http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen Oğlak 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen Oğlak 2023 yılı size neler getiriyor?

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Oğlak Burcu, Yükselen Oğlak Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen Oğlak 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen Oğlak 2023

Sevgili Oğlak ve Yükselen Oğlak burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok arkadaşlar, sosyal çevre, portföy, çocuklar, aşk hayatınız ve yatırımlarınız ile ilgili sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde Koç-Terazi aksında yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz.

İlk olarak 7 Ocak’ta karşıt burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. İkili ilişkiler, ortak ve partner konuları ile ilgili attığınız adımlar ve sonuçları ile birlikte önemli bir tamamlanma sürecinde olacaksınız.

Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu yana çalışma, günlük rutinleriniz, evcil hayvanlar ve sağlık alanında işleriniz aksamış veya ilerlememiş olabilir. Çeşitli riskli adımlar atmak zorunda olmuş olabileceğiniz gibi, kazalara ve öfke patlamalarına da açık bir dönem geçirmiş olabilirsiniz. Artık bu konularda nispeten rahat bir nefes alabilir, yarım kalmış veya eksik konuları tamamlamak üzere detaylı olarak eğilebilirsiniz. Fiziksel direncinizin daha da artacağını gözlemleyebilirsiniz.

18 Ocak’ta ise Merkür 29 Aralık 2022’den beri burcunuzda retro hareketini sonlandırarak düze seyre geçiyor. Aynı Mars gibi yeni yıla retro etkisi ile girdiğinizden bireysel konularınız ve kendinizle ilgili kararlarda karar vermek zor olmuş olabilir, kafa karışıklıkları yaşamış olabilirsiniz. 18 Ocak itibariyle tüm imza, sözleşme, taşınma ve anlaşma faaliyetlerinize yeniden devam edebilirsiniz. 

Mart 2023

Yükselen Oğlak 2023

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve sizlerin bireysel ve fiziksel koşullar, hedefler alanınızı baştan başa yeniden revize ederek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit maddi ve manevi konular, kazançlar ve kazanç yöntemleri, özgüven alanınızda hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Ortak gelirlerinizi artırmak, miras konuları üzerine yoğunlaşmak, maddi krizlerinizi yönetmek gibi önemli ve uzun sürece yayılan konularda köklü değişimler söz konusu olacaktır. 2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak bireysel anlamda atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile maddi konularda zorlanmış, kaynaklarınız gecikmiş veya azalmış olabilir. Özgüven konusunda kendinizi sınırlandırmak durumunda kalmış olabilirsiniz. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında para yönetiminde öğrendiğiniz birçok şeyi eğitim, iletişim, seyahat, ticaret, yakın çevre ve kardeşler alanına taşıyarak sizleri destekleyecektir. Ticaret ağınızı genişletmek, organize etmek için önünüze fırsatlar çıkabilir.

Jüpiter ve Chiron’un Koç burcundaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte ev, aile, yuva gibi konularda uzun zamandır beklediğiniz sonuna gelebilirsiniz. Bazı yaşanan durum ve koşullar büyüyebilir, hırs ve öfke kontrolü bu süreçte oldukça önemlidir. Taşınma, yer değiştirme gibi konularda bazı zorunluluklar yaşanabilir.

25 Mart’ta hareket ve motivasyon gezegeni Mars Yengeç burcuna geçiş yaparak ikili ilişkiler, ortaklık, evlilik alanınızı mercek altına alıyor. İlişkilerinizi üst boyuta taşımak, ortaklık kurmak gibi girişimlerde bulunabileceğiniz gibi mevcut ilişkileriniz içinde bazı anlaşmazlıklara ve tartışmalara da neden olabilir. Partner ile olan iletişiminizde agresif veya baskın tavırlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu etki 20 Mayıs 2023’e kadar devam edecektir.

Nisan 2023

Yükselen Oğlak 2023

20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Bu dönemde aile, ebeveyn ve yaşadığınız yer ile ilgili önemli revizyonlara ihtiyaç olması, taşınmak, yer değiştirmek, mülk-alım satımı için hızlı kararlar alınması gerekebilir. Bu alanlarda çeşitli zorlukların yaşanabileceği gibi, süreç içerisinde çeşitli yapılanmalar da sizleri bekliyor olacaktır.

Mayıs 2023

Yükselen Oğlak 2023

5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır sosyal çevre, arkadaşlar, proje ve portföy konularında yaşanan sorunların çözümlenmesi veya sonuçlanması açısından vurucu bir etki barındırıyor. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz.

