http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen İkizler 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen İkizler 2023 yılında burcunuzu neler bekliyor?

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
İkizler Burcu, Yükselen İkizler Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen İkizler 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen İkizler 2023

Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok sağlık, çalışma ve günlük rutinler ve evcil hayvan konularında sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde Koç-Terazi aksında yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz.

İlk olarak Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu yana bireysel konular, fiziksel koşullar, sağlık ve ikili ilişkiler konularında işleriniz aksamış veya ilerlememiş olabilir. Çeşitli riskli adımlar atmak zorunda olmuş olabileceğiniz gibi, kazalara da açık bir dönem geçirmiş olabilirsiniz. Artık bu konularda nispeten rahat bir nefes alabilir, yarım kalmış veya eksik konuları tamamlamak üzere detaylı olarak eğilebilirsiniz. Fiziksel direncinizin daha da artacağını gözlemleyebilirsiniz.

Mart 2023

Yükselen İkizler 2023

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve sizlerin maddi konular, borçlar, krediler, vergi, sigorta, ortak paylaşım ve gelirler alanını baştan başa yeniden revize ederek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit geleceğe yönelik hayalleriniz, ticaret konuları, eğitim ve hukuksal meseleler gibi alanda hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Yurtdışına yerleşmek, hayallerinizin peşinden gitmek, mevcut eğitimlerinizde uzmanlaşmak gibi uzun vadeye yayılacak önemli adımlar atılabilir. 2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak ortak paylaşım ve gelirler, borçlar, krediler alanında çalışmalarınızda atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile eğitim, ticaret ve hukuksal konularda çeşitli zorluklar yaşamış olabilir, kurallara bağlı kalmak hayallerinizi baskılamak durumunda bırakılmış olabilirsiniz. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında bu kez kariyer hayatınızda sizi zorlarken, terfi veya kıdem ile ilgili beklentilerinizi geciktirebilir. Otorite ile çatışma, baskı altında hissetme, çalışmak zorunda olma hali en çok yaşanabilecek durumdur. Olumlu açıdan bakıldığında ise tüm bu yaşanan zorluklara rağmen büyük bir sorumluluk alarak kendi işinizi kurabilir, bir konu hakkında uzmanlaşabilirsiniz. Satürn’ün tepe noktanızdan geçerken statünüzde yapacağı değişiklikler içerisinde evlenmek, boşanmak, anne veya baba olmak gibi kavramlar olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Jüpiter ve Chiron’un Koç burcundaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte sosyal çevre, arkadaşlar ve projeler açısından eksiklerinizin üzerine gitmek, yardım faaliyetlerinde bulunmak ve bunlar için uzmanlaşmak isteyebilir, önemli kişiler ile bir araya gelebilirsiniz. 

Nisan 2023

Yükselen İkizler 2023

11 Nisan’da burcunuza geçen Venüs ile yalnız İkizler burçları dış dünyaya kendini yoğun bir şekilde açabilecektir. Fiziksel görünümünüze önem vermek, bakım yaptırmak, tarz oluşturmak için 7 Mayıs 2023’e kadar istekli ve verimli olabilirsiniz. Çevreniz tarafından dikkat çekici olacağınız bu dönemde katılacağınız davet, toplantı veya buluşmalarda aşk fırsatları karşınıza çıkabilir.

20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Bu dönemde sosyal çevre, portföy, projeler ile ilgili önemli gündemleriniz olabilir, dernek, vakıf gibi sosyal sorumluluk gerektiren alanlarda görevler alabilir, öncülük yapabilirsiniz. Bu alanlarda çeşitli zorlukların yaşanabileceği gibi, süreç içerisinde çeşitli yapılanmalar da sizleri bekliyor olacaktır.

Mayıs 2023

Yükselen İkizler 2023

5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır bedensel ve ruhsal sağlığınız, evcik hayvanlarınız, sizin dışınızda gelişen her türlü kontrol edemediğiniz alanlarda ve çalışma hayatınızda yaşanan sorunların çözümlenmesi veya sonuçlanması açısından vurucu bir etki barındırıyor. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz.

16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek bireysel hedeflerinizi planlama, ruhsal şifalanma ve farkındalıklar oluşturma konularına hazırlıyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde yalnız kalma ihtiyacınız artabilir, ruhsal olarak içinizde pozitif yada negatif tüm duygu ve düşünceleri büyütebilirsiniz. Meditasyon yapmak, farklı spiritüel alanlara eğilim göstermek veya terapi almak sizlere iyi gelecektir. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri geleceğe yönelik hedeflerinizde sağlam adımlar atma eğiliminizi güçlendirirken, yurtdışı bağlantılı kişi veya kişilerden destekler alabilirsiniz.

30 Mayıs’ta burcunuzda gerçekleşecek Yeniay ile birlikte bireysel olarak kendinizi ortaya koyabileceğiniz ve ilişkilerinizi kuvvetlendirebileceğiniz bir süreç yaşayabilirsiniz. Fiziksel olarak tamamlanma ihtiyaçlarınıza yönelik adımlar atabilirsiniz.

