http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen Yay 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen Yay 2023 yılında burcunuzu neler bekliyor?

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Yay Burcu, Yükselen Yay Burcu, Yükselen Yay 2023
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen Yay 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen Yay 2023

Sevgili Yay ve Yükselen Yay burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok sağlık, çalışma ve günlük rutinler, bilinçaltı, ruhsal konular ve evcil hayvanlarınız ile ilgili sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde Koç-Terazi aksında yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz.

İlk olarak Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu yana ikili ilişkiler, ortaklı konular, evlilik, partner ve rakipler alanında işleriniz aksamış veya ilerlememiş olabilir. Çeşitli riskli adımlar atmak zorunda olmuş olabileceğiniz gibi, kazalara ve öfke patlamalarına da açık bir dönem geçirmiş olabilirsiniz. Artık bu konularda nispeten rahat bir nefes alabilir, yarım kalmış veya eksik konuları tamamlamak üzere detaylı olarak eğilebilirsiniz. Fiziksel direncinizin daha da artacağını gözlemleyebilirsiniz.

Mart 2023

Yükselen Yay 2023

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve sizlerin maddi konular, özgüven, kazanç yaratma ve sahip olunan değerler alanını baştan başa yeniden revize ederek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit eğitim, kardeşler, yakın çevre, iletişim ve zihin dünyası, ticaret ve seyahat gibi alanda hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Ticarete atılmak, yer değiştirmek gibi adımlar atma eğilimiz oluşabilir. 2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak maddi ve manevi özgüven konuları alanında çalışmalarınızda atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile yakın çevre, kardeşler, eğitim, ticaret ve iletişim konularında çeşitli zorluklar yaşamış, yakın çevrenizde elemeler yapmak durumunda kalmış olabilirsiniz. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında bu kez aile, yuva ve ebeveyn hayatınızda sizi zorlarken, mülk alım-satım, taşınma veya miras konularını da önünüze getirebilir. Otorite ile çatışma, baskı altında hissetme, çalışmak zorunda olma hali en çok yaşanabilecek durumdur. Olumlu açıdan bakıldığında ise tüm bu yaşanan zorluklara rağmen büyük bir sorumluluk alarak mülk alım-satım işlerine girebilir, taşınabilir, aileniz ile yaşıyorsanız ayrı bir eve çıkabilir veya evlenme girişiminde bulunabilirsiniz. Satürn dip noktasından geçerken, hayata karşı güveninizi sorgulatabilir ve kökten bir disipline olma anlayışını dayatır. Bu nedenle hem kariyer hem de ilişkiler açısından önemli bir döneme giriş yapacaksınız.

Jüpiter ve Chiron’un Koç burcundaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte aşk hayatınız, çocuklarınız, hobileriniz ve riskli yatırımlarınız ile ilgili meseleler olumlu ve olumsuz büyüyebilir. Ancak bu noktada yaraları sarma, telafi etme gücünü de kendinizde bulabilirsiniz.

Nisan 2023

Yükselen Yay 2023

11 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında ikili ilişkiler, ortaklık ve evlilik alanınıza yer eden Venüs yalnız Yay burçları için sağlam temelli ilişki adımları atmanın bir göstergesi olabilir. Ortaklık kurmak veya bu amaçla yeni ilişkiler kurarak ileri seviye adımlar atmak, aracı olmak ile ilgili önemli bir dönemde olacaksınız. 

20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Bu dönemde romantik ilişkiler, çocuklar, hobiler ve riskli yatırımlar açısından harekete geçme konusunda istekli olabilirsiniz. Bu alanlarda çeşitli zorlukların yaşanabileceği gibi, süreç içerisinde çeşitli yapılanmalar da sizleri bekliyor olacaktır.

Mayıs 2023

Yükselen Yay 2023

5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır bedensel ve ruhsal sağlığınız, evcil hayvanlarınız, sizin dışınızda gelişen her türlü kontrol edemediğiniz alanlarda ve çalışma hayatınızda yaşanan sorunların çözümlenmesi veya sonuçlanması açısından vurucu bir etki barındırıyor. Aynı zamanda hazırlığını yaptığınız bir işin veya sürecin bitimi olarak değerlendirilebilir. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz.

16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek bireysel hedeflerinizi planlama, ruhsal şifalanma ve farkındalıklar oluşturma konularına hazırlıyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde yoğun bir çalışma temposuna girebilir, evcil hayvanlarınız veya kendi sağlınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri geleceğe yönelik hedeflerinizde sağlam adımlar atma eğiliminizi güçlendirirken, yurtdışı bağlantılı kişi veya kişilerden destekler alabilirsiniz.

