http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen Koç 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen Koç 2023 yılında burcunuzu neler bekliyor?

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Koç Burcu, Yükselen Koç Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen Koç 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen Koç 2023

Sevgili Koç ve Yükselen Koç burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok maddi konularda sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde burcunuzu da içine alan yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz. 

İlk olarak Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu yana her türlü zihinsel, iletişimsel, yakın çevre, kardeşler, eğitim ve seyahat hatta ticaret açısından hareket edememiş olabilirsiniz. Pasif agresif dönemi geride bırakarak bu konular ile ilgili hareketlerinizi hızlandırabilir, yeni eylemlerde bulunabilirsiniz.

Şubat 2023

Yükselen Koç 2023

20 Şubat’ta burcunuza geçen Venüs ile yalnız Koç burçları dış dünyaya kendini yoğun bir şekilde açabilecektir. Fiziksel görünümünüze önem vermek, bakım yaptırmak, tarz oluşturmak için 16 Mart 2023’e kadar istekli ve verimli olabilirsiniz. Çevreniz tarafından dikkat çekici olacağınız bu dönemde katılacağınız davet, toplantı veya buluşmalarda aşk fırsatları karşınıza çıkabilir.

Mart 2023

Yükselen Koç 2023

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve sizlerin kariyer hayatını baştan başa yeniden revize ederek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit sosyal çevre, portföy, dernekler, sivil toplum kuruluşları gibi alanda hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Yeni portföy arayışlarınız, global düzeyde atacağınız adımlar, ekipler, yardım kuruluşları bu dönemde hayatınızda büyük önem arz edecektir. Geleceğe yönelik adımlarınızda yeni hayaller ve hedefler belirleyebilir, vizyon açısından güçlü farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak kariyer, iş, statü ve imaj çalışmalarınızda atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile arkadaşlarınızı elemiş, portföylerinizi sağlamlaştırmış, projelerinizde sona gelerek yeterli düzeyde disipline olmuş olabilirsiniz. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında ruhsal açıdan sadeleşme, zihinsel ya da fiziksel olgunlaşmayı da beraberinde getirecektir. Satürn sizi duygusal açıdan kısıtlasa da burcunuza geçmeden önce psişik konular, spiritüel alanlar ile ilgilenmenizi, uzmanlaşmanızı destekleyecektir. 

19 Mart’ta Merkür’ün Koç burcuna geçmesi ile zihinsel olarak düşüncelerinizi çok daha rahat ortaya koyabilecek, fikirleriniz ile çevreniz tarafından dikkat çekici ve önemli olarak değerlendirileceksiniz. 3 Nisan 2023’a kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. 

Evet mart ayının oldukça dolu dolu olduğunu söylemiştik. 21 Mart’ta burcunuzun 0 derecesindeki Koç Yeniayı fiziksel olarak yenilenme fırsatlarını önünüze getirirken tutulmalar öncesi bireysel konularınıza odaklanmanız gerekliliğini de hatırlatıyor. Bu bağlamda atacağınız yeni adımlar tutulmalar ile tetikleyici olacağından dönemsel zafiyetlere karşı dikkat etmelisiniz. 

Nitekim Jüpiter ve Chiron’un burcunuzdaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte bireysel eksikliklerinizi yoğun olarak hissedebilir, cesaretiniz kırılabilir, eksiye dönük konuların yeniden açılması, üzerinden tekrar geçilmesi süreci can sıkıcı olabilir. Bu dönemin bireysel hayatınız ile, iş, ortaklık, ev, aile ve eş konularını da içine alabileceğini unutmayın.

Nisan 2023

Yükselen Koç 2023

Nisan ayına geldiğimizde öncelikle 6 Nisan’da karşıt burcunuzda gerçekleşen Terazi Dolunay’ı ikili ilişkiler ve ortaklı konularda mevcut koşullarınızı sorgulatırken, diğer yandan ilişkilerinizi bir üst boyuta taşımak ile ilgili adımlar atabilir, yakın çevreniz ile istişarelerde bulunabilirsiniz. Ardından 20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Ben ve sen aksı olarak hayat planınızda, ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda zorluklar yaşanabileceği gibi, kalıcı hedefler için de hayatınızı şekillendirebilirsiniz. 

Mayıs 2023

Yükselen Koç 2023

Mayıs ayı da en az mart ayı kadar dolu ve yoğun. 5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır maddi kaynaklarınız, borçlar ve krediler, ortak gelirleriniz ile ilgili atılan adımların nispeten sonuçlanması, yerine yeni sorumlulukların gelmesi, varsa eğer miras, nafaka gibi uzun vadeli işlerin ön plana çıkması konularını hayatınıza taşıyabilirsiniz. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz. 

