http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen Başak 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen Başak 2023 yılında burcunuzu neler bekliyor?

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Başak Burcu, Yükselen Başak Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen Başak 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen Başak 2023

Sevgili Başaklar ve Yükselen Başak burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok eğitim, ticaret, yakın çevre, kardeşler, yurtdışı, yabancılar ve hukuksal konularında sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde Koç-Terazi aksında yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz.

İlk olarak Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu yana kariyer, iş hayatı, statü konularında işleriniz aksamış veya ilerlememiş olabilir. Çeşitli riskli adımlar atmak zorunda olmuş olabileceğiniz gibi, iş ortamında gergin durumlar ortaya çıkmış olabilir. Artık bu konularda nispeten rahat bir nefes alabilir, yarım kalmış veya eksik konuları tamamlamak üzere detaylı olarak eğilebilirsiniz. Kariyer konularında atacağınız adımlarda daha emin bir rol üstlenebilirsiniz.

27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında Venüs Balık burcuna geçerek ikili ilişkiler, ortaklık ve evlilik alanında yalnız Başak burçları için sağlam temelli ilişki adımları atmanın bir göstergesi olabilir. Ortaklık kurmak veya bu amaçla yeni ilişkiler kurarak ileri seviye adımlar atmak, aracı olmak ile ilgili önemli bir dönemde olacaksınız. İlişkilerinizi iyileştirmek amacı ile empatisi yüksek bir dönemde olacaksınız.

Şubat 2023

Yükselen Başak 2023

20 Şubat’ta karşıt burcunuzda gerçekleşen Balık Yeniayı ikili ilişkiler ve ortaklı konularda mevcut koşullarınızı sorgulatırken, diğer yandan ilişkilerinizi bir üst boyuta taşımak ile ilgili adımlar atabilir, yakın çevreniz ile istişarelerde bulunabilirsiniz. Ardından 7 Mart’ta burcunuzda gerçekleşen Başak Dolunayı ile yeniayda almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, fiziksel koşulların deneyimlenmesi ve farkındalık geliştirmek konusunda sizler için önemli olacaktır.

Mart 2023

Yükselen Başak 2023

2 Mart’ta karşıt burcunuza geçen Merkür, ikili ilişkiler, ortaklık ve partner meselelerini masaya yatırmak, sözleşmeler yapmak, ortaklık kurmak açısından sizleri zorlayabilir. Şartları karşınızdaki kişinin belirlemesi veya sizlerin uyum sağlamak durumunda kalmanız, iletişimi streste sokabilir. İmzalı işler, önemli görüşmeler ve kontratlar açısından değerlendirmek için 19 Mart’a kadar Balık burcunda kalacaktır.

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve sizlerin çocuklar, riskli yatırımlar, hobiler, aşk, flört ve cinsellik alanını baştan başa yeniden revize ederek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit sağlık, evcil hayvanlar, günlük ve çalışma hayatınız, çalışanlarınız gibi alanlarda hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Hayatınıza yeni bir düzen getirmek, çalışma hayatınızı dizayn etmek gibi uzun vadeye yayılacak önemli adımlar atılabilir. 2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak aşk hayatınız, çocuklar ve yatırımlar alanında çalışmalarınızda atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile sağlık, günlük rutin ve çalışma hayatınız, evcil hayvanlarınız konusunda zorlanmış olabilirsiniz. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında günlük hayatınızda kendinize kattığınız tüm disiplini ikili ilişkiler, ortaklar alanına taşıyarak yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Yalnız Başak burçları bu dönem evlenmeyi düşünebilir veya var olan bir ilişkiyi düzene sokmak, dengeye oturtmak yada ilişkinin bitirilmesi gibi ek sorumluluklar da almak zorunda kalabilir. 

Jüpiter ve Chiron’un Koç burcundaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte ortak gelir ve paylaşımlar, borç, kredi, vergi ve sigorta alanında önemli destekler görmeniz mümkün olabileceği gibi, dengeli olmayı elden bırakmamalısınız. 

Nisan 2023

Yükselen Başak 2023

20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Bu dönemde borçlar, krediler, vergi, sigorta, nafaka, miras ve ortak paylaşımlar alanlarınız mercek altında alınırken bu alanlarda çeşitli zorlukların yaşanabileceği gibi, süreç içerisinde çeşitli yapılanmalar da sizleri bekliyor olacaktır.

Mayıs 2023

Yükselen Başak 2023

5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır kardeşler, yakın çevre, eğitim, ticaret ve seyahat alanlarında ve yaşanan sorunların çözümlenmesi veya sonuçlanması açısından vurucu bir etki barındırıyor. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz.

16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek hukuksal konular, eğitim, ticaret, yurtdışı ve gelecek hedefleriniz konusunda büyüme ve gelişme getirmeye hazırlanıyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde bir konu hakkında uzmanlaşmak, yurtdışı seyahatleri yapmak, geleceğe yönelik hedeflerinizi oluşturmak ve geliştirmek ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri geleceğe yönelik hedeflerinizde sağlam adımlar atma eğiliminizi güçlendirirken, yurtdışı bağlantılı kişi veya kişilerden destekler alabilirsiniz.

