Ay burçlarda!

AY burçlarda

Ay burçlarda ;

Bir kişinin Ay’ının burç yerleşimine bakacak olursak o kişinin duygu dünyasının etki-tepki devinimini anlamlandırabiliriz. Bununla beraber güvende olma duygusu için neye ihtiyaç duyduğunu ve alışkanlıklarını kavrayabiliriz. Hatta kişinin anne ve annelik profilini de anlamlandırabiliriz. Bu nedenle Ay burçlarda konusu önemlidir. Kişisel haritalarımızda hangi burçta olduğu oldukça önemlidir.

Ay burçlarda olgusunu iyi analiz ederek;
  • Kendinizin ve başkalarının duygusal süreçlerinde objektiflik kazanabilirsiniz. (Bir konu hakkında kişi nasıl bir tepki – hissiyat gösterecek?)
  • İhtiyaçlar ve alışkanlıklar hakkında içgörü kazanırız. Buradan yola çıkarak kişilerle empati yapabiliriz. Farkındalığınızı yükseltmek adına faydalı kazanımlar elde edebilirsiniz. (X burçta Ay’ı olan kişiye nasıl bir yaklaşım gösterirsem gerçek ihtiyaçlarına destek olabilirim?)
  • “Objektif farkındalık, hayata bakışı tazeler.” (Ev hayatı konusunda bazı kriterlerim var. Bazı güvencelerimin olmaması beni rahatsız ediyor. Yalnız kalmaktan veya birine bağlanmaktan stres duyuyor olabilirim. gibi…)

Öyleyse Ay burçlarda 12 profilde nasıl bir enerji sergileyecek hep birlikte göz atalım!

Ay Burçlarda ve Yansıttığı Özellikler

Aşağıdaki alanda okumak istediğiniz Ay burçlarda butonunu tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bilgileri takip ederken, haritanın konum ve açılarına (kare, karşıt, kavuşum…vs) göre bazı özelliklerin farklılık göstereceğini hatırlatmak isteriz.

Ay Koç Burcu'nda

Koç Burcu, Yükselen Koç Burcu

İçgüdüsel olarak istediklerini yaptırmaya odaklı, cesaretli, hareketli, acelecidir. Bu nedenle kolay tepki verir ve duygularını açığa çıkartmak kolaydır. (sinirlendirmek, mutlu etmek..vs)

Öğrenmesi gereken; Sabır ve diğerlerini düşünmeyi öğrenmesi gerekir.

Bir Ay Koç olarak;

(+) Başarma azmim yüksektir ve atılganımdır. Mesela direkt ve sabırsızımdır. Her daim genç hissederim bu nedenle yeniliğe açığımdır. Heyecanlı ve risk alabilen bir yapım vardır.

(-) Gölgemde sık sık sinirlenirim.  Mağrur, eleştiriye tahammülsüz ve uyumlu olmakta zorlanan biriyimdir. Mesela ayrımcılığa aşırı duyarlı ve kavgacı ruhluyumdur.

İçgüdüsel olarak sakin, duygulu ve uyumludur.  Sevme ve sevilmeyi fiziksel temasla arar. Yavaş hareket eden bir tavrı vardır. Kurulu düzenine, yemeğe, maddeye ve rahatına düşkündür.

Öğrenmesi gereken; Yeniliğe açık olmak, düzenlerinden zamanı geldiğinde ayrılmayı bilmeyi öğrenmesi gerekir.

Bir Ay Boğa olarak;

(+) Sadık, sevgisini fiziken gösteren, sabırlı ve yumuşak huyluyumdur. Herşeyden önce kavga sevmem ve üretkenimdir.

(-) Gölgemde keyfine düşkünlükten atıl kalabilir ya da inatçılık edebilirim. Mesela sabit, alışkanlıklarına aşırı düşkün ve tembelliğe eğilimliyimdir.

Ay Boğa Burcu'nda

Boğa Burcu, Yükselen Boğa Burcu

Ay İkizler Burcu'nda

İkizler Burcu, Yükselen İkizler Burcu

İçgüdüsel olarak kıpır kıpır, meraklı, öğrenmeye ve konuşmaya bayılan profildedir. Ayrıca okumaktan ve öğrenmekten zevk alır. Buna ek olarak fazla şevkatten bunalabilir ve duygusal mesafesi olan bir tavır gösterir.