Tutulma dışında mayıs ayında maddi kaynaklar, özgüven, kazanç konularınızı çok fazla irdeleyeceğiniz diğer gök olayları da peş peşe geliyor. 16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek, kazanç alanınızda büyüme ve genişlemeye olanak sağlıyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde maddi kaynaklarınızda artış gözlemlenirken, diğer yandan ise harcamalarınızda da yoğunluk oluşabilir. Kazançlarınızı büyütmek amacı ile atacağınız adımlarda risk alırken dikkatli olmalı, yatırım alternatiflerini iyi değerlendirmelisiniz. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri uzun vadeli kazançlar konusunda sizlere önemli yansımaların gelebileceği ve değerlendirilmesi gerekilen zamanlar olacaktır. 

Temmuz 2023

Yükselen Koç 2023

Temmuz ayına geldiğimizde ise 2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Romantik ilişkiler, flört, çocuklar, hobiler ve yaratıcılık alanınızda gerçekleşen retroda çocuklarınızla ilişkileriniz gerilebilir, romantik ilişkiler sekteye uğrayabilir. Olumlu açıdan değerlendirecek olursak eğer, yalnız bir Koç burcu iseniz geçmişten gelen partner yeniden hayatınıza girebileceği gibi, yarım bıraktığınız bir hobiye yeniden odaklanabilir veya yaratıcılığınız üzerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Yine bu dönem şans oyunları, borsa gibi yatırımlarınıza yönelirken büyük riskler almamanız önerilir.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile Ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. İkili ilişkiler, ortaklık, bireysellik ve kariyer açısından değişmesi gereken ne varsa ayan beyan ortada olacak olup, gerekli adımların atılması gerektiğini yoğun bir şekilde hissedeceksiniz. Bu süreçte alacağınız kararların kritik olduğunu unutmamalı, hayat planınız doğrultusunda değiştirmek zorunda olduğunuz konulara ağırlık vermelisiniz. 

Ağustos 2023

Yükselen Koç 2023

27 Ağustos’ta hareket ve motivasyon gezegeni Mars Terazi burcuna geçiş yaparak ikili ilişkiler, ortaklık, evlilik alanınızı mercek altına alıyor. İlişkilerinizi üst boyuta taşımak, ortaklık kurmak gibi girişimlerde bulunabileceğiniz gibi mevcut ilişkileriniz içinde bazı anlaşmazlıklara ve tartışmalara da neden olabilir. Partner ile olan iletişiminizde agresif veya baskın tavırlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu etki 12 Ekim 2023’e kadar devam edecektir.

Eylül 2023

Yükselen Koç 2023

29 Eylül’de Koç burcundaki dolunay içinde bulunduğumuz tutulma döneminin de kapılarını aralayarak bireysel hedeflerinize daha da yoğunlaşma açısından önemli olacaktır. Tüm ikili ilişkileri içine alırken ben-sen ayrımını doğru analiz etmeli, rasyonel olmaya özen göstermelisiniz.

Ekim 2023

Yükselen Koç 2023

Ekim ayına geldiğimizde yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 5 Ekim’de karşıt burcunuza geçen Merkür, ikili ilişkiler, ortaklık ve partner meselelerini masaya yatırmak, sözleşmeler yapmak, ortaklık kurmak açısından sizleri zorlayabilir. Şartları karşınızdaki kişinin belirlemesi veya sizlerin uyum sağlamak durumunda kalmanız, iletişimi streste sokabilir. İmzalı işler, önemli görüşmeler ve kontratlar açısından değerlendirmek için 22 Ekim’e kadar Terazi burcunda kalacaktır.

14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle partner, ortaklık ilişkilerinin önem kazanması doğrultusunda oldukça önemli bir tutulma. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile yeni bir ortaklık veya ilişkinin temellerini atabilirsiniz. 

28 Ekim’de ise Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde maddi kaynaklar, borçlar, krediler, ortak paylaşımlar, vergi, sigorta, nafaka ve tazminat konularıyla fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. Krizleri yönetmeyi, yatırım yapmayı, para kazanmayı veya bu parayı kullanmayı öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kendinize güvenmeyi ve hayatınızı güvence altına almayı ihmal etmeyin.

Kasım 2023

Yükselen Koç 2023

Yılın sizin için son majör geçişi Venüs’ün Terazi burcuna geçişi ile yaşanıyor. 8 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında ikili ilişkiler, ortaklık ve evlilik alanınıza yer eden Venüs yalnız Koç burçları için sağlam temelli ilişki adımları atmanın bir göstergesi olabilir. Ortaklık kurmak veya bu amaçla yeni ilişkiler kurarak ileri seviye adımlar atmak, aracı olmak ile ilgili önemli bir dönemde olacaksınız. Bu süreçte nezaketi elden bırakmamalı, ben-sen köprüsünü çok iyi kurmalısınız. 

Aralık 2023

Güzel bir yıl geçirmenizi dileriz…

Sevgiler!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!