http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png

Yükselen Akrep 2023

Yıllık Burç Yorumu

Yükselen Akrep 2023 yılında burcunuzu neler bekliyor?

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_purple.png
Akrep Burcu, Yükselen Akrep Burcu
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/05/border_top_purple.png

Yükselen Akrep 2023 yılı size neler getiriyor?

Ocak 2023

Yükselen Akrep 2023

Sevgili Akrep ve Yükselen Akrep burçları, nihayet yeni bir yıla adım atmış bulunuyorsunuz. 2022 yılı tüm burçlar için zordu. Sizleri de en çok bireysel ve ikili ilişkiler alanlarında sınava tabii tuttu. 2023 yılı bu açıdan nispeten rahat gibi görünse de tutulmalar henüz Boğa-Akrep aksından çıkmadı. Ayrıca yine 2023 yılı içerisinde Koç-Terazi aksında yeni tutulma döngülerini de deneyimleyeceğiz.

İlk olarak Mars retrosunun 12 Ocak 2023’te sona ereceğini söyleyelim. Yeni yıla bu etki ile girdiniz ve yaklaşık olarak Ekim 2022 döneminden bu yana ortak gelirler, paylaşımlar, vergi, sigorta, borçlar, nafaka ve miras konularında işleriniz aksamış veya ilerlememiş olabilir. Maddi konularda risk almak zorunda kalarak amaçlarınıza ulaşamamış veya gecikmeler yaşanmış olabilir. Artık bu konularda nispeten rahat bir nefes alabilir, yarım kalmış veya eksik konuları tamamlamak üzere detaylı olarak eğilebilirsiniz.

Karşıt burcunuzda Ağustos 2022’den bu yana retro olan Uranüs 23 Ocak’ta düze seyrine geçerek değişime verdiği kısa arayı sonlandırıyor. Uzun süredir hayatınızın olağan akışı siz sabit özellikte olan Akrepleri oldukça yordu. Uranüs ile değişmeyi, farklı olmayı, ilişkilerinizdeki yeni dinamikleri öğrenmek durumunda kaldınız. Dahası birçok Akrep burcu bunu istedi de… Artık değişimin ne olduğunu, farklılığı biliyorsunuz ve bunun tadına kısmen vardınız. Retro süreçte bu değişimin yavaşlaması sizlere uyum sağlamak için verilen bir nadas süresi gibi düşünülebilir. Artık hırçın çocuk Uranüs eski hızına geri dönerek ortaklık, partner, evlilik ve tüm ikili ilişkilerinizde güçlü dönüşüm ve değişimi kucaklamanız için var gücü ile ilerliyor. 29 Ağustos 2023 ile 28 Ocak 2024 tarihleri arasında yine bu kez alışık olduğunuz retro haliyle hayatınıza hafifte olsa durulmayı getirecektir. Yılın kalan döneminde değişime uyum sağlamak ile ilgili farkındalıklar hayatınızda olacaktır.

Mart 2023

Yükselen Akrep 2023

Mart ayına geldiğimizde ise hepimiz için oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek gerek. Gezegenlerin en ağır olanından başlayalım. Plüton uzun yıllardır Oğlak burcunda seyahat etti ve sizlerin kardeşler, yakın çevre, ticaret, iletişim ve eğitim hayatını baştan başa yeniden revize ederek, şu an ki formuna getirdi. Devrim niteliğindeki bu burç değişimi 23 Mart 2023’te başlayarak retroları ile yaklaşık 19 Ocak 2044 yılına kadar Kova etkisi ile hayatımızda yerini alacaktır. Günlük hayatımızda anlık olarak hissedebileceğimiz bir etki olmasa da uzun yıllara yayılan bu transit aile, ebeveynler, yaşadığınız yer ve güvenli alanda hayatınıza yeni bir soluk getirerek dönüşüm etkisi yaratacaktır. Unutmayalım ki Plüton eski ve çürümüş yapıları kökten değiştirerek yeni bir yapı inşa etmek için hareket eder. Bunu bazen ya hep ya hiç etkisi ile yaparken, bizleri zorlar, sıkıştırır veya kalıp dışı bırakabilir. Taşınma, yer değişikliği, mülk alım-satım veya aile mirası gibi konularda güçlü ve tüm hayatınızı ilgilendiren dönüşümler yaşayabilirsiniz. 2023 yılı içerisinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Kova’da retrosuna başlayarak 11 Haziran 2023’te Oğlak burcunda retro seyrine devam edecektir. 11 Ekim 2023’te düz seyre geçerek 2023 yılı sonuna kadar Oğlak burcunda kalarak eğitim, ticaret kardeş ve yakın çevre ile ilgili çalışmalarınızda atacağınız son adımların üzerinden yeniden geçmeniz gerektiğini vurgulayacaktır.

