http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen Balık 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen Balık 2023 yılında burcunuzu neler bekliyor?

Yıllık burç analiziniz için sayfayı aşağı kaydırın!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Balık Burcu, Yükselen Balık Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen Balık 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen Balık 2023

Sevgili Balık ve Yükselen Balık burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok eğitim, seyahat, hukuksal konular, yakın çevre, kardeşler ve ticaret konuları ile ilgili sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde Koç-Terazi aksında yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz.

İlk olarak Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu yana aile, ebeveynler, yaşadığınız yer ile ilgili alanda işleriniz aksamış veya ilerlememiş olabilir. Çeşitli riskli adımlar atmak zorunda olmuş olabileceğiniz gibi, kazalara ve öfke patlamalarına da açık bir dönem geçirmiş olabilirsiniz. Artık bu konularda nispeten rahat bir nefes alabilir, yarım kalmış veya eksik konuları tamamlamak üzere detaylı olarak eğilebilirsiniz. Fiziksel direncinizin daha da artacağını gözlemleyebilirsiniz.

27 Ocak’ta burcunuza geçen Venüs ile yalnız Balık burçları dış dünyaya kendini yoğun bir şekilde açabilecektir. Fiziksel görünümünüze önem vermek, bakım yaptırmak, tarz oluşturmak için 20 Şubat 2023’e kadar istekli ve verimli olabilirsiniz. Çevreniz tarafından dikkat çekici olacağınız bu dönemde katılacağınız davet, toplantı veya buluşmalarda aşk fırsatları karşınıza çıkabilir. 

Şubat 2023

Yükselen Balık 2023

20 Şubat’ta burcunuzda gerçekleşen Balık Yeniayı bireysel hedeflerinize yoğunlaşabilir, mevcut fiziksel koşullarınız ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ardından 7 Mart’ta karşıt burcunuzda gerçekleşen Başak Dolunayı ile yeniayda almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, ikili ilişkilere yansıyan durumların entegre edilmesi, ortaklı ve partnerle ilgili meselelerin masaya yatırılması ile ilgili önemli bir dönemde olacaksınız.

Mart 2023

Yükselen Balık 2023

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve sizlerin sosyal çevre, arkadaşlar, portföy, projeler alanınızı baştan başa yeniden revize ederek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit bilinçaltı, korkular, ruhsal sağlık alanında hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Meditasyon yapmak, spiritüel konulara yönelmek gibi önemli ve uzun sürece yayılan konularda köklü değişimler söz konusu olacaktır. 2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak sosyal çevre ve projeler alanında atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile zihinsel olarak zorlanmış, kendinizi ve bilinçaltınızı baskılanmış hissetmiş olabilirsiniz. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında bu kez bireysel konularınızı masaya yatırırken, hedeflerinize yönelmek, kendinizi disipline etmek için kendinize bazı sınırlandırmalar getirebilirsiniz. Hayat ile ilgili önemli sorumluluklar almak, iş kurmak, aile kurmak veya buna benzer girişimlerde bulunabilirsiniz. Olumlu açıdan bakıldığında ise hayatınıza bir düzen getirmek istiyorsanız sizin için fayda sağlayıcı olacaktır.  Satürn köşe noktalardan geçerken tüm hayatınızı yeniden gözden geçirmenize, yapıcı ve kalıcı değişimlere de işaret edecektir. Bu nedenle ev, partner, ortaklar ve kariyer meseleleri ile bolca ilgilenmek ve sorumluluk almak durumunda kalabilirsiniz.

2 Mart’ta Merkür’ün Balık burcuna geçmesi ile zihinsel olarak düşüncelerinizi çok daha rahat ortaya koyabilecek, fikirleriniz ile çevreniz tarafından dikkat çekici ve önemli olarak değerlendirileceksiniz. 19 Mart 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. 

Jüpiter ve Chiron’un Koç burcundaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte maddi konular, kazanç elde etmek, özgüven konularının artması gibi kavramlar bolca gündeminizde olacaktır. Maddi kazanımlarınızı artırmak amacı ile girişimlerde bulunabilir, yatırımlarınızda risk almak isteyebilirsiniz.

Nisan 2023

Yükselen Balık 2023

20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Bu dönemde yeni kazanç yöntemleri denemek isteyebilir, kazançlarınızı artırma amacı ile girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu alanlarda çeşitli zorlukların yaşanabileceği gibi, süreç içerisinde çeşitli yapılanmalar da sizleri bekliyor olacaktır.

Mayıs 2023

Yükselen Balık 2023

5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır eğitim, seyahat, ticaret, yakın çevre, kardeşler ve hukuksal konular ile ilgili hayatınızda yaşanan sorunların çözümlenmesi veya sonuçlanması açısından vurucu bir etki barındırıyor. Aynı zamanda taşınma ve yabancılarla ilgili konular üzerinde ağırlık sağlayabilirsiniz. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz.

16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek eğitim, ticaret, seyahat, yakın çevre, kardeşler alanınıza yeni bir soluk getiriyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde yoğun bir iletişim dönemine girebilir, evrak işleriniz, seyahatleriniz artabilir. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri geleceğe yönelik hedeflerinizde sağlam adımlar atma eğiliminizi güçlendirirken, yurtdışı bağlantılı kişi veya kişilerden destekler alabilirsiniz.