Haziran 2023

Yükselen Yay 2023

Haziran ayına geldiğimizde öncelikle 4 Haziran’da burcunuzda gerçekleşen Yay Dolunay’ı bireysel hedeflerinizi ve fiziksel koşullarınızı masaya yatırarak gerçekçi planlamalar yapabilirsiniz. Ardından 18 Haziran’da karşıt burcunuzda gerçekleşen İkizler yeniayı Dolunay ile almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, ikili ilişkiler, ortaklar ile ilgili alanlarda farkındalık geliştirmek konusunda sizler için önemli olacaktır.

11 Haziran’da karşıt burcunuza geçen Merkür, ikili ilişkiler, ortaklık ve partner meselelerini masaya yatırmak, sözleşmeler yapmak, ortaklık kurmak açısından sizleri zorlayabilir. Şartları karşınızdaki kişinin belirlemesi veya sizlerin uyum sağlamak durumunda kalmanız, iletişimi streste sokabilir. İmzalı işler, önemli görüşmeler ve kontratlar açısından değerlendirmek için 27 Haziran’a kadar İkizler burcunda kalacaktır.

Temmuz 2023

Yükselen Yay 2023

Temmuz ayında ise 2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Eğitim, seyahat, hukuksal konular, yabancılar ve ticaret ilişkilerinizde beklenmeyen durumlar ortaya çıkabilir, ilişkileriniz sekteye uğrayabilir. Olumlu açıdan ise; ara verdiğiniz veya uzun bir süredir beklediğiniz ortaklıkların oluşması, incelenmesi açısından değerlendirebilir, eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. Sizler için oldukça önemli olan bu etki ile, aşk ve çocuklarla ilgili meseleler, maddi-manevi özgüven konuları ile ilgili almanız gereken aksiyonlarla ilgili mücadeleniz olabilir. Bu dönemde yatırım ve harcamalarınıza ekstra dikkat etmelisiniz.

Ekim 2023

Yükselen Yay 2023

Ekim ayına baktığımızda yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle sosyal çevre, arkadaşlar, portföy ve kariyerin getirileri ile alakalı gündemleriniz olabilir. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile yeni bir ortama girme, yeni projeler başlatma eğiliminiz olabilir.

28 Ekim’de ise Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde sağlık, çalışma ve günlük hayat, evcil hayvanlar ile ilgili konularla fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. Sağlığınızın kıymetini, birlikte çalıştığınız kişilere ile uyum içinde olmayı, sizin dışınızda gelişen olaylara karşı nasıl aksiyon alacağınızı öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kendinize güvenmeyi, hayatınızı güvence altına almayı ve sağlığınızı ihmal etmeyin.

Kasım 2023

Yükselen Yay 2023

10 Kasım’da Merkür’ün Yay burcuna geçmesi ile zihinsel olarak düşüncelerinizi çok daha rahat ortaya koyabilecek, fikirleriniz ile çevreniz tarafından dikkat çekici ve önemli olarak değerlendirileceksiniz. 1 Aralık 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. 

24 Kasım’da hareket ve motivasyon gezegeni Mars Yay burcuna geçiş yaparak bireyselliğinizi ortaya koymak, harekete geçmek için sizleri risk alma konusunda istekli hale getirecektir. Bununla birlikte görünmez kazalara da açık olabileceğiniz bu süreçte evde veya dış dünyada delici-kesici alet kullanımlarınıza dikkat etmeli, sakarlığa bağlı düşme veya çarpmalara karşı temkinli olmalısınız. Duygusal olarak harekete geçmekte ısrarcı olabilirsiniz. Bu etki 4 Ocak 2024’e kadar devam edecektir. 

27 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşen Dolunay ikili ilişkiler, ortaklık ve partner konuları üzerine yoğunlaşarak olayların olgunluk aşamasına gelmesini sağlayacaktır. Nitekim burcunuza yerleşen gezegenlerle birlikte kendinizi daha yoğun olarak ön plana koyacak ve kararlarınızda ısrarcı olacaksınız. 13 Aralık’ta burcunuzdaki yeniay ile bireysel olarak yoğun ve yeni bir döneme geçiş yaparken, kararlarınızın doğruluğu ile ilgili önemli gündemleriniz olabilir.

Aralık 2023

Yükselen Yay 2023

Yılın sizin için son majör geçişi aralık ayında Venüs’ün Yay burcuna geçişi ile yaşanıyor. 29 Aralık’ta burcunuza geçen Venüs ile yalnız Yay burçları dış dünyaya kendini yoğun bir şekilde açabilecektir. Fiziksel görünümünüze önem vermek, bakım yaptırmak, tarz oluşturmak için 23 Ocak 2024’e kadar istekli ve verimli olabilirsiniz. Çevreniz tarafından dikkat çekici olacağınız bu dönemde katılacağınız davet, toplantı veya buluşmalarda aşk fırsatları karşınıza çıkabilir.

Şimdiden harika bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Sevgiler!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!