Diğer bir önemli gezegen geçişi ise Satürn 8 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna geçerek yeni bir 2,5 yıllık döngüye girmemize neden oluyor. Satürn transitleri zordur, öğreticidir ancak kalıcı ve ödüllendiricidir. Geçtiğimiz 2,5 yıllık dönemde Kova burcundaki seyri ile aile ve yaşadığınız çevre ile bazı sorunlar ortaya çıkmış, yerleşim, miras konuları gündem olmuş olabilir. Unutmayalım ki Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir. Bu nedenle Balık burcuna geçiş yaptığında aşk, çocuklar, hobiler, sahne ve keyif alanında sizleri zaman zaman zorlarken, ne istediğinizin farkına varmanız veya yaratıcı yönünüzü açığa çıkartarak istikrar sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Evet mart ayının oldukça dolu dolu olduğunu söylemiştik. Nitekim Jüpiter ve Chiron’un Koç burcundaki kavuşumu mart ayının genelini etkilerken en önemli tarihler ise 10-26 Mart tarihleri arasında olacaktır. Bu süreçte günlük ve çalışma rutinlerinizi gözden geçirmek, birlikte çalıştığınız kişiler ile orta yol bulmak veya bir sağlık sorununuzun iyileşme sürecine evrilerek tedavi edilmesi, evcil hayvanlarınız ile ilgili büyüme gelişme durumları ortaya çıkabilir.

16 Mart – 11 Nisan tarihleri arasında ikili ilişkiler, ortaklık ve evlilik alanınıza yer eden Venüs yalnız Akrep burçları için sağlam temelli ilişki adımları atmanın bir göstergesi olabilir. Ortaklık kurmak veya bu amaçla yeni ilişkiler kurarak ileri seviye adımlar atmak, aracı olmak ile ilgili önemli bir dönemde olacaksınız. 

Nisan 2023

Yükselen Akrep 2023

Nisan ayına geldiğimizde 3 Nisan’da Merkür’ün Boğa burcuna geçmesi ile ikili ilişkiler, ortaklar, partner veya evlilik konularınız gündeminizde yoğun bir yer edebilir. 11 Haziran 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. Ancak Merkür 21 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda retro harekette olacağından tüm imza ve karar işleriniz için bu aralığı tercih etmemenizi öneririz. Retro dönemde yanlış kararlar alma-verme veya yanlış anlama-anlaşılma olasılığımız yüksektir ve başlattığımız işlerin sonuçlanması çok uzun sürer. Bu nedenle planlamalarınızı buna göre yapmalısınız. 

20 Nisan’da yılın ilk tutulması kritik bir derece olan 29 derecede ve Koç burcunda Güneş Tutulması olarak gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının ilk tutulması olması sebebi ile önümüzdeki ortalama 18 aylık sürecin adımlarının atıldığı, kısmi olarak konuların şekillendiği yeni bir döngü içinde olacaksınız. Bu dönemde sağlık, günlük rutinleriniz, çalışma hayatınız, evcil hayvanlarınız hayatınızda yoğun bir yer tutabilir. Bu alanlarda çeşitli zorlukların yaşanabileceği gibi, süreç içerisinde çeşitli yapılanmalar da sizleri bekliyor olacaktır. 

