Merkür Yengeç burcunda 2022

Temmuz 4, 2022by ecem0

Merkür Yengeç burcunda 2022

İletişim gezegeni Merkür 5 Temmuz’da sessiz tabiatlı, güven arayan, empatik, anaç, çekimser ve nostaljik Yengeç burcuna geçiyor! 19 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda seyrine devam edecek!

Şimdi düşüncelerimiz, iletişimlerimiz, kararlarımız, meraklarımız, bilgi edinmek istediklerimiz ve her türlü iletişimsel bağlarımız Yengeç temasından nasibini alacak. 

Yengeç burcu;

Bakmak, beslemek, annelik etmek, korumak, ev, aile, memleket, nostalji, biriktirmek, duygusal ve maddi güvenlik ve tabiki duygular demek!

Tüm bu temalar birleşince duygular düşüncelerle kaynaşarak daha empatik, hassas, duygusal, “dolaylı”, risklerden ve yüzleşmelerden kaçan, duygulara hitap eden bir iletişim tarzını göreceğiz! Anılar, eski yaşanmışlıklar, hatıralar ve geçmiş sıkça anılacak. Yakınlarımızla sıkça iletişimde olacak ve ailevi ya da özel konular hakkında konuşmak ya da güvenlikle ilgili kararlar almak isteyeceğiz. Ev almak, yer değiştirmek, eve bakım yapmak ve aile konularıyla ilgilenmek bu dönemde iletişime damga vuracak.

Astroloji'de Merkür

SİMGESİ

Hermes, yani Merkür’ü hem mitolojik hem astronomik olarak birleştirdik. Artık biraz da bizim alanımız olan Astroloji açısından bakalım!

Merkür astrolojide en temel ifade ile aklı kullanma şeklini, konuşmayı, yazmayı ve iletişimi sembolize eder.  iletişim, yazı, evrak, ticaret, seyahat, ulaşım araçları, kardeşler, elektronik cihazlar, arkadaşlar, gençler gibi bir çok sembolizmi vardır.

Merkür’ün astrolojik sembolü ise daire, yarım daire ve haç’tan oluşur. Kutsal ruhtan gelen bilgeliği yarım daireden alarak, tam dairede insane aklına taşır ve bu aklın ürünü kendini haç ile dünya zemininde gösterir. Güneş’ten çok uzaklaşmayarak bilincin (Güneş) ve aklın (Merkür) her daim bir bağı olduğunu ifade eder.

İkizler ve Başak burçlarının yöneticisidir. İkizler’de daha nötr, hızlı, kıvrak bir zeka ile kendini ifade ederken Başak’ta analitik, hizmet ve pratizm odaklı bir zeka mantığı ile çalışır.  Eski astrolojik bilgilere göre yüceldiği bir burç yoktur fakat son dönem yapılan astrolojik çalışmalarda bazı astrologlar Kova burcunda yüceldiği görüşünde birleşirler.

Bir başka deyişle; Dünyayı nasıl algıladığımız, zihin dünyamız ve zihnimizin çalışma biçimini ifade eder. Ek olarak öğrenme şeklimiz ve iletişim biçimimiz konularını sembolize eder. Konuşma, yazma, öğrenme, ticaret yapma gibi yetilerimiz Merkür’ümüzün nasıl çalıştığı ile direkt bağlantılıdır.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!