Öğrenmesi gereken;  Plan yapmak-karar vermek ve onları yürütmek, duygusal sözler verebilmeyi öğrenmektir.

Bir Ay İkizler olarak;

(+) Canlı bir hafızam vardır, yeni bilgilere meraklıyımdır. Bu sebeple iletişim kurma becerim yüksektir. Mesela diğerleriyle içgüdüsel olarak nasıl konuşması gerektiğini bilirim. İnanmakta zorlanırım. Bu sebeple çok araştırırım.  Ayrıca duygularımı objektif tartabilirim.

(-) Gölgemde duygularım çok değişkendir. Çünkü sıklıkla şüpheye düşerim. Kimi zaman yüzeysel olabilirim bu sebeple kuşkularım hep kararsızlığa düşürür. Çoğu zaman duygularımla yüzleşmekten kaçarım.

İçgüdüsel olarak duyarlı, duygu yüklü ve güvenceye ihtiyaç duyar. Hayal gücü yüksek, şevkat ihtiyacı yüksek, sevecen ve naif tabiatlıdır.

Öğrenmesi gereken;  Bağımsızlık duygusunu geliştirmek, kendi ayakları üzerinde durmak

Bir Ay Yengeç olarak;

(+) Romantik, naif, empatik ve korumacıyım. Bu sebeple anaç yaklaşırım. İçgüdülerim ve sezgilerim yüksektir. Ayrıca hayalperest, inançlı, sevgiye değer veren, aileye düşkün ve sakin tabiatlıyım.

(-) Gölgemde aşırı değişken bir ruh halim vardır.  Başka bir deyişle diğerlerine bağımlı ve kendine güvensiz bir yapıdayım. Mesela zaman zaman psikolojik baskı yaparak sevgi isterim. Çünkü kolay gücenir  ve gücendiğimde kapris yaparım.

Ay Yengeç Burcu'nda

Yengeç Burcu, Yükselen Yengeç Burcu

Ay Aslan Burcu'nda

Aslan Burcu, Yükselen Aslan Burcu

İçgüdüsel olarak neşeli, şakacı, canayakın ve cesaretlidir. Doğal, mutlu, dertsiz ve doğrudan ifadeye eğilimlidir.  Hep önde-ilk-birinci olmak isteyen, alkış veya onay bekleyen bir tavrı vardır.

Öğrenmesi gereken;  Alçakgönüllü olabilmek ve eleştiriyi kabul edebilmeyi öğrenmelidir.

Bir Ay Aslan olarak;

(+) Yaşam neşem yüksektir. Böylece bu da beni  iyimser yapar.  Motive etmeyi bilirim.  Zevkli, açıkgönüllü, gururlu, güleryüzlü ve iyi huyluyumdur. Ayrıca keyfim yerindeyken çok canayakınımdır.

(-) Gölgemde kıskanç, özdeğer duygusu zayıf ve abartılı tepkilere yatkınımdır. Çünkü kendimi aşırı önemser ve eleştiriye kapalıyımdır. Ek olarak zorba ve baskıcı olabilirim.

İçgüdüsel olarak gözlemci, eleştirel, çekingen ve zekidir. Faydalı olmaya çalışır, yardımseverdir ve temizlik-düzen bilinci vardır. Ek olarak hizmet eğilimi gösteren ve vicdanlı bir tavrı vardır.

Öğrenmesi gereken; Tahammül göstererek hoşgörülü davranmayı ve olması gerektiğini düşündüğü gibi değil içinden geldiği gibi davranmayı öğrenmektir.

Bir Ay Başak olarak;

(+) Planlıyımdır ve düzenlerim vardır. Mesela sağlığıma özen gösteriririm.  Alçakgönüllü, mantıklı, uyum sağlamaya istekli ve güvenilirimdir. Çünkü nizam her daim devam etmelidir diye düşünürüm.

