http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen Yengeç 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen Yengeç 2023 yılında burcunuzu neler bekliyor?

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Yengeç Burcu, Yükselen Yengeç Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen Yengeç 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen Yengeç 2023

Sevgili Yengeç ve Yükselen Yengeç burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok sosyal çevre, arkadaşlar, çocuklar ve aşk hayatınızda sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde Koç-Terazi aksında yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz.

İlk olarak 7 Ocak’ta burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Bireysel kimliğiniz ve fiziksel koşullarınız ile birlikte önemli bir karar ve tamamlanma sürecinde olacaksınız.

Aynı zamanda Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu yana elinizde olmayan birçok koşul ortaya çıkmış, ruhsal açıdan dengesizleşmiş aksiyon planlarınız ilerlememiş olabilir. Çeşitli riskli adımlar atmak zorunda olmuş olabileceğiniz gibi, görünmez kazalara da açık bir dönem geçirmiş olabilirsiniz. Artık bu konularda nispeten rahat bir nefes alabilir, yarım kalmış veya eksik konuları tamamlamak üzere detaylı olarak eğilebilirsiniz. Ruhsal açıdan daha dengeli olabileceğiniz bir döneme geçeceksiniz.

18 Ocak’ta ise Merkür 29 Aralık 2022’den beri karşıt burcunuzda retro hareketini sonlandırarak düze seyre geçiyor. Aynı Mars gibi yeni yıla retro etkisi ile girdiğinizden özellikle ikili ilişkiler, partner ve ortağınızla iletişim problemleri yaşamış olabilirsiniz. 18 Ocak itibariyle tüm imza, sözleşme, taşınma ve anlaşma faaliyetlerinize yeniden devam edebilirsiniz. 

Mart 2023

Yükselen Yengeç 2023

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve sizlerin ikili ilişkiler, rakipler, partner ve ortaklar alanınızı baştan başa yeniden revize ederek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit borçlar, krediler, miras, nafaka, ortak gelirler alanınızda hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Ortak gelirlerinizi artırmak, miras konuları üzerine yoğunlaşmak, maddi krizlerinizi yönetmek gibi önemli ve uzun sürece yayılan konularda köklü değişimler söz konusu olacaktır. 2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak ikili ilişkiler, ortaklar ve partner alanında atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile maddi konularda zorlanmış, ortak gelirleri yönetmeyi öğrenmiş, yatırımlarınızı değerlendirirken büyük tecrübeler edinmiş olabilirsiniz. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında para yönetiminde öğrendiğiniz birçok şeyi yurtdışı, yabancılarla ilişkiler, ticaret ve eğitim alanınıza taşıyarak sizleri destekleyecektir. Yatırımlarınızı büyük kitlelere duyurabilir, geleceğe yönelik hayallerinizi genişletebilirsiniz.

25 Mart’ta hareket ve motivasyon gezegeni Mars Yengeç burcuna geçiş yaparak bireyselliğinizi ortaya koymak, harekete geçmek için sizleri risk alma konusunda istekli hale getirecektir. Bununla birlikte görünmez kazalara da açık olabileceğiniz bu süreçte evde veya dış dünyada delici-kesici alet kullanımlarınıza dikkat etmeli, sakarlığa bağlı düşme veya çarpmalara karşı temkinli olmalısınız. Duygusal olarak harekete geçmekte ısrarcı olabilirsiniz. Bu etki 20 Mayıs 2023’e kadar devam edecektir.

Jüpiter ve Chiron’un Koç burcundaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte kariyer, iş hayatı, çalışma ortamınız ve statünüz ile ilgili önemli farkındalıklar yaşayabilir, ortağınız, eşiniz ve aileniz ile senkronize büyüme ve gelişme fırsatları yakalayabilirsiniz. Bunun uzun zamandır beklediğiniz bir süreç olması da muhtemeldir.

Nisan 2023

Yükselen Yengeç 2023

20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Bu dönemde kariyerde önemli revizyonlara ihtiyaç olması, iş değiştirmek, iş kurmak statü atlamak için hızlı kararlar alınması gerekebilir. Bu alanlarda çeşitli zorlukların yaşanabileceği gibi, süreç içerisinde çeşitli yapılanmalar da sizleri bekliyor olacaktır.

Mayıs 2023

Yükselen Yengeç 2023

5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır aşk hayatınız, çocuklar ile ilgili meseleler, yaratıcılık ve yatırım konularında yaşanan sorunların çözümlenmesi veya sonuçlanması açısından vurucu bir etki barındırıyor. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz.

7 Mayıs’ta burcunuza geçen Venüs ile yalnız Yengeç burçları dış dünyaya kendini yoğun bir şekilde açabilecektir. Fiziksel görünümünüze önem vermek, bakım yaptırmak, tarz oluşturmak için 5 Haziran 2023’e kadar istekli ve verimli olabilirsiniz. Çevreniz tarafından dikkat çekici olacağınız bu dönemde katılacağınız davet, toplantı veya buluşmalarda aşk fırsatları karşınıza çıkabilir.

