http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen Kova 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen Kova 2023 yılında burcunuzu neler bekliyor?

Yıllık burç analiziniz için sayfayı aşağı kaydırın!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Kova Burcu, Yükselen Kova Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen Kova 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen Kova 2023

Sevgili Kova ve Yükselen Kova burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok kariyer, iş hayatı, aile, ebeveynler ve yuva alanlarında sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde Koç-Terazi aksında yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz.

İlk olarak 3 Ocak’ta burcunuza geçen Venüs ile yalnız Kova burçları dış dünyaya kendini yoğun bir şekilde açabilecektir. Fiziksel görünümünüze önem vermek, bakım yaptırmak, tarz oluşturmak için 27 Ocak 2023’e kadar istekli ve verimli olabilirsiniz. Çevreniz tarafından dikkat çekici olacağınız bu dönemde katılacağınız davet, toplantı veya buluşmalarda aşk fırsatları karşınıza çıkabilir.

Aynı zamanda Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu aşk hayatınız, çocuklarınız, hobi ve yatırımlarınız ile ilgili konularda sıkıntılar olmuş olabilir. Çeşitli riskli adımlar atmak zorunda olmuş olabileceğiniz gibi, agresif ve öfkeli durumlar yaşamış olabilirsiniz. Artık bu konularda nispeten rahat bir nefes alabilir, yarım kalmış veya eksik konuları tamamlamak üzere detaylı olarak eğilebilirsiniz. Ruhsal açıdan daha dengeli olabileceğiniz bir döneme geçeceksiniz.

21 Ocak’ta burcunuzda bir yeniay gerçekleşiyor. Yeni yıla yeni enerjiler ile giriyorsunuz. Bireysel hedeflerinize yoğunlaşmak, sağlık ve fiziksel koşullarınızı iyileştirmek ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz.

Şubat 2023

Yükselen Kova 2023

5 Şubat’ta karşıt burcunuzda gerçekleşen Aslan Dolunay’ı ikili ilişkiler ve ortaklı konularda mevcut koşullarınızı sorgulatırken, diğer yandan ilişkilerinizi bir üst boyuta taşımak ile ilgili adımlar atabilir, yakın çevreniz ile istişarelerde bulunabilirsiniz. 

11 Şubat’ta Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ile zihinsel olarak düşüncelerinizi çok daha rahat ortaya koyabilecek, fikirleriniz ile çevreniz tarafından dikkat çekici ve önemli olarak değerlendirileceksiniz. 2 Mart 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. 

Mart 2023

Yükselen Kova 2023

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve bilinçaltı ve ruhsal konular alanını baştan başa yeniden yenileyerek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit bireysel hedefler, fiziksel koşullar ve yaşadığımız çevre gibi alanda hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Ticarete atılmak, yer değiştirmek gibi adımlar atma eğilimiz oluşabilir. 2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak bilinçaltı ve hedeflerinize yön verme alanında çalışmalarınızda atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile bireyselliğiniz üzerinde baskılama hissetmiş, disipline olma ihtiyacınız artmış olabilir. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında maddi ve manevi olarak sizleri kısıtlayabilir, para akışını yavaşlatabilir. Tasarruf açısından değerlendirilirse verimli olacağını söyleyebiliriz. Bu dönem kendi özgüvenimizi açığa çıkartabilecek sınavlarla meşgul olmak durumunda kalabiliriz.

Jüpiter ve Chiron’un Koç burcundaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte yakın çevre, kardeşler, eğitim, ticaret ve seyahat alanlarında eskide kalmış üzerine gitmeniz gereken konulara eğilebilir, tamamlayabilirsiniz. Yurtdışı kaynaklı ticari ve eğitim içerikli alanlara yönelebilirsiniz.

Nisan 2023

Yükselen Kova 2023

20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Bu dönemde kardeşler, eğitim, ticaret konularına eğilirken diğer yandan seyahatleriniz artabilir. Bu alanlarda çeşitli zorlukların yaşanabileceği gibi, süreç içerisinde çeşitli yapılanmalar da sizleri bekliyor olacaktır.