(-) Gölgemde düzene, sağlıklı yaşama ve kusursuzluğa takıntım vardır.  Bu nedenle eleştiriyle bunaltan aşırı mükemmeliyetçi ve hoşgörüsüz görünürüm.  Ayrıca duygularımı bastıran ve sosyal sınıflandırmaya yatkın anlayıştayımdır.

Ay Başak Burcu'nda

Başak Burcu, Yükselen Başak Burcu

Ay Terazi Burcu'nda

Terazi Burcu, Yükselen Terazi Burcu

İçgüdüsel olarak sevimli, iyi huylu, aşırı uyumlu ve tatlı dillidir. Diğerlerini memnun etmeye odaklıdır. Ek olarak giyim kuşama ve belirli bir yaşam standardına önem veren tavırdadır.  

Öğrenmesi gereken; Muhalefete karşı durmak, duygusunu korkmadan paylaşmak, kararlılığı öğrenmelidir.

Bir Ay Terazi  olarak;

(+) Diplomasiyi çok iyi kullanırım. Böylece tatlı dille isteklerimi yaptırabilirim. Başka bir deyişle nazik, zevkli ve estetik zevkleri olan biriyimdir.  Duyarlılığım gelişmiştir. Bu nedenle ödün vermeye eğilimli ve jestlerde başarılıyımdır.

(-) Gölgemde duygusal açıdan diğerlerini memnun etmek uğruna hep kararsızlığa düşerim. Aslında  uyumluluğa bağımlıyım. Ayrıca dış görünüşler ve imajlarla ilgili aşırılık derecesinde takıntılarım vardır. Bu sebeple duygularımda iniş çıkışlı dalgalanmalar yaşarım.

İçgüdüsel olarak yoğun, kışkırmaya eğilimli ve gizli şeylere aşırı meraklıdır.  Keşfetme güdüsüne sahip, öfkesi yüksek, arzuları aşırı yüksek ve gizemli bir tavrı vardır.

Öğrenmesi gereken; Öfkeyi ve tutkuları sağlıklı yönetmeyi, yok etme ve intikamcılıktan uzak durmayı öğrenmelidir.

Bir Ay Akrep  olarak;

(+) Güç sahibi olduğumda içgüdüsel olarak kendimi yönetebilirim. Mesela dirayetimi iyi anlamda kullanırsam aşırı şifacı bir yanım vardır. Ek olarak isteklerimin peşinde koşmaktan asla geri durmam.

(-) Gölgemde güç takıntılı ve herkesi kendisine bağımlı hale getirmek isteyen biriyim. Çünkü herşeyi yönetme arzusunda, aşırı duygusal ve tehlikeli takıntılar taşıyan biriyim. Bu sebeple de gizli sırlar edinirim ve yok etme güdüsü taşıyabilirim.

Ay Akrep Burcu'nda

Akrep Burcu, Yükselen Akrep Burcu

Ay Yay Burcu'nda

Yay Burcu, Yükselen Yay Burcu, Yükselen Yay 2023

İçgüdüsel olarak inançlı, özel olduğunu hisseden bu sebeple de “iyi”lik takıntılıdır. Cömert, diğerlerini üzmeyi sevmeyen, sürekli alkış ve hayranlık isteyen tavırları vardır. Ayrıca aşırı tavırları olan, haksızlığa duyarlı ve şen şakrak bir hali vardır.

Öğrenmesi gereken; Lütufkar iyilik yerine duygusal içtenlik göstermeyi ve kaybettiğini kabul edebilmeyi öğrenmelidir.

Bir Ay Yay olarak;

(+) Aşırı neşeli, çoşkusu yüksek ve idealistim.  Çünkü yücelik duygusu taşırım. Ayrıca jestleri severim. Yabancılık çekmem, saygı ve özdeğer duygularım yüksektir. Çünkü her daim optimistiğimdir.

(-) Gölgemde lütufkar hallerim olabilir. Bu sebeple tutarsız ve aşırılıkları olan biri olabilirim. Beklentilerim yüksektir ve kendimi aşırı beğenirim.  Mesela mağrur, eleştiriye tahammülsüz ve herşeyi kendine hak gören yapıdayımdır.

İçgüdüsel olarak ciddi, son derece saygılı, terbiyeli ve sabırlıdır. Ayrıca gayretkar, erken yaşta sorumluluk duygusu taşıyan ve şevkatli yapıdadır. Buna ek olarak özgüveni ve başarma azmi olan bir tavrı vardır.   