7 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında ikili ilişkiler, ortaklık ve evlilik alanınıza yer eden Venüs yalnız Oğlak burçları için sağlam temelli ilişki adımları atmanın bir göstergesi olabilir. Ortaklık kurmak veya bu amaçla yeni ilişkiler kurarak ileri seviye adımlar atmak, aracı olmak ile ilgili önemli bir dönemde olacaksınız. 

16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek çocuklar, aşk hayatınız, hobiler, keyif verici işler, projeler ve yatırım konuları için sizlere destek olmaya hazırlanıyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde özel hayatınızda, çocuklarla ilgili konularda abartıya kaçma eğiliminde olabilirsiniz. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri geleceğe yönelik hedeflerinizde sağlam adımlar atma eğiliminizi güçlendirirken, yurtdışı bağlantılı kişi veya kişilerden destekler alabilirsiniz.

Haziran 2023

Yükselen Oğlak 2023

27 Haziran’da karşıt burcunuza geçen Merkür, ikili ilişkiler, ortaklık ve partner meselelerini masaya yatırmak, sözleşmeler yapmak, ortaklık kurmak açısından sizleri zorlayabilir. Şartları karşınızdaki kişinin belirlemesi veya sizlerin uyum sağlamak durumunda kalmanız, iletişimi streste sokabilir. İmzalı işler, önemli görüşmeler ve kontratlar açısından değerlendirmek için 11 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda kalacaktır.

Temmuz 2023

Yükselen Oğlak 2023

3 Temmuz’da burcunuzda gerçekleşen Oğlak Dolunay’ı bireysel hedeflerinizi ve fiziksel koşullarınızı masaya yatırarak gerçekçi planlamalar yapabilirsiniz. Ardından 17 Temmuz’da karşıt burcunuzda gerçekleşen Yengeç yeniayı Dolunay ile almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, ikili ilişkiler, ortaklar ile ilgili alanlarda farkındalık geliştirmek konusunda sizler için önemli olacaktır.

2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Borçlar, krediler, ortak gelir ve paylaşım konularında hassasiyet oluşabileceği gibi, maddi olarak beklentilerinizde gecikme ve düşüşler beklenebilir. Olumlu açıdan ise bir yatırımınızın değerlenmesi, iç dünyanıza dönmek ve çalışmalar yapmak, harcamalarınızı dengeleyerek tasarruflarda bulunmak açısından değerlendirebileceğiniz bir süreçtir.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. Sizler için oldukça önemli olan bu etki ile, bireysel koşullar, hedefler, aile ve ebeveyn konuları ile ilgili almanız gereken aksiyonlarla ilgili mücadeleniz olabilir. Taşınma, yer değiştirme, mülk-alım satım gibi konularla uğraşmanız gerekebilir.

Ekim 2023

Yükselen Oğlak 2023

Ekim ayına baktığımızda yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle kariyer, iş hayatı, statü ile alakalı gündemleriniz olabilir. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile yeni bir işe başlama veya iş kurma ihtimaliniz oluşabilir.

28 Ekim’de ise Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde aşk, çocuklar, keyif veren işler, hobiler ve yatırım ile ilgili konularla fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. Yatırımlarınızı yönetmeyi, çocuklar ve romantik ilişkilerde neye ihtiyacınız olduğunu öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kendinize güvenmeyi, hayatınızı güvence altına almayı ve sağlığınızı ihmal etmeyin.

Aralık 2023

Yükselen Oğlak 2023

1 Aralık’ta burcunuza geçen Merkür, bireysel olarak kendinizi ortaya koymak, fikirlerinizi paylaşmak ve dikte etmek açısından önemli bir dönem olacaktır. Merkür 13 Aralık’ta Oğlak burcunda retro hareketine başlayıp, 23 Aralık’ta retro olarak Yay burcuna geçiş yapıyor. Bu süre içinde öncelikle bireysel açıdan sizleri zorlarken, diğer yandan Yay burcuna geçtiğinde bilinçaltı konuları ve sizin dışınızda gelişen konu ve durumlarla ilgili zorlanmalar yaşanabilir. Retro 2 Ocak 2024 tarihine kadar devam edecektir. Tüm imza ve karar işleriniz için bu aralığı tercih etmemenizi öneririz. Retro dönemde yanlış kararlar alma-verme veya yanlış anlama-anlaşılma olasılığımız yüksektir ve başlattığımız işlerin sonuçlanması çok uzun sürer. Bu nedenle planlamalarınızı buna göre yapmalısınız.

27 Aralık’ta karşıt burcunuzdaki Yengeç dolunayı ile yılı kapatıyorsunuz. İkili ilişkiler, ortaklık, partner veya rakiplerle ilgili meselelerin ortaya çıkması ve çözüm yollarının bulunması ile ilgili önemli girişimler gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdiden harika bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Sevgiler!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!