Mayıs 2023

Yükselen Akrep 2023

Mayıs ayı da en az mart ayı kadar dolu ve yoğun. 5 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması Boğa-Akrep aksının son tutulmalarından olmasından sebep oldukça önemli. Son bir yıldır bireysel konularınız, hedefleriniz, hayatınızı şekillendirme çabanız, ikili ilişkiler, ortaklık veya evliliğiniz ile ilgili durumların çözümlenmesi veya sonuçlanması açısından vurucu bir etki barındırıyor. 25 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihlerinde yaşanan tutulmaların etkilerinin bu döneme kadar geldiğini unutmayın. Sürecin devamlılığı açısından analizi bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz.

19 Mayıs’ta ise karşıt burcunuzda gerçekleşecek Yeniay ile tutulma etkilerini de içinde bulunduran ancak yenilenme, tazelenme enerjisi de olan bir dönemde olacaksınız. Yeni ilişkiler, ortaklıklar kurabilir veya var olanları büyütme eğiliminde olabilirsiniz. Atacağınız adımların tüm hayatınıza sirayet edebileceği unutmayın. 

Mayıs ayında ikili ilişkiler, ortaklık ve partner konularını çok fazla irdeleyeceğiniz diğer gök olayları da peş peşe geliyor. 16 Mayıs 2023’te şans, fırsat ve evrensel finans göstergesi Jüpiter Boğa burcuna geçerek sizleri ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı büyütme, geliştirme açısından yeni bir vizyon oluşturmaya hazırlıyor. Yaklaşık olarak Boğa seyahatini retroları ile birlikte 25 Mayıs 2024’e kadar sürdürecektir. Ancak Jüpiter’in bulunduğu alanda pozitif ve negatif yönde büyüteç görevi gördüğü unutulmamalıdır. Bu süre içerisinde ilişkilerinizde yaşanabilecek pozitif ve geliştirici etkilere yönelmeniz veya yurtdışı bağlantılı işlerde aktif rol oynamanız önemli olacaktır. Özellikle 30 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri geleceğe yönelik kararlarınız ve finansal konular için değerlendirilmesi gerekilen zamanlar olacaktır. 

Temmuz 2023

Yükselen Akrep 2023

Temmuz ayına geldiğimizde ise 2022 yılında Oğlak burcunda yaşadığımız Venüs retrosunu bu kez 2023 yılında Aslan burcunda yaşıyoruz. Venüs retroları diğer gezegenlerle kıyaslandığında Merkür ile beraber hayatımızda direkt etkilerini görebileceğimiz retrolardır. Tüm ikili ilişkileri, para meselelerini, güzellik, estetik ve haz konularını temsil etmesi sebebi ile majör olarak hissederiz. 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında evlilik, ortaklık gibi konularda oldukça dikkatli olmalı mümkün olduğunca yeni ilişki ve yatırım planlamalarınızı ötelemenizi öneririz. Fiziksel olarak aldığınızı, giydiğinizi, saçınızı vs. beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir tarz denemek için uygun bir dönem değildir. Kariyer ve iş hayatında otorite ve kadınlar ile ilişkileriniz gerilebilir, sekteye uğrayabilir. Olumlu açıdan değerlendirecek olursak eğer, ilişkilerinizi yumuşatmak, değer yargılarınızı gözden geçirmek için iyi bir fırsat olabilir.

Temmuz ayında Ay düğümlerinin burç değiştirmesi ile Koç – Terazi alanına Plüton son derecede kare dediğimiz sert bir açı yapıyor olacak. Aslında temmuz ayının genelinde bu etkiyi görsek bile ağustos ayının ortalarına kadar etkisi devam edecektir. Yakın çevre, kardeşler, ticaret ve iletişim açısından önemli krizleri yönetmek durumunda kalabilir, çalışma hayatınıza yön vermeniz gerekebilir.

Ekim 2023

Yükselen Akrep 2023

12 Ekim’de hareket ve motivasyon gezegeni Mars Akrep burcuna geçiş yaparak bireyselliğinizi ortaya koymak, harekete geçmek için sizleri risk alma konusunda istekli hale getirecektir. Bununla birlikte görünmez kazalara da açık olabileceğiniz bu süreçte evde veya dış dünyada delici-kesici alet kullanımlarınıza dikkat etmeli, sakarlığa bağlı düşme veya çarpmalara karşı temkinli olmalısınız. Güdüsel olarak harekete geçmekte ısrarcı olabilirsiniz. Kıskançlık, öfke ve hırs konularını dizginlemek zor olabilir. Bu etki 24 Kasım 2023’e kadar devam edecektir.

