Merkür Aslan burcunda 2022

Temmuz 18, 2022by ecem0

Merkür Aslan burcunda 2022

İletişimde ihtişamlı sahneler zamanı!

19 Temmuz’da iletişim gezegeni Merkür, mağrur, gururlu, sadık ve sahneyi seven Aslan burcuna geçiyor! 4 Ağustos’a kadar da Aslan burcunda seyrine devam edecek!

Aslan’ın renkli atmosferine giren Merkür;

Sıcak, samimi, iddialı, alkışı seven, esprili, oyuncu, kişisel zevkleri ön plana koyan, spontan, eğlenceli, oldukça yaratıcı, motive eden ve yönetmeyi seven bir iletişimi benimseyecek! 

Bir yandan pek çok kriz konusu esprilerle kolayca çözülmeye başlanırken, diğer yandan ego ve üstten konuşma eğilimi bir iletişim problemi kaynağı haline gelebilir! Aslan’ın sabit yönü bir yandan plan, karar ve iletişimlerde “dayatmalar”, “alışkanlıklardan vazgeçemeyen tutumlar” ve “inatçı” tavırlarına sebebiyet verebilir.

Bu dönemde eğlence, çocuklar, tiyatro, sanat, yaratıcılık, organizasyonlar, danışmanlıklar, koçluklar, liderler ön planda olacaktır!

Astroloji'de Merkür

SİMGESİ

Hermes, yani Merkür’ü hem mitolojik hem astronomik olarak birleştirdik. Artık biraz da bizim alanımız olan Astroloji açısından bakalım!

Merkür astrolojide en temel ifade ile aklı kullanma şeklini, konuşmayı, yazmayı ve iletişimi sembolize eder.  iletişim, yazı, evrak, ticaret, seyahat, ulaşım araçları, kardeşler, elektronik cihazlar, arkadaşlar, gençler gibi bir çok sembolizmi vardır.

Merkür’ün astrolojik sembolü ise daire, yarım daire ve haç’tan oluşur. Kutsal ruhtan gelen bilgeliği yarım daireden alarak, tam dairede insane aklına taşır ve bu aklın ürünü kendini haç ile dünya zemininde gösterir. Güneş’ten çok uzaklaşmayarak bilincin (Güneş) ve aklın (Merkür) her daim bir bağı olduğunu ifade eder.

İkizler ve Başak burçlarının yöneticisidir. İkizler’de daha nötr, hızlı, kıvrak bir zeka ile kendini ifade ederken Başak’ta analitik, hizmet ve pratizm odaklı bir zeka mantığı ile çalışır.  Eski astrolojik bilgilere göre yüceldiği bir burç yoktur fakat son dönem yapılan astrolojik çalışmalarda bazı astrologlar Kova burcunda yüceldiği görüşünde birleşirler.

Bir başka deyişle; Dünyayı nasıl algıladığımız, zihin dünyamız ve zihnimizin çalışma biçimini ifade eder. Ek olarak öğrenme şeklimiz ve iletişim biçimimiz konularını sembolize eder. Konuşma, yazma, öğrenme, ticaret yapma gibi yetilerimiz Merkür’ümüzün nasıl çalıştığı ile direkt bağlantılıdır.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!