetir. 

Başak burcu ise analizci, detaycı, iş bitiren, düzen arayışında olan, mükemmelleşme isteği duyan, hizmet eden, diğerlerine yardım eden, eleştiren bir sembolizma taşır. 

Merkür’ün Başak burcu seyahatinde ise iletişimlerimiz ve zihinsel süreçlerimiz detaylara eğilecek, kusurları bulup onları düzeltmeye çalışacak, pragmatik ve realist bir yaklaşımı benimseyecek ve pek çok alanı “düzenlemeye” çalışacağız. Duygulardan uzakta, mantıklı ve makul çözümlerle konuşacak, karar verecek ya da problem çözeceğiz.

Bu dönem genellikle planlama yapmak, mali konuları organize etmek, sözleşme imzalamak, taşınmak, sağlık veya hizmet anlamında araştırmalar yapmak oldukça faydalıdır. Ek olarak beceri, hobi, yüksek öğrenim gibi çeşitli eğitim alanlarına girmek de iyi bir fikirdir. 

Burçlar nasıl etkileniyor?

Bu etkiyle toprak burcu grupları Boğa, Başak ve Oğlak bu geçişten oldukça keyifli ve “iş bitiren” fırsatlar yakalayabilir. 

Yengeç ve Akrep burçları da ikincil şanslı gruptan! Eğer gerekli eforu sarfedebilirlerse fırsatları yakayabilirler!

Balık, Yay ve İkizler burçları bu geçişten muhalefet eden, onları harekete geçiren ya da uğraştıran tonda etkilenecektir. 

Aslan, Kova, Terazi ve Koç burçları ise kendi özel gündemlerine eğilebilir ya da diğerlerinin hayatlarında yan rollerle etki alabilirler. Bu geçiş burçlarını görmeyen durumda olacak.

Ağustos 2022 Aylık Burç Yorumlarını Youtube Kanalımızda uzun uzun anlattık!

Astroloji'de Merkür

SİMGESİ

Hermes, yani Merkür’ü hem mitolojik hem astronomik olarak birleştirdik. Artık biraz da bizim alanımız olan Astroloji açısından bakalım!

Merkür astrolojide en temel ifade ile aklı kullanma şeklini, konuşmayı, yazmayı ve iletişimi sembolize eder.  iletişim, yazı, evrak, ticaret, seyahat, ulaşım araçları, kardeşler, elektronik cihazlar, arkadaşlar, gençler gibi bir çok sembolizmi vardır.

Merkür’ün astrolojik sembolü ise daire, yarım daire ve haç’tan oluşur. Kutsal ruhtan gelen bilgeliği yarım daireden alarak, tam dairede insane aklına taşır ve bu aklın ürünü kendini haç ile dünya zemininde gösterir. Güneş’ten çok uzaklaşmayarak bilincin (Güneş) ve aklın (Merkür) her daim bir bağı olduğunu ifade eder.

İkizler ve Başak burçlarının yöneticisidir. İkizler’de daha nötr, hızlı, kıvrak bir zeka ile kendini ifade ederken Başak’ta analitik, hizmet ve pratizm odaklı bir zeka mantığı ile çalışır.  Eski astrolojik bilgilere göre yüceldiği bir burç yoktur fakat son dönem yapılan astrolojik çalışmalarda bazı astrologlar Kova burcunda yüceldiği görüşünde birleşirler.

Bir başka deyişle; Dünyayı nasıl algıladığımız, zihin dünyamız ve zihnimizin çalışma biçimini ifade eder. Ek olarak öğrenme şeklimiz ve iletişim biçimimiz konularını sembolize eder. Konuşma, yazma, öğrenme, ticaret yapma gibi yetilerimiz Merkür’ümüzün nasıl çalıştığı ile direkt bağlantılıdır.“

Merkür Başak burcunda seyahat ederken bizlere düzen ve farkındalık getirsin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!