16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek yeni sosyal çevrelere açılmanıza, projeler geliştirmenize ve önemli kişiler ile bir araya gelerek vizyon oluşturma konuları için sizlere destek olmaya hazırlanıyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde sosyal çevrenizde oluşan tüm etkiler hem zihinsel hem de fiziksel olarak abartıya kaçabilir. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri geleceğe yönelik hedeflerinizde sağlam adımlar atma eğiliminizi güçlendirirken, yurtdışı bağlantılı kişi veya kişilerden destekler alabilirsiniz.

Haziran 2023

Yükselen Yengeç 2023

27 Haziran’da Merkür’ün Yengeç burcuna geçmesi ile zihinsel olarak düşüncelerinizi çok daha rahat ortaya koyabilecek, fikirleriniz ile çevreniz tarafından dikkat çekici ve önemli olarak değerlendirileceksiniz. 11 Temmuz 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. 

Temmuz 2023

Yükselen Yengeç 2023

3 Temmuz’da karşıt burcunuzda gerçekleşen Oğlak Dolunay’ı ikili ilişkiler ve ortaklı konularda mevcut koşullarınızı sorgulatırken, diğer yandan ilişkilerinizi bir üst boyuta taşımak ile ilgili adımlar atabilir, yakın çevreniz ile istişarelerde bulunabilirsiniz. Ardından 17 Temmuz’da burcunuzda gerçekleşen Yengeç yeniayı Dolunay ile almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, fiziksel koşulların deneyimlenmesi ve farkındalık geliştirmek konusunda sizler için önemli olacaktır. 

2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Maddi kazançlarınızda düşüş veya gecikmeler, kaynak yaratma konusunda ilişkilerin geliştirilememesi, özgüven açısından kendinizi değersiz hissetme, gelir-gider dengesini kuramama gibi etkiler beklenebilir. Olumlu açıdan ise bir yatırımınızın değerlenmesi, iç dünyanıza dönmek ve çalışmalar yapmak, harcamalarınızı dengeleyerek tasarruflarda bulunmak açısından değerlendirebileceğiniz bir süreçtir.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. Sizler için oldukça önemli olan bu etki ile, genel hayat planınızda yapmanız gereken değişiklikler, sorumluluklar ve dönüşümler için son adımları atmanız gerekebilir. Taşınma, alım-satım, evlenme, boşanma, iş veya ortaklık kurmak ile ilgili geniş bir çerçeveye yayılan bu etkiyi çok iyi gözlemleyerek adımlar atmalısınız.

Ekim 2023

Yükselen Yengeç 2023

Ekim ayına baktığımızda yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle aile, taşınma, alım-satım, miras gibi gündemleriniz olabilir. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile aile konularını yeniden gözden geçirmeye yönelik tetiklemeler alabilirsiniz.

28 Ekim’de ise Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde aşk hayatınız, çocuklar, riskli yatırımlar, yaratıcılık, sosyal çevre ve projelerle fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. Hayattan keyif almanın yollarını, ilişkilerinizi ne şekilde dengede tutacağınızı, yatırımlarınızı nasıl yönetmeniz gerektiğini öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kendinize güvenmeyi, hayatınızı güvence altına almayı ve sevdiklerinizi ihmal etmeyin.

Aralık 2023

Yükselen Yengeç 2023

1 Aralık’ta karşıt burcunuza geçen Merkür, ikili ilişkiler, ortaklık ve partner meselelerini masaya yatırmak, sözleşmeler yapmak, ortaklık kurmak açısından sizleri zorlayabilir. Şartları karşınızdaki kişinin belirlemesi veya sizlerin uyum sağlamak durumunda kalmanız, iletişimi streste sokabilir. 13 Aralık’ta Oğlak burcunda retro hareketine başlayıp, 23 Aralık’ta retro olarak Yay burcuna geçiş yapıyor. Bu süre içinde öncelikle ikili ilişkiler açısından sizleri zorlarken, diğer yandan Yay burcuna geçtiğinde günlük hayatınızda işleyişin bozulması, iletişim problemleri açığa çıkabilir. Retro 2 Ocak 2024 tarihine kadar devam edecektir. Tüm imza ve karar işleriniz için bu aralığı tercih etmemenizi öneririz. Retro dönemde yanlış kararlar alma-verme veya yanlış anlama-anlaşılma olasılığımız yüksektir ve başlattığımız işlerin sonuçlanması çok uzun sürer. Bu nedenle planlamalarınızı buna göre yapmalısınız.

27 Aralık’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay ile yılı kapatıyorsunuz. Bireysel planlarınız, sağlığınız, hedefleriniz ve fiziksel koşullarınız bu süreçte her şeyin önüne geçebilir. Kendinizle ilgili güçlü ve önemli kararlar alarak yeni yıla girebilirsiniz. 

Güzel bir yıl geçirmenizi dileriz…

Sevgiler!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!