Güneş burçlarda!

Güneş burçlarda yazımıza geçmeden önce Güneş yazımızda bir kişinin Güneş’ini inceleyerek nasıl bir amaç  eğilimine sahip olduğunu ve karakter çerçevesi gösterdiğini anlayabileceğimizi aktarmıştık. Tüm harita elemanlarının Güneş’in asli amacını gerçekleştirmesine yardımcı olmakla görevli olduğundan bahsetmiştik. Buradan yola çıkarak Güneş’in 12 burçta birbirinden farklı tarzda amaçlar ve karakterler göstereceğini tahmin edebiliriz.

Öyleyse Güneş’in 12 burç haline hep birlikte göz atalım!

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2018/02/inner_sign_01.png

Güneş Burçlarda ve Özellikleri

Aşağıdaki alanda okumak istediğiniz Güneş burçlarda bölümünü aşağıya kaydırarak bulabilirsiniz.  

Bilgileri takip ederken, haritanın konum ve açılarına (kare, karşıt, kavuşum…vs) göre bazı özelliklerin farklılık göstereceğini hatırlatmak isteriz.

Güneş burçlarda; Koç Burcu

Koç Burcu, Yükselen Koç Burcu
 • Güneş Koç burcunda ; Güdüsel olarak başlatma enerjisi vardır ve çabuk harekete geçer. Ayrıca girişimci, cesur, her daim çocuksu bir hali vardır. Risk alabilen, rekabetçi, amaç duygusuna sahip, spontan ve açıktır.
 • Öğrenmesi gereken; Sabretmeyi ve ben merkezciliği aşırılığa götürmemeyi öğrenmeliyiz.

Ben Koç burcuyum!

(+) Bir onaya ihtiyaç duymam. Liderim, başlatmaya hevesliyim ve öncüyüm.

 (-) Aşırı dürtüsel, düşüncesiz, herşeyi riske edebilecek şekilde davranabilirim. İsteklerim değişebilir. Bu yüzden heveslerim geçicidir. Sabırsız, acımasız, patavatsız ve dik başlı olabilirim.

 • Güneş Boğa burcunda ; Güdüsel olarak sakin, yumuşak, ılımlı tabiata sahiptir. Maddesel dünyaya önem veren, güvenilirlik arayışında olan, riskten ve değişimden hoşlanmaz. Dayanıklı, sebatkar, tutumlu, rahatına düşkündür.
 • Öğrenmesi gereken; Madde ve güvenceye körü körüne tutunmamayı öğrenmeliyiz.

Ben Boğa burcuyum!

 (+) Örneğin üretkenim, kararlıyım, yavaş ama emin hareket ederim. Ayrıca maddeyle aram iyidir ve çözümcüyümdür.

 (-) İnatçı, aşırı sahiplenici ve ağırkanlıyımdır. Ayrıca sahip olduklarımı paylaşamam. Materyalistim çünkü dünyevi zevklere düşkünüm. Bu sebeple kolayına kaçarım ve tembelleştiğim zamanlarım vardır. 

Güneş burçlarda; Boğa Burcu

Boğa Burcu, Yükselen Boğa Burcu

Güneş burçlarda; İkizler Burcu

İkizler Burcu, Yükselen İkizler Burcu
 • Güneş İkizler burcunda ; Güdüsel olarak değişken, hareketli ve hızlıdır. Entellektüel, merak duygusu yüksek, çok yönlü, bilgiye ve öğrenmeye odaklıdır. Arkadaşlığa ve iletişime önem verir ve sosyal yani dışa dönüktür.
 • Öğrenmesi gereken; Herşeyden biraz derken yüzeysel kalmaktan kaçınmalıyız.

Ben İkizler burcuyum!

(+) Örneğin becerikli, üretken, pratik, akılcı ve entellektüelimdir. Ayrıca atik, uyanığım ve çabuk kavrayan yapım sayesinde çoğu beşeri konuda bilgim vardır.

(-) Sıkılganımdır, çabuk dağılabilirim ve konsantrasyonum düşüktür. Bazen tutarsız, sürekli şüpheye düşen, akıl kapasitesini zaman zaman abartan biri olabilirim. Herşeyi bildiğini düşünebilir, gerçekleri çarpıtabilir ve yüzeysel olabilirim.

 • Güneş Yengeç burcunda ; Güdüsel olarak nostaljik, geçmişe ve geleneklere önem veren, aileci, milliyetçi, aidiyet duygusu yüksek olan, duyarlı, anaç, korumacı, duygusal güvenliğine önem veren, empatik, şevkatli, evine düşkündür.
 • Öğrenmesi gereken; Evhamlılığı ve duygusal bağımlılığı bırakmak

Ben Yengeç burcuyum!

(+) Örneğin yardımseverim, sempati-empati sahibiyimdir. Dolaylı da olsa amaç duygum kuvvetlidir. Ayrıca aşırı korumacı ve anaç tavırlıyımdır.