Temmuz 2023

Yükselen Başak 2023

Temmuz ayına geldiğimizde ise 2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Gizli ilişkilere çekilmek veya ilişkilerinizi gizli tutmak isteyebilir, sosyalleşmekten kaçınabilirsiniz. Olumlu açıdan değerlendirecek olursak yaratıcılık yönünüzü ortaya çıkarmak amacıyla meditasyonlar yapabilir, spiritüel konulara ağırlık verebilirsiniz.

10 Temmuz’da hareket ve motivasyon gezegeni Mars Başak burcuna geçiş yaparak bireyselliğinizi ortaya koymak, harekete geçmek için sizleri risk alma konusunda istekli hale getirecektir. Bununla birlikte görünmez kazalara da açık olabileceğiniz bu süreçte evde veya dış dünyada delici-kesici alet kullanımlarınıza dikkat etmeli, sakarlığa bağlı düşme veya çarpmalara karşı temkinli olmalısınız. Duygusal olarak harekete geçmekte ısrarcı olabilirsiniz. Bu etki 27 Ağustos 2023’e kadar devam edecektir.

28 Temmuz’da Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile zihinsel olarak düşüncelerinizi çok daha rahat ortaya koyabilecek, fikirleriniz ile çevreniz tarafından dikkat çekici ve önemli olarak değerlendirileceksiniz. 5 Ekim 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. Ancak Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında burcunuzda retro harekette olacağından tüm imza ve karar işleriniz için bu aralığı tercih etmemenizi öneririz. Retro dönemde yanlış kararlar alma-verme veya yanlış anlama-anlaşılma olasılığımız yüksektir ve başlattığımız işlerin sonuçlanması çok uzun sürer. Bu nedenle planlamalarınızı buna göre yapmalısınız.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. Çocuklar, hobiler, keyif ve aşka hayatınız ile ilgili konusunda çaba sarf etmeniz gerekirken, eşinizden veya ortağınızdan bu konuda destek almak durumunda kalabilirsiniz.

1 Temmuz’da uzun zamandır Balık burcunda olan Neptün retro hareketine başlayarak 6 Aralık 2023’e kadar retro seyrini sürdürecektir. Jenerasyon gezegenlerinin bir burçta kalma süresi diğer gezegenlere nazaran çok daha uzundur. Bu nedenle retro süreleri de aynı oranda uzun bir zaman alır. Bu gezegenlerin düz ya da retro seyrini günlük hayatımızda anlık olarak fark etmesek bile, uzun vadede geniş pencereden bakıldığında oldukça önemli ve dikkat çekicidir. Çok uzun süredir karşıt burcunuzda olması ikili ilişkiler, ortaklar, evlilik veya partner konularında yoğun ve belirsiz koşullarla karşılaşmış olabileceğinizi gösterebilir. Tabi bu durum fiziksel yaşamınızı da etkileyerek, adım atmanızı güçleştiriyor olabilir. Bu tarz ağır gezegenler retro yaparken normal işlevine göre daha olumlu sayılabilir. Neptün retrosunda biz belirsiz koşulları yavaş yavaş ortadan kaldırabilir veya oluşan koşullara alışma sürecinde olabiliriz. Neptün’ün gizemli havasını dağıtmak için retro süreçleri bizim için daha verimli geçebilir.

Ağustos 2023

Yükselen Başak 2023

31 Ağustos’ta Balık burcunda gerçekleşecek Dolunay ikili ilişkiler, ortaklar, rakipler ve partner konuları ile ilgili meselelerde olgunlaşma ve karara varmak ile ilgili konular ortaya çıkartabilir. İlişkilerinizde ne istediğinizi bilmek veya keşfetmek açısından önemlidir. 

Eylül 2023

Yükselen Başak 2023

Akabinde 15 Eylül’de burcunuzdaki Yeniay Dolunay sürecinde yaşadığınız ve olgunlaşan sürecin, fiziksel hayata katılımı, aktarımı ve uygulanması konusunda hedeflerinize yönelik atacağınız adımlar için farklı bir süreç olacaktır.

Ekim 2023

Yükselen Başak 2023

9 Ekim’de burcunuza geçen Venüs ile yalnız Başak burçları dış dünyaya kendini yoğun bir şekilde açabilecektir. Fiziksel görünümünüze önem vermek, bakım yaptırmak, tarz oluşturmak için 8 Kasım 2023’e kadar istekli ve verimli olabilirsiniz. Çevreniz tarafından dikkat çekici olacağınız bu dönemde katılacağınız davet, toplantı veya buluşmalarda aşk fırsatları karşınıza çıkabilir.

Ekim ayına baktığımızda yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle maddi kazançlar, özgüven, kaynak yaratma ve para ile ilgili gündemleriniz olabilir. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile para konularını yeniden gözden geçirmeye yönelik tetiklemeler alabilirsiniz.

Yılın sizin için son majörü 28 Ekim’de ise Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde eğitim, hukuksal konular, seyahat, yabancılar, yer değişimi, yakın çevre ve ticaret konuları ile fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. İletişim dilinizi nasıl kullanacağınızı, ticarette nasıl deneyimler gerektiğini öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kendinize güvenmeyi, hayatınızı güvence altına almayı ihmal etmeyin.

Şimdiden harika bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!