Venüs Akrep burcunda 2022

Ekim 22, 2022by ecem0

Venüs Akrep burcunda 2022

Venüs Akrep burcunda 2022;

Aşk, ilişki ve parada derin zamanlar!

23 Ekim’de aşk, para, sevgi, arzuları yöneten Venüs, Akrep burcunun derin sularına giriyor! Terazi’nin politik, nazik, ilişkileri merkeze alan ve estetik kaygılar taşıyan tonları yerini Akrep’in dönüştüren, tutku duyan, tabuları ele alacak kadar derin, gizlilik ve gölgeler içerisinde hareket edecek tonlarına bırakıyor.

Şimdi 16 Kasım’a kadar Venüs’ün Akrep haliyle kişisel hayatlarımızda;

👉🏻Gizli, saklı, örtülü ilişki ve isteklerde artış,

👉🏻Kişisel hırs ve arzularda yükseliş ve rekabet,

👉🏻Gruplaşma, ayrışma ve sosyal anlamda çıkar çatışmaları,

👉🏻Şüphe, merak ve konuların altında yatanı arama arzusunun yükselişi,

👉🏻Tabu sayılacak konu ve durumların sıkça gündeme gelişi, 

👉🏻Ekonomik anlamda (banka, para, döviz, mülk) dar boğazlar, hırsızlık, manipülasyon ya da ani artışlar, 

👉🏻Toksik, zehirli, zararlı maddelerle ilgili gelişmeler,

👉🏻Cerrahi operasyonlar, estetik gibi dönüşüm içeren konular sıkça gündeme gelecektir. 

Pozitif anlamda;

Korkularımızla isteklerimiz ya da ilişkilerimiz kanalıyla yüzleşmek ve onlardan özgürleşmek için iyi fırsatlar yakalanabilir. Olumsuz yansımalarda ise güç çekişmeleri, ilişkilerle ilgili çalkantılar, sırların yarattığı krizler ve gayet tabi ekonomik anlamda zorlanmalar söz konusu olabilir. 

Gökyüzünde genel olarak;

Venüs’ün Akrep’e giriş haritası da oldukça göze çarpan olaylara işaret edecek gibi görünüyor. Bu anlamda gerek yerel gerekse globalde ordular, siyasi kararlar, güç odakları (para, silah, yeraltı), zehirlenmeler, batıl inançların sosyal hayata zararları, kadınların yaşadığı krizli olaylar, kitle imha silahları, kanser tedavi çalışmaları gibi pek çok ana başlık kendini hissettirecektir. 

Özellikle 23-24-25 Ekim günlerinde spesifik yansımalar görülecektir. Pek çoğumuz haber kanallarının başına kitlenebilir, gelişmeleri heyecanla izleyebiliriz. Zira hemen yine peşinden gelecek olan Akrep Tutulması ile 6 aylık zaman diliminde tarihte iz bırakacak olaylar gözlemek olası!

Venüs Terazi geçişi burçları nasıl etkileyecek?

👉🏻Bu süreçte Su grubu burçları en başta Akrep olmak üzere, Yengeç ve Balık bu geçişten maksimum fayda sağlayabilirler. Bu etkinin rahat akışı sayesinde hayatlarında keyifli süreçler yaşayabilirler. 

👉🏻Toprak grubundan Oğlak ve Başak burçları ikincil şanslı gruptandır. Bu grup da mevcut sevgi, ilişki ve para imkanlarından kendi kişisel çabalarını göstererek keyifli fırsatlar yaratabilir.

👉🏻Boğa, Aslan ve Kova burçları ise bu geçişten muhalefet, kesen veya harekete geçiren atmosferle etkilenecekler. Alamadıkları sevginin veya hakettiklerini düşündükleri maddi kazanımların peşine düşebilirler ya da sıkışmış – bekler pozisyonda bu süreci atlatmayı seçebilirler.

👉🏻Terazi, Koç, İkizler ve Yay burçları ise bu süreç içerisinde adaptasyon göstermeyle ilgili gündemler yaşayabilirler. Bu enerjiden diğerleri kanalıyla etkilenebilirler veya daha küçük gündemleri olabilir. Bu dönem geçtiğinde daha arzu edilir ilişkiler ya da kazançlar alacaklardır. 

Venüs Akrep’in bizlere makul istekler ve dönüştüren sevgiler getirmesi dileğiyle!

Astroloji'de Venüs

SİMGESİ

Popüler astrolojide en çok konuşulan konulardan biri şüphesiz Venüs gezegenidir. Doğası gereği ve insan olmanın verdiği bir merak doğrultusunda bu sevgi, aşk, keyif ve haz gezegenini daha çok irdeliyoruz.

Venüs gezegeni astrolojide keyif,haz,aşk,sevgi,güzellik gibi kavramları anlatır. Venüs ile beğeniriz, aşık oluruz. Mars ile bu beğeninin üzerine gider mücadele ederiz. Bunların yanı sıra Venüs küçük paraları da anlatan bir gezegendir. Yine güzellik konularını açarsak estetik, giyim, kuşam gibi her türlü konu da Venüs’ün etki alanları içerisinde yer alır.

Sanatsal faaliyetleri de unutmamak gerekir. Venüs’ün olduğu yerde estetik, estetiğin olduğu yerde Sanat olur anlayışı vardır. Bununla beraber sanatın her alanından bahsetmek mümkündür. Bu nedenle kendisine ‘’ilham perisi’’ de diyebiliriz. (Resim, müzik vb)

Venüs gezegeni aşk, estetik, ikili ve sosyal ilişkile ile ilgilidir. Ek olarak şehvet ve tutkularda bu konularla iç içe geçer. Bundan farklı olarak kişinin kazançları, maaşı ve maaşını kazandığı göstergeleri de Venüs’le ifade ederiz. Bununla birlikte cinsellik, çekicilik, barış ve huzur, memnuniyet, mutluluk ve keyif veren her şeyi bu kapsama dahil ederiz. Bunların başında müzik, sanat, giyim kuşam, her türlü süs eşyası ve donatılar, parfümler, kozmetik ürünleri, takılar gibi kişisel zevk ve yaklaşımlar hakkında bilgil alırız.

Kişisel bir gezegen olması nedeni ile haritamızdaki kavramları daha özel hale getirebilme özelliği varır. Venüs’ümüz hangi burçta ise sevgi anlayışımız o burcun özelliklerine göre şekillenir.

Boğa ve Terazi burcunda yönetici konumda olan Venüs Koç ve Akrep burçlarında ise zararlı çalışır. Güçlü konumda olduğu Balık burcunda mükemmel çalışarak yaratıcılığı ve koşulsuz sevgiyi ön plana koyar. Başak burcunda ise düşük pozisyondadır.

Bir burçta ortalama 19 gün kalan Venüs’ün retrolarını da unutmamak gerek. Merkür retroları gibi Venüs retroları da hayatımızı yakından ilgilendirir ve etkisini görmek kaçınılmazdır. Retro konumda olan Venüs ilişkileri çıkmaza sokar, bozulma yada kopmalara sebebiyet verebilir. Yine ufak tefek kazanç konularında bizi zorlamasını da bekleyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!