(-) Gölgemde; Terkedilme korkusu tarafından yönetilebilirim. Yalnızlıktan korkarım, çekingenimdir ve melankoliğimdir. Bu sebeplerden ötürü diğerlerine bağımlıyım ve içgüdüsel olarak onların amaçlarını da benimseyebilirim.

Güneş burçlarda; Yengeç Burcu

Yengeç Burcu, Yükselen Yengeç Burcu

Güneş burçlarda; Aslan Burcu

Aslan Burcu, Yükselen Aslan Burcu
 • Güneş Aslan burcunda; Güdüsel olarak gururlu, mağrur, yaşamı seven, neşeli, direkt tavırlar sergileyen,özgüvenli, sabırlı, dışa dönük, cana yakın, parlamayı seven, sıcak, cömert, sadık, dışa dönüktür.
 • Öğrenmesi gereken; Diğerlerinin de bireyselliğini kabul etmek

Ben Aslan burcuyum!

(+)  Örneğin organizasyon ve motivasyon yeteneğim vardır. İyimser, kararlı, planlı ve hedef odaklıyımdır. Ayrıca yaratıcı zekaya sahip ve özgüvenliyimdir.

(-) Gölgemde; aşırı gururlu, egoist, kibirli, sabit kalıplara sıkışık, baskıcı ve eleştiriden hoşlanmayan bir profil çizebilirim. Ayrıca övüngeç ya da kendini aşırı göstermeye eğilimli ve arka planda olmaya tahammülsüz olabilirim.

 • Güneş Başak burcunda; Güdüsel olarak hizmet bilinci vardır.Çalışkan, üreten, titiz, düzenleri seven, pratik, verimli, organize, sağlığına ve diğerlerinin sağlığına düşkün, toparlayıcı, gerçekçi, mütevazi ve prensiplidir.
 • Öğrenmesi gereken; Mükemmeliyet takıntısıyla kendi enerjisini tüketmemek

Ben Başak burcuyum!

(+) Örneğin faydacı, pratik, çözüm odaklı, zeki, ölçülü ve pratik zekası yüksek biriyimdir. Ayrıca esnek, temkinli, ciddi ve çalışkanımdır.

(-) Gölgemde; aşırı mükemmeliyetçi, eleştirel, kolay beğenmeyen, takıntılı, kuşkucu ve gergin olabilirim. Ayrıca huzursuz, hastalık korkusu taşıyan ve toleransı düşük biriyimdir.

Güneş burçlarda; Başak Burcu

Başak Burcu, Yükselen Başak Burcu

Güneş burçlarda; Terazi Burcu

Terazi Burcu, Yükselen Terazi Burcu
 • Güneş Terazi burcunda; Güdüsel olarak nazik, duyarlı, iyimser, ılımlı, yumuşak, adil, taraf tutmaktan hoşlanmayan, diğerlerine hoş görünme eğiliminde, sosyal, uzlaşmacı, ara bulucu, estetiğe önem veren, dost canlısıdır.   
 • Öğrenmesi gereken; Dış görünüşlerden ziyade iç dengeleri tutabilmek

Ben Terazi burcuyum!

(+) Örneğin ilişkilerde güçlü bir iletişimim vardır. Özveriye eğilimliyimdir ve barışçılımdır. Ayrıca uyumlu, yaratıcı, adil, kavga sevmeyen ve nazik yapıdayımdır.

(-) Gölgemde; alıngan, yüzeysel, kurnaz, içten pazarlıklı ve mızmız olabilirim. Ayrıca kararsız, diğerlerinin sempatisine bağımlı ve  sahte üstünlük taslayan tavırda gölgelerim olabilir.

 • Güneş Akrep burcunda; Güdüsel olarak sezgisel, yoğun, sabırlı, temkinli, dayanıklı, dikkatli, her açıyı düşünen, ketum, şüpheci, sahiplenici, tutkulu, güce önem veren, sözünden dönmeyen, vazgeçmeyen, yüzleşebilen yapıdadır.
 • Öğrenmesi gereken; Gücün kendini tüketmesine izin vermemek, bunu şifaya çevirmek

Ben Akrep burcuyum!

(+) İçgüdüsel teşhislerim kuvvetlidir. İradem ve cesaretim yüksektir. Analitiğim, birşeylerin çekirdeğine inmede başarılı ve azimliyimdir. Asla çekinmem.

(-) Gölgemde yıkıcı, despot, intikamcı, dikkafalı ve takıntılarını sonuna kadar eşeleyen bir yapıdayımdır. Parçalayana kadar bırakmayabilirim. Ayrıca saplantılarım vardır. Bu sebeple kıskanç, sömürgen ve gözü kara olabilirim.

