Venüs Yengeç burcunda 2022

Temmuz 17, 2022by ecem0

Venüs Yengeç burcunda 2022

Güven veren nazik sevgiler zamanı!

18 Temmuz’da sevgi, ilişkiler ve para gezegeni Venüs, sessiz tabiatlı, güven arayan, empatik, anaç, çekimser ve nostaljik Yengeç burcuna geçiyor! 11 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda seyrine devam edecek!

Yengeç burcu; 

Bakmak, beslemek, annelik etmek, korumak, ev, aile, memleket, nostalji, biriktirmek, duygusal ve maddi güvenlik ve tabiki duygular demek!

Tüm bu temalar Venüs’ün üstüne giydirilince; sevdiklerimizle yakın bağlar kurmak, onları ağırlamak, ziyaret için onlarla bir araya gelme gibi isteklerimiz olabilir. Ailemiz, evimiz, yakınlarımız ile ilgili arzu ve isteklerimiz ağır basar. Birikim yapma ya da birikimlerimizi değerlendirme eğilimi gösteriririz. Medya’da nostalji furyası başlar, bizler de “eskileri sıkça anarız”. Milliyetçi damarımız kabarır. Anne – çocuk konularına eğiliriz.

Genel anlamda ağırlama, beslenme, gıda, güvenlik, hizmet, emlak, inşaat sektörleri revaçta olur. Değerleri artabilir. İlişkilerde şefkat, empati ve güven arayışında oluruz!

Astroloji'de Venüs

SİMGESİ

Popüler astrolojide en çok konuşulan konulardan biri şüphesiz Venüs gezegenidir. Doğası gereği ve insan olmanın verdiği bir merak doğrultusunda bu sevgi, aşk, keyif ve haz gezegenini daha çok irdeliyoruz.

Venüs gezegeni astrolojide keyif,haz,aşk,sevgi,güzellik gibi kavramları anlatır. Venüs ile beğeniriz, aşık oluruz. Mars ile bu beğeninin üzerine gider mücadele ederiz. Bunların yanı sıra Venüs küçük paraları da anlatan bir gezegendir. Yine güzellik konularını açarsak estetik, giyim, kuşam gibi her türlü konu da Venüs’ün etki alanları içerisinde yer alır.

Sanatsal faaliyetleri de unutmamak gerekir. Venüs’ün olduğu yerde estetik, estetiğin olduğu yerde Sanat olur anlayışı vardır. Bununla beraber sanatın her alanından bahsetmek mümkündür. Bu nedenle kendisine ‘’ilham perisi’’ de diyebiliriz. (Resim, müzik vb)

Venüs gezegeni aşk, estetik, ikili ve sosyal ilişkile ile ilgilidir. Ek olarak şehvet ve tutkularda bu konularla iç içe geçer. Bundan farklı olarak kişinin kazançları, maaşı ve maaşını kazandığı göstergeleri de Venüs’le ifade ederiz. Bununla birlikte cinsellik, çekicilik, barış ve huzur, memnuniyet, mutluluk ve keyif veren her şeyi bu kapsama dahil ederiz. Bunların başında müzik, sanat, giyim kuşam, her türlü süs eşyası ve donatılar, parfümler, kozmetik ürünleri, takılar gibi kişisel zevk ve yaklaşımlar hakkında bilgil alırız.

Kişisel bir gezegen olması nedeni ile haritamızdaki kavramları daha özel hale getirebilme özelliği varır. Venüs’ümüz hangi burçta ise sevgi anlayışımız o burcun özelliklerine göre şekillenir.

Boğa ve Terazi burcunda yönetici konumda olan Venüs Koç ve Akrep burçlarında ise zararlı çalışır. Güçlü konumda olduğu Balık burcunda mükemmel çalışarak yaratıcılığı ve koşulsuz sevgiyi ön plana koyar. Başak burcunda ise düşük pozisyondadır.

Bir burçta ortalama 19 gün kalan Venüs’ün retrolarını da unutmamak gerek. Merkür retroları gibi Venüs retroları da hayatımızı yakından ilgilendirir ve etkisini görmek kaçınılmazdır. Retro konumda olan Venüs ilişkileri çıkmaza sokar, bozulma yada kopmalara sebebiyet verebilir. Yine ufak tefek kazanç konularında bizi zorlamasını da bekleyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!