Mayıs 2023

Yükselen Kova 2023

5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır kariyer, statü, iş konularında yaşanan sorunların çözümlenmesi veya sonuçlanması açısından vurucu bir etki barındırıyor. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz.

20 Mayıs’ta hareket ve motivasyon gezegeni Mars Aslan burcuna geçiş yaparak ikili ilişkiler, ortaklık, evlilik alanınızı mercek altına alıyor. İlişkilerinizi üst boyuta taşımak, ortaklık kurmak gibi girişimlerde bulunabileceğiniz gibi mevcut ilişkileriniz içinde bazı anlaşmazlıklara ve tartışmalara da neden olabilir. Partner ile olan iletişiminizde agresif veya baskın tavırlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu etki 10 Temmuz 2023’e kadar devam edecektir.

16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek ev, aile, yuva konularında çeşitli fırsatlarla birlikte büyüme ve genişlemeyi de beraberinde getiriyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde aile ilişkilerinizde artış olabileceği gibi, taşınma, yer değiştirme, yurtdışı planları yapma durumları ortaya çıkabilir. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri geleceğe yönelik hedeflerinizde sağlam adımlar atma eğiliminizi güçlendirirken, yurtdışı bağlantılı kişi veya kişilerden destekler alabilirsiniz.

Temmuz 2023

Yükselen Kova 2023

2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Tüm ikili ilişkilerinizde oldukça dikkatli olmanız gereken bir dönemde olacaksınız. Ortaklık veya evlilik konularında çözüm bulmak kolay olmayabilir, ilişkiler sekteye uğrayabilir. Olumlu açıdan değerlendirirsek eski bir partnerin, ortağın hayatınıza yeniden girmesi, problemlerin yeniden masaya yatırılması ile ilgili destekleyici olabilir.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. Sizler için oldukça önemli olan bu etki ile, yakın çevre, kardeşler, eğitim ve ticaretle beklenmedik durumlar açısından almanız gereken aksiyonlarla ilgili mücadeleniz olabilir. İstem dışı taşınma, yer değiştirme, mülk-alım satım gibi konularla uğraşmanız gerekebilir. İletişimde çok dikkat etmeniz gereken bir süreçte olacaksınız.

11 Temmuz’da karşıt burcunuza geçen Merkür, ikili ilişkiler, ortaklık ve partner meselelerini masaya yatırmak, sözleşmeler yapmak, ortaklık kurmak açısından sizleri zorlayabilir. Şartları karşınızdaki kişinin belirlemesi veya sizlerin uyum sağlamak durumunda kalmanız, iletişimi streste sokabilir. İmzalı işler, önemli görüşmeler ve kontratlar açısından değerlendirmek için 28 Temmuz’a kadar Aslan burcunda kalacaktır.

Ağustos 2023

Yükselen Kova 2023

1 Ağustos’ta burcunuzda gerçekleşen Kova Dolunay’ı bireysel hedeflerinizi ve fiziksel koşullarınızı masaya yatırarak gerçekçi planlamalar yapabilirsiniz. Ardından 16 Ağustos karşıt burcunuzda gerçekleşen Aslan yeniayı Dolunay ile almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, ikili ilişkiler, ortaklar ile ilgili alanlarda farkındalık geliştirmek konusunda sizler için önemli olacaktır.

Ekim 2023

Yükselen Kova 2023

Ekim ayına baktığımızda yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle hukuk, eğitim, seyahat, ticaret ve yabancılarla ilgili gündemleriniz olabilir. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile aile konularını yeniden gözden geçirmeye yönelik tetiklemeler alabilirsiniz.

28 Ekim’de ise Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde kariyer, statü, aile, yaşadığınız yer ve ebeveynler ile ilgili konularla fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. Aile ve kariyer ilişkilerinizi yönetmeyi, köprü kurmayı, geleceğe yönelik hedefleriniz için neler yapmanız gerektiğini öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. İş kurmak, statü değiştirmek gibi konularda büyük ölçüde adımlar atmanız gereken önemli bir dönemeçte olacaksınız.

Şimdiden harika bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!