Öğrenmesi gereken; Duygularını ifade etmeyi ve ihtiyaçlarını açıkça belirtmeyi öğrenmelidir.

Bir Ay Oğlak  olarak;

(+) Karmaşık değilimdir. Çünkü genellikle destek vermeye ve güven oluşturmaya odaklıyımdır. Mesela vicdanlı, alçakgönüllü ve kendisiyle barışığımdır. Bu da benim duygusal olarak temkinli ve kontrollü olmamı sağlar.

(-) Gölgemde sorumluluklara bağımlıyımdır. Bu nedenle herşeyi üstlenmek güdüsüyle stres düzeylerimi arttırırım.  Çünkü  suçluluk duygusu taşır, karamsar ve güvensiz hissederim.

Ay Oğlak Burcu'nda

Oğlak Burcu, Yükselen Oğlak Burcu

Ay Kova Burcu'nda

Kova Burcu, Yükselen Kova Burcu

İçgüdüsel olarak bağımsız, özel olduğunu düşünen ve farklı tepkileri olabilen bir profil çizer. Aidiyet duygusu yoktur. Bu nedenle duygularla başetmede zorlanır. Fakat humanisttir ve haksızlığa tahammülsüz bir tavrı olabilir.

Öğrenmesi gereken; Uyum sağlamayı, duygu bağı geliştirmeyi ve isyan güdüsünü kontrol etmeyi öğrenmelidir.

Bir Ay Kova olarak;

(+) Bağımsız, kendine güvenen, ferahlığı ve özgürlüğü seven biriyimdir. Çünkü Deneyimlere açığım, cesaretliyim. Ayrıca duygulardan etkilenmem.

(-) Gölgemde aşırı tepkilerim olabilir. Mesela kaçak davranabilirim. Çünkü yalnız hisseder ve sıcaklığı öğrenmekte zorlanırım. Bu sebeple de bağlanmakta zorlanır ve saplantılı özgürlük duygusu sebebiyle bir çok düzeni terkederim.

İçgüdüsel olarak aşırı empatik, diğerlerinden kolay etkilenen, endişeli ve utangaçtır. Ek olarak hülyalı, hassas doğalı, sezgisi yüksek ve ben demeyi öğrenmekte zorlanan bir tavrı vardır.

Öğrenmesi gereken; Diğerleriyle bağlarını sağlıklı yönetmeyi, bireysel güvenini kazanmayı, kendi ayakları üzerinde durmayı ve kurban-kahraman rollerini bırakmayı öğrenmelidir.

Bir Ay Balık olarak;

(+) Kendimi kolayca feda edebilirim. Çünkü hayata farklı ve artistik bir bakışım vardır. Mesela hayalperestliğim bana yetenekler bahşetmiştir.  Güzellikleri görebilir, kendimi adayabilir, verici ve paylaşımcı olabilirim. Çünkü empatik bir yapılı ve güçlü  ruhsal yönelimleri olan aşırı duyarlı biriyim.  

(-) Gölgemde kurban bilinci taşıyan ve teslimiyet eğiliminde bir yapıdayım. Bu sebeple kolayca pes ederim.  Ben “kaçarım”.  Gerçekleri görmekte zorlanırım ama diğerlerine kolay inanırım. Bunlarla birlikte bağımlılık sorunlarım vardır. Ek olarak kadercilik anlayışına körü körüne inanırım.

Ay Balık Burcu'nda

Balık Burcu, Yükselen Balık Burcu

Çok Yakında

Çok yakında yeni açılan Youtube kanalımızda 2022 Yükselen Burç yorumlarınızı izleyebilirsiniz!

HAKKIMIZDA

http://astrolojitalks.com/wp-content/uploads/2021/12/astrolojitalks_500x1500-09.png

Ecem Onay & Cansel Halil

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram number=”6″ target=”_self” gap=”small” cache=”15″ username=”astrolojitalks” columns=”2″ hashtag=”” responsive=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” animation=”no_animation” el_id=”” el_class=”” el_style=””][/bt_bb_instagram]