Temmuz 2023

Yükselen Balık 2023

Temmuz ayında ise 2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Günlük hayatınızda, çalışma ortamında özellikle kadınlar ile olan ilişkilerinizde zorlanmalar yaşanabilir. Sağlık açısından şekerli gıdalara dikkat etmeniz gereken bir dönem olacaktır. Olumlu açıdan ise günlük hayatınızda ilişkilerin durağanlaşması, temponun ağırlaşması ile dinlenme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

10 Temmuz’da hareket ve motivasyon gezegeni Mars Başak burcuna geçiş yaparak ikili ilişkiler, ortaklık, evlilik alanınızı mercek altına alıyor. İlişkilerinizi üst boyuta taşımak, ortaklık kurmak gibi girişimlerde bulunabileceğiniz gibi mevcut ilişkileriniz içinde bazı anlaşmazlıklara ve tartışmalara da neden olabilir. Partner ile olan iletişiminizde agresif veya baskın tavırlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu etki 27 Ağustos 2023’e kadar devam edecektir.

28 Temmuz’da Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile ikili ilişkilerinizde iletişimleriniz artabilir, ortak veya partnerle ilgili imzalar, görüşme ve toplantılar gerçekleştirebilirsiniz. 5 Ekim 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. Ancak Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında karşıt burcunuzda retro harekette olacağından tüm imza ve karar işleriniz için bu aralığı tercih etmemenizi öneririz. Retro dönemde yanlış kararlar alma-verme veya yanlış anlama-anlaşılma olasılığımız yüksektir ve başlattığımız işlerin sonuçlanması çok uzun sürer. Bu nedenle planlamalarınızı buna göre yapmalısınız.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. Sizler için oldukça önemli olan bu etki ile, maddi konular, özgüven temaları, sosyal çevre ve projeler ile ilgili almanız gereken aksiyonlarla ilgili mücadeleniz olabilir. Bu dönemde yatırım ve harcamalarınıza ekstra dikkat etmelisiniz.

1 Temmuz’da uzun zamandır Balık burcunda olan Neptün retro hareketine başlayarak 6 Aralık 2023’e kadar retro seyrini sürdürecektir. Jenerasyon gezegenlerinin bir burçta kalma süresi diğer gezegenlere nazaran çok daha uzundur. Bu nedenle retro süreleri de aynı oranda uzun bir zaman alır. Bu gezegenlerin düz ya da retro seyrini günlük hayatımızda anlık olarak fark etmesek bile, uzun vadede geniş pencereden bakıldığında oldukça önemli ve dikkat çekicidir. Çok uzun süredir burcunuzda olması bireysel hedefleriniz ve fiziksel koşullarınızda yoğun ve belirsiz koşullarla karşılaşmış olabileceğinizi gösterebilir. Tabi bu durum fiziksel yaşamınızı da etkileyerek, adım atmanızı güçleştiriyor olabilir. Bu tarz ağır gezegenler retro yaparken normal işlevine göre daha olumlu sayılabilir. Neptün retrosunda biz belirsiz koşulları yavaş yavaş ortadan kaldırabilir veya oluşan koşullara alışma sürecinde olabiliriz. Neptün’ün gizemli havasını dağıtmak için retro süreçleri bizim için daha verimli geçebilir.

Ağustos 2023

Yükselen Balık 2023

31 Ağustos’ta burcunuzda gerçekleşen Balık Dolunay’ı bireysel hedeflerinizi ve fiziksel koşullarınızı masaya yatırarak gerçekçi planlamalar yapabilirsiniz. Ardından 15 Eylül’de karşıt burcunuzda gerçekleşen Başak yeniayı Dolunay ile almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, ikili ilişkiler, ortaklar ile ilgili alanlarda farkındalık geliştirmek konusunda sizler için önemli olacaktır.

Ekim 2023

Yükselen Balık 2023

Ekim ayına baktığımızda yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle borç, kredi, vergi sigorta, ortak gelir ve paylaşımlar ile alakalı gündemleriniz olabilir. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile yeni bir kredi, yatırım ve finansal durum açığa çıkabilir.

28 Ekim’de ise Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde eğitim, seyahat, ticaret, yakın çevre, kardeşler ile ilgili konularla fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. İletişim dilinizi kullanmayı, ticaret yapmayı, eğitimde hangi alanlara yönelmeniz gerektiğini öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kendinize güvenmeyi, hayatınızı güvence altına almayı ve sağlığınızı ihmal etmeyin.

9 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında ikili ilişkiler, ortaklık ve evlilik alanınıza yer eden Venüs yalnız Balık burçları için sağlam temelli ilişki adımları atmanın bir göstergesi olabilir. Ortaklık kurmak veya bu amaçla yeni ilişkiler kurarak ileri seviye adımlar atmak, aracı olmak ile ilgili önemli bir dönemde olacaksınız. 

Aralık 2023

Yükselen Balık 2023

Güzel bir yıl geçirmenizi dileriz…

Sevgiler!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!