Yılın son tutulmalarını bu ay yaşıyoruz. Öncelikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş Tutulması ile 2024 sürecinde yaşanacak konuların ortaya çıkması, özellikle hedeflerinize yönelmek açısından hazırlık süreciniz ve sizin dışınızda gelişen olaylarla mücadele etmeniz açısından önemli bir tutulma. Nisan 2023 döneminin getirilerini bu ay fazlası ile yoğun hissedebilir, tutulma etkisi ile yalnız kalmak isteyebilir, sağlık konularında hassaslaşabilirsiniz.

22 Ekim’de Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi ile zihinsel olarak düşüncelerinizi çok daha rahat ortaya koyabilecek, fikirleriniz ile çevreniz tarafından dikkat çekici ve önemli olarak değerlendirileceksiniz. 10 Kasım 2023’e kadar her türlü imza, sözleşme ve yazışma işlerinde net olacaksınız. 

28 Ekim’de ise Boğa-Akrep aksının yani serinin son tutulmasını Boğa burcunda bir Ay tutulması olarak deneyimliyoruz. Sırası ile 19 Kasım 2021, 30 Nisan 2022, 16 Mayıs 2022,25 Ekim 2022, 8 Kasım 2022, 5 Mayıs 2023 ve sonuncusu 28 Ekim 2023. Bu tarihler içerisinde bireysel, fiziksel, ortaklar, partner, eş veya rakipler ile ilgili konularla fazlasıyla uğraştınız. Artık sürecin son halkasındasınız. İlişkileri yönetmeyi, ortaklık kurmayı, ne istediğinizi ya da istemediğinizi, hayat amacınız ile ilgili yapmanız gerekenleri öğrendiniz. Sürece bu şekilde baktığınızda ne kadar büyük ve önemli bir yol geçtiğinizi görebileceksiniz. Tutulma etkilerinin 3-6 ay aralığa hatta bazen 1 yıla kadar yayılabileceğini unutmayın. Öğrendiklerinizi hayatınıza entegre etme ve adaptasyon süreciniz gelişiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kendinize güvenmeyi ve hayatınızı güvence altına almayı ihmal etmeyin.

Kasım 2023

Yükselen Akrep 2023

13 Kasım’da burcunuzdaki Akrep Yeniayı tüm bireysel hedefleriniz ve fiziksel koşullarınız açısından oldukça önemli ve yeni bir süreç. Tabi burada tutulmaların etkisini de unutmamak gerek. Yaklaşık olarak 18 aydır etkisinde olduğumuz Boğa-Akrep tutulmalarının sert etkileri yerini nispeten daha yumuşak geçişli etkilere bırakıyor. Hedefleriniz doğrultusunda ilerleyerek farkı bir dönemece giriyorsunuz.

Aralık 2023

Yükselen Akrep 2023

Yılın sizin için son majör geçişi aralık ayında Venüs’ün Akrep burcuna geçişi ile yaşanıyor. 4 Aralık’ta burcunuza geçen Venüs ile yalnız Akrep burçları dış dünyaya kendini yoğun bir şekilde açabilecektir. Fiziksel görünümünüze önem vermek, bakım yaptırmak, tarz oluşturmak için 29 Aralık 2023’e kadar istekli ve verimli olabilirsiniz. Çevreniz tarafından dikkat çekici olacağınız bu dönemde katılacağınız davet, toplantı veya buluşmalarda aşk fırsatları karşınıza çıkabilir.

Şimdiden harika bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Sevgiler!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/dark_bottom_divider.png
http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09-640x213.png

Yıldızların gizemli dünyasına hoşgeldin!

    YILDIZLARDAN HER DAİM HABERDAR OLMAK İÇİN ABONE OLUN!