http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen Aslan 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen Aslan 2023 yılında burcunuzu neler bekliyor?

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Aslan Burcu, Yükselen Aslan Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen Aslan 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen Aslan 2023

Sevgili Aslan ve Yükselen Aslan burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok kariyer, iş hayatı ve aile alanlarında sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde Koç-Terazi aksında yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz.

Yılın sizin için son majör geçişi Venüs’ün Kova burcuna geçişi ile yaşanıyor. 3-27 Ocak tarihleri arasında ikili ilişkiler, ortaklık ve evlilik alanınıza yer eden Venüs yalnız Aslan burçları için sağlam temelli ilişki adımları atmanın bir göstergesi olabilir. Ortaklık kurmak veya bu amaçla yeni ilişkiler kurarak ileri seviye adımlar atmak, aracı olmak ile ilgili önemli bir dönemde olacaksınız. Bu süreçte nezaketi elden bırakmamalı, ben-sen köprüsünü çok iyi kurmalısınız.

Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu yana sosyal çevre, arkadaşlar, kariyerin getirileri, proje ve portföy konularında işleriniz aksamış veya ilerlememiş olabilir. Harekete geçme motivasyonunuz düşmüş, pasif-agresif iletişimleriniz olabilir. Artık bu konularda nispeten rahat bir nefes alabilir, yarım kalmış veya eksik konuları tamamlamak üzere detaylı olarak eğilebilirsiniz. 

21 Ocak’ta karşıt burcunuzda gerçekleşen Kova Yeniayı ikili ilişkiler ve ortaklı konularda mevcut koşullarınızı sorgulatırken, diğer yandan ilişkilerinizi bir üst boyuta taşımak ile ilgili adımlar atabilir, yakın çevreniz ile istişarelerde bulunabilirsiniz. Ardından 5 Şubat’ta burcunuzda gerçekleşen Aslan Dolunayı ile yeniayda almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, fiziksel koşulların deneyimlenmesi ve farkındalık geliştirmek konusunda sizler için önemli olacaktır. 

Şubat 2023

Yükselen Aslan 2023

11 Şubat’ta karşıt burcunuza geçen Merkür, ikili ilişkiler, ortaklık ve partner meselelerini masaya yatırmak, sözleşmeler yapmak, ortaklık kurmak açısından sizleri zorlayabilir. Şartları karşınızdaki kişinin belirlemesi veya sizlerin uyum sağlamak durumunda kalmanız, iletişimi streste sokabilir. İmzalı işler, önemli görüşmeler ve kontratlar açısından değerlendirmek için 2 Mart’a kadar Kova burcunda kalacaktır.

Mart 2023

Yükselen Aslan 2023

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve sizlerin sağlık, çalışma ve günlük rutin hayatınızı baştan başa yeniden revize ederek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit ikili ilişkiler, partner, ortaklar ve rakipler alanında hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Evliliğiniz, ortaklığınız veya potansiyel iş birlikleri bu dönemde hayatınızda büyük önem arz edecektir. İlişkilerinize yeni bir düzen getirebilir, bitirebilir, kökten bir değişime gidebilirsiniz. 2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak sağlık, çalışma ve günlük hayatınızda atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile ikili ilişkilerinizde, ortak veya partnerle ilgili meselelerde almanız gereken sorumlulukları aldınız ve öğrendiniz. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında maddi konular, borçlar, kredi, vergi, sigorta, nafaka, miras ve ortak gelirler ile ilgili geciktirici veya kısıtlayıcı etkileri beraberinde getirebilir. Bu alanlara getireceğiniz yeni düzen ve disiplin ileriye dönük olarak yararınıza olacaktır. 

Jüpiter ve Chiron’un Koç burcundaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte eğitim, hukuki konular, seyahatler, yabancılar ve ticaret ile ilgili meseleleri çözmek ve yeni hedefler oluşturmak açısından destekleyici ve verimli bir dönemde olacağınızdan, farkındalıklarınızı oluşturmaktan çekinmemelisiniz.

Nisan 2023

Yükselen Aslan 2023

20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Bu dönemde yeni hedefler belirlemek, eğitim, hukuk, ticaret konuları üzerine yoğunlaşmak, yurtdışı ve yabancı kaynaklı işler ile ilgilenmek ve bu alanlarda çeşitli zorlukların yaşanabileceği gibi, süreç içerisinde çeşitli yapılanmalar da sizleri bekliyor olacaktır.