Güneş burçlarda; Akrep Burcu

Akrep Burcu, Yükselen Akrep Burcu

Güneş burçlarda; Yay Burcu

Yay Burcu, Yükselen Yay Burcu, Yükselen Yay 2023
 • Güneş Yay burcunda; Güdüsel olarak aşkın, hoşgörülü, neşeli, sempatik, açık kalpli, çoşkulu, maceracı, vizyon sahibi, sosyal, anlam arayışında olan, iyimser, inancı yüksektir.
 • Öğrenmesi gereken; İnanç ve ideallerinde zaman zaman realizmin ışığına başvurmak

Ben Yay burcuyum!

(+) Eğitimi ve donanımı önemserim. Ayrıca kendimi motive edebilir ve yüksek hedefler takip ederim. Asil inançlarla hareket eder, uzun vadeli hedefler belirleyebilirim. Bu sebeple de kimseyi hayal kırıklığına uğratmak istemem.

(-) Gölgemde detaylarla uğraşma sabrım yoktur. Belki kibirli, özel olduğunu vurgulayan ve gösteriş yapan bir profil çizebilirim. Ayrıca dağınık, çabuk kanan, aşırı iyimser ve şansına sürekli güvenerek ilerleyen, gamsız olabilirim. Ek olarak fanatik  ve aşırılıkları olan gölgelerim de var.

 • Güneş Oğlak burcunda; Güdüsel olarak kuralcı, gelenekçi, güvenilir, pratik, planlı, sade, ders çıkarabilen, tutumlu,çalışkan ve sorumluluk sahibidir.    
 • Öğrenmesi gereken; Kendini sevebilmeli, koşulsuz kabul etmeyi bilmeli, duygularıyla bağlantıya geçmeli

Ben Oğlak burcuyum!

(+) Temkinliyim, yönetim becerim vardır ve sorumluluğu taşıyabilirim. Ayrıca gayretli, sabırlı, azimli, güvenilir ve alçakgönüllüyümdür.

(-) Gölgemde kendime acımaz, çalışmaya ve sorumluluğa bağlıyımdır. Ayrıca huzursuz, huysuz, cimri, katı, yeniliklere kapalı ve aşırı mesafeliyim. Bu da soğuk ve merhametsiz görünmeme sebep olur.

Güneş burçlarda; Oğlak Burcu

Oğlak Burcu, Yükselen Oğlak Burcu

Güneş burçlarda; Kova Burcu

Kova Burcu, Yükselen Kova Burcu
 • Güneş Kova burcunda; Güdüsel olarak sıradışı, humanist, arkadaşçıl, sağduyulu, entellektüel, eşitlik yanlısı, sosyal hakların savunucusu, tarafsız, dışadönük, mesafeli ama sosyal, özgürlük ihtiyacı olan, farklı yapılarda olabilir.
 • Öğrenmesi gereken; İsyan etmek için isyan etmek yerine bireyselliğini objektif ortaya koymak

Ben Kova burcuyum!

(+) Gözlemci, objektif, orijinal, farkını ortaya koyan biriyim. Ayrıca zeki, yenilikçi, sempatik, arkadaşçıl ve hoşsohbetimdir.

(-) Gölgemde içe kapanık, egosu zayıf, sağı solu belli olmayan biri olabilirim. Ayrıca inatçı, duygulardan korkan, yalnız, mesafeli, aykırı ve özel haklarım olduğunu düşünen gölgelerim olabilir.  

 • Güneş Balık burcunda; Güdüsel olarak hassas, naif, hayalperest, fedakar, yaratıcı, kendini adayan, ruhani, romantik, uyumlu, şefkatli, empatik, yumuşak huylu, sakin, sezgisel ve teslimiyetçi olabilir.
 • Öğrenmesi gereken; Bağımlılık duygusunu sağlıklı yürüterek kendini bağımsız ortaya koyabilmek

Ben Balık burcuyum!

(+)  Fedakar, yol gösteren, samimi ve yardımcı olma duygusu gelişmiş biriyim. Algılarım yüksek, içgörüm ve sezgilerim kuvvetlidir. Bu sebeple duyarlı, karşılık beklemeyen, duygusal ve zarifimdir.  

(-)  Gölgemde kurbanlık bilincinde, istikrarsız ve ortama ne olursa olsun uyum sağlayıp kendini yozlaştırabilen biri olabilirim. Kandırılması kolay, sınırları bilmeyen, kırılgan, depresif ve bazen acımasızlık derecesinde soğuk olabilirim.

Güneş burçlarda; Balık Burcu

Balık Burcu, Yükselen Balık Burcu

Çok Yakında

Çok yakında yeni açılan Youtube kanalımızda 2022 Yükselen Burç yorumlarınızı izleyebilirsiniz!

HAKKIMIZDA

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09.png

Ecem Onay & Cansel Halil

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram number=”6″ target=”_self” gap=”small” cache=”15″ username=”astrolojitalks” columns=”2″ hashtag=”” responsive=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” animation=”no_animation” el_id=”” el_class=”” el_style=””][/bt_bb_instagram]