Haziran 2023

Yükselen İkizler 2023

Haziran ayına geldiğimizde öncelikle 4 Haziran’da karşıt burcunuzda gerçekleşen Yay Dolunay’ı ikili ilişkiler ve ortaklı konularda mevcut koşullarınızı sorgulatırken, diğer yandan ilişkilerinizi bir üst boyuta taşımak ile ilgili adımlar atabilir, yakın çevreniz ile istişarelerde bulunabilirsiniz. Ardından 18 Haziran’da burcunuzda gerçekleşen İkizler yeniayı Dolunay ile almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, fiziksel koşulların deneyimlenmesi ve farkındalık geliştirmek konusunda sizler için önemli olacaktır.

11 Haziran’da Merkür’ün İkizler burcuna geçmesi ile zihinsel olarak düşüncelerinizi çok daha rahat ortaya koyabilecek, fikirleriniz ile çevreniz tarafından dikkat çekici ve önemli olarak değerlendirileceksiniz. 27 Haziran 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. 

Temmuz 2023

Yükselen İkizler 2023

Temmuz ayına geldiğimizde ise 2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Kardeşler, yakın çevre, komşular, eğitim, seyahat, ticaret ve yazışma konularında ilişkiler durağanlaşabilir, hatta zaman zaman kadınlar ile olan ilişkilerde bozulmalar oluşabilir.  Olumlu açıdan değerlendirecek olursak yakın çevrenizden uzun zamandır beklediğiniz bir desteğin gelmesi, bireysel hedefleriniz açısından yaptığınız işlerde ilgi ve değer görme ihtimaliniz de oluşabilir.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. Sosyal çevre, arkadaşlar, projeler ve yatırımlar ile birlikte oluşan maddi ve manevi krizleri çözme konusunda çaba sarf etmeniz gerekirken, eşinizden veya ortağınızdan bu konuda destek almak durumunda kalabilirsiniz.

Ekim 2023

Yükselen İkizler 2023

Ekim ayına baktığımızda yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle aşk, çocuklar, yatırım, borsa, yaratıcılık ve hobi ile alakalı gündemleriniz olabilir. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile yeni bir hobiye başlama, çocuk sahibi olma veya yalnız bir İkizler burcuysanız romantik aşklara çekilme etkilerini yaşayabilirsiniz.

28 Ekim’de ise Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde sağlık, çalışma ve günlük hayat, evcil hayvanlar ile ilgili konularla fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. Sağlığınızın kıymetini, birlikte çalıştığınız kişilere ile uyum içinde olmayı, sizin dışınızda gelişen olaylara karşı nasıl aksiyon alacağınızı öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kendinize güvenmeyi, hayatınızı güvence altına almayı ve sağlığınızı ihmal etmeyin.

Kasım 2023

Yükselen İkizler 2023

27 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşen Dolunay bireysel hedeflerinize yoğunlaşma konusunda sizler için oldukça önemli. Nitekim yıl sonuna doğru karşıt burcunuza geçen gezegenler ikili ilişkiler ve ortaklı konularda önemli kararların arifesinde olduğunuzu gösteriyor olabilir. Bu süreçte zihninizden geçenler 13 Aralık 2023 Yay burcundaki yeniay ile gün yüzüne çıkabilir, ortak, partner veya eş ile ilgili konular apaçık gündeme gelebilir. 

10 Kasım’da karşıt burcunuza geçen Merkür, ikili ilişkiler, ortaklık ve partner meselelerini masaya yatırmak, sözleşmeler yapmak, ortaklık kurmak açısından sizleri zorlayabilir. Şartları karşınızdaki kişinin belirlemesi veya sizlerin uyum sağlamak durumunda kalmanız, iletişimi streste sokabilir. İmzalı işler, önemli görüşmeler ve kontratlar açısından değerlendirmek için 1 Aralık’a kadar Yay burcunda kalacaktır.

24 Kasım’da hareket ve motivasyon gezegeni Mars Yay burcuna geçiş yaparak ikili ilişkiler, ortaklık, evlilik alanınızı mercek altına alıyor. İlişkilerinizi üst boyuta taşımak, ortaklık kurmak gibi girişimlerde bulunabileceğiniz gibi mevcut ilişkileriniz içinde bazı anlaşmazlıklara ve tartışmalara da neden olabilir. Partner ile olan iletişiminizde agresif veya baskın tavırlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu etki 4 Ocak 2024’e kadar devam edecektir.

Aralık 2023

Yükselen İkizler 2023

Yılın sizin için son majör geçişi aralık ayında Venüs’ün Yay burcuna geçişi ile yaşanıyor. 29 Aralık 2023 – 23 Ocak 2024 tarihleri arasında ikili ilişkiler, ortaklık ve evlilik alanınıza yer eden Venüs yalnız İkizler burçları için sağlam temelli ilişki adımları atmanın bir göstergesi olabilir. Ortaklık kurmak veya bu amaçla yeni ilişkiler kurarak ileri seviye adımlar atmak, aracı olmak ile ilgili önemli bir dönemde olacaksınız. 

Şimdiden harika bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Sevgiler!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!