Mayıs 2023

Yükselen Aslan 2023

5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır iş, kariyer, aile ve statü konularında yaşanan sorunların çözümlenmesi veya sonuçlanması açısından vurucu bir etki barındırıyor. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz.

20 Mayıs’ta hareket ve motivasyon gezegeni Mars Aslan burcuna geçiş yaparak bireyselliğinizi ortaya koymak, harekete geçmek için sizleri risk alma konusunda istekli hale getirecektir. Bununla birlikte görünmez kazalara da açık olabileceğiniz bu süreçte evde veya dış dünyada delici-kesici alet kullanımlarınıza dikkat etmeli, sakarlığa bağlı düşme veya çarpmalara karşı temkinli olmalısınız. Güdüsel olarak harekete geçmekte ısrarcı olabilirsiniz. Bu etki 10 Temmuz 2023’e kadar devam edecektir.

16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek kariyer ve iş hayatınıza büyüme, genişleme fırsatları getiriyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde işlerinizi büyütmek, yeni yatırımlar yapmak, önemli kişiler ile iş birliğinde bulunmak isteyebilirsiniz. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri kıdem alma, yurtdışına açılma konusunda önemli bir dönem.

Haziran 2023

Yükselen Aslan 2023

5 Haziran’da burcunuza geçen Venüs ile yalnız Aslan burçları dış dünyaya kendini yoğun bir şekilde açabilecektir. Fiziksel görünümünüze önem vermek, bakım yaptırmak, tarz oluşturmak için 9 Ekim 2023’e kadar istekli ve verimli olabilirsiniz. Çevreniz tarafından dikkat çekici olacağınız bu dönemde katılacağınız davet, toplantı veya buluşmalarda aşk fırsatları karşınıza çıkabilir.

Temmuz 2023

Yükselen Aslan 2023

2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Maddi kazançlarınızda düşüş veya gecikmeler, kaynak yaratma konusunda ilişkilerin geliştirilememesi, özgüven açısından kendinizi değersiz hissetme gibi etkiler beklenebilir. Olumlu açıdan ise iç dünyanıza dönmek ve çalışmalar yapmak, eski partnerlerin hayatınıza yeniden girmesi açısından değerlendirebileceğiniz bir süreçtir.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. Sizler için oldukça önemli olan bu etki ile, genel hayat planınızda yapmanız gereken değişiklikler, sorumluluklar ve dönüşümler için son adımları atmanız gerekebilir. Eğitim, taşınma, ticaret, günlük ve çalışma hayatınızı yeniden gözden geçirmeniz gereken önemli bir süreçtesiniz.

11 Temmuz’da Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi ile zihinsel olarak düşüncelerinizi çok daha rahat ortaya koyabilecek, fikirleriniz ile çevreniz tarafından dikkat çekici ve önemli olarak değerlendirileceksiniz. 28 Temmuz 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. 

Ağustos 2023

Yükselen Aslan 2023

1 Ağustos karşıt burcunuzda gerçekleşen Kova Dolunay’ı ikili ilişkiler ve ortaklı konularda mevcut koşullarınızı sorgulatırken, diğer yandan ilişkilerinizi bir üst boyuta taşımak ile ilgili adımlar atabilir, yakın çevreniz ile istişarelerde bulunabilirsiniz. Ardından 16 Ağustos’ta burcunuzda gerçekleşen Asla yeniayı Dolunay ile almış olduğunuz kararların uygulamaya koyulması, fiziksel koşulların deneyimlenmesi ve farkındalık geliştirmek konusunda sizler için önemli olacaktır. 

Ekim 2023

Yükselen Aslan 2023

Ekim ayına baktığımızda yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle eğitim, seyahat, kardeşler, yakın çevre, yer değişikliği gibi gündemleriniz olabilir. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile bu konuları yeniden gözden geçirmeye yönelik tetiklemeler alabilirsiniz.

Yılın sizin için son majörü 28 Ekim’de Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde aile, miras, iş ve kariyer hayatı, statü, ebeveyn konuları ile fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. Kariyerinize ne şekilde devam edeceğinize, kazanç kaynaklarınızın nasıl olacağına ve aile ilişkilerinizi nasıl yönetmeniz gerektiğini öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kendinize güvenmeyi, hayatınızı güvence altına almayı ve sevdiklerinizi ihmal etmeyin.

